Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за раздатката на Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за раздатката на Нива

    Нивата ми е 1,6 с четири еднакви гуми.При направен опит от мен вдигаме предна лява и задна лява гума във въздуха,без да е включен блокажа на раздатката,Нивата не тръгва.Въртят се само колелата във въздуха.При същото положение на левите колела във въздуха,само че с включен блокаж на раздатката на първа предавка на обороти положението е същото Нивата не помръдва,въртят колелета във въздуха,при подаване на доста газ,чак тогава падна от криковете.ЗАЩО НЕ ПАДНА ВЕДНАГА след като включих блокажа?Нали блокажа на Нивата блокира преден и заден мост,да въртят с едни и същи оборти.

  • #2
    От: Въпрос за раздатката на Нива

    Първоначално публикуван от puhi_70 Преглед на мнение
    Нивата ми е 1,6 с четири еднакви гуми.При направен опит от мен вдигаме предна лява и задна лява гума във въздуха,без да е включен блокажа на раздатката,Нивата не тръгва.Въртят се само колелата във въздуха.При същото положение на левите колела във въздуха,само че с включен блокаж на раздатката на първа предавка на обороти положението е същото Нивата не помръдва,въртят колелета във въздуха,при подаване на доста газ,чак тогава падна от криковете.ЗАЩО НЕ ПАДНА ВЕДНАГА след като включих блокажа?Нали блокажа на Нивата блокира преден и заден мост,да въртят с едни и същи оборти.
    Точно така трябва да се държи Нива, ако е в заводски вид. Тя има блокаж само на междуосевия диференциал. Диференциалите на предния и задния мост са отворени.

    По подобен начин се държат и 95% от другите джипки.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за раздатката на Нива

      Благодаря,Ясене.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за раздатката на Нива

        Първоначално публикуван от puhi_70 Преглед на мнение
        Нивата ми е 1,6 с четири еднакви гуми.При направен опит от мен вдигаме предна лява и задна лява гума във въздуха,без да е включен блокажа на раздатката,Нивата не тръгва.Въртят се само колелата във въздуха.При същото положение на левите колела във въздуха,само че с включен блокаж на раздатката на първа предавка на обороти положението е същото Нивата не помръдва,въртят колелета във въздуха,при подаване на доста газ,чак тогава падна от криковете.ЗАЩО НЕ ПАДНА ВЕДНАГА след като включих блокажа?Нали блокажа на Нивата блокира преден и заден мост,да въртят с едни и същи оборти.
        Отговорът на въпроса е,че нивата е 1х3,същия успех ще постигнете и ако вдигнете едно колело във въздуха без блокиран междуосев диф.При включен такъв е 2х2,в смисъл ако има по едно свободно колело на задният и предният мост ще стои без да мърда.Проблемът е,че няма блокировки на мостовете.Гръмкият надпис 4х4 е само за кураж,за успокоение,повечето машини са със идентично 4х4,дето не е баш каквото искаме да бъде...
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за раздатката на Нива

          4x4 значи че от четири колела четири могат да бъдат задвижващи ,но не и задължително едновременно.Автомобилите с един задвижващ мост са 4x2.Камионите с три задвижващи моста са 6x6.А по темата бая газ сте и дали че да падне от криковете.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за раздатката на Нива

            И дано не е паднала със силно-развъртени колела,че стават едни неща със сателитите и планетите....
            П.П.Съвсем не е желателно правенето на подобен експеримент,особено с яко раздаване на газ,а и най-важното:той няма какво да ви покаже!!!
            Като искате да пробвате блокажа на раздатката,вдигнете преден или заден мост-/без значение/,щтракнете си блокажа и отпуснете съединителя.
            Ако блокажа работи,колата ще тръгне да пада от опорите още преди съединителя да е отпуснат нацяло.
            Последно редактирано от Янко Желязков; 15-02-16, 23:44.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за раздатката на Нива

              Чули са хората,че се вдигат две от колелата за да се провери дали работи блокажа,ама не са разбрали кои.Не,че едно не е достатъчно де.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за раздатката на Нива

                Опита с Нивата го направихме на 14.02.16г,след доста алкохол.Темата съм я пуснал и написал,точно така за да разбере трети човек,че стокова Нива има само блокаж в раздатката,а не както спореше той,че е в задния мост,исках,Вие да го убедите в това и се оказа,че той не знае действието на работа на обикновен отворен диференциал,без блокаж и колко колела превъртат при него.Искам,Вие да го напишете,защото аз не го убедих.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за раздатката на Нива

                  Първоначално публикуван от puhi_70 Преглед на мнение
                  Опита с Нивата го направихме на 14.02.16г,след доста алкохол.Темата съм я пуснал и написал,точно така за да разбере трети човек,че стокова Нива има само блокаж в раздатката,а не както спореше той,че е в задния мост,исках,Вие да го убедите в това и се оказа,че той не знае действието на работа на обикновен отворен диференциал,без блокаж и колко колела превъртат при него.Искам,Вие да го напишете,защото аз не го убедих.
                  Образно казано,вдигаш произволно колело във въздуха включваш 1-ва и машината стои на место,като развърта вдигнатата гума.Включваш блокажа на раздатката(междуосевият диф),отново на скорост и при пускане на съединителя,автомобила потегля.При вашият експеримент,машината е паднала от вибрациите,а не от това че на високи обороти нещо е зацепило.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за раздатката на Нива

                    Първоначално публикуван от puhi_70 Преглед на мнение
                    .Искам,Вие да го напишете,защото аз не го убедих.
                    Има "професори" дето никой в нищо не може да ги убеди.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за раздатката на Нива

                      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                      Има "професори" дето никой в нищо не може да ги убеди.
                      Точно,90% от специалистите "включват преден мост" на нивата...
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X