Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Нива - години и нов внос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Нива - години и нов внос

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Парите са му свършили, парите. Резервоарът на Г-точката е голям.
    Както казваше drukman-а, на Г-то през най-малката вратичка се налива гориво. През другите се наливат пари.
    Е голям, колко да е голям. Тая точно беше с три де
    Но това за парите не е вярно. Това е може би най-ремонтопригодната кола която съм пипал, като оригиналните части са на напълно приемливи цени и налични на склад.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Покупка на Нива - години и нов внос

      Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
      Руснаците си произвеждат нафта сами и не им пука колко гори
      То и на тая легенда и дойде опашката ама каквото - такова. От обсъжданите коли Нива има неоправдано голям разход и причината е в трансмисията (две излишни зъбни двоици с техния си КПД).

      Коментар


      • От: Покупка на Нива - години и нов внос

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        То и на тая легенда и дойде опашката ама каквото - такова. От обсъжданите коли Нива има неоправдано голям разход и причината е в трансмисията (две излишни зъбни двоици с техния си КПД).
        Разхода и на едното и на другото е под всяка критика но и то и всичко останало в тези коли особенно в Нивата .
        Казвам Нивата защото УАЗ е създаден с една цел както и Т-34 а НИВА с друга ,или поне така са го мислили един Господ знае на колко водки обаче.
        Grand Vitra ddis 2008
        SEAT Althea XL tsi 2010
        Mitsubishi Canter

        Коментар


        • От: Покупка на Нива - години и нов внос

          В крайна сметка взех една Шевроле Нива, с газова уредба, и засега съм доволен. Изглежда ми добър компромис за кола, която хем да се ползва из града, хем да е сравнително добре проходима. Най-вече съм доволен че е с 4 врати, и малко по-широка от обикновената Нива.

          Гледах и УАЗ Патриот, но цените на тия коли са много високи. Иначе, като за off-road изглежда много добре, висока, много голяма кола.

          Имате ли представа откъде в София се купуват части за Шеви Нива, за купето специално, тези които не са стандартните за Нивата?

          Коментар


          • От: Покупка на Нива - години и нов внос

            Първоначално публикуван от pamir Преглед на мнение
            Имате ли представа откъде в София се купуват части за Шеви Нива, за купето специално, тези които не са стандартните за Нивата?
            Имам лоши новини за тебе.

            п.п. и не поглеждай към УАЗ Патриот.

            Коментар


            • От: Покупка на Нива - години и нов внос

              Като гледам какви пак ги пишете и се чудя дали да не бегам да пусна тото. Явно съм голям късметлия. Мойта нива я купих 2002 от Германия докато живеех там. Беше на 36 хиляди тогава. Докато бях там не я карах въобще. После си я прибрах на автовоз. Изрязахме я да й напъхам кални 31 ци, усилихме захващането на раздатката и предната броня за лебедка и няколко години не излезе от гората... Е, сменял съм съединител и спирачни апарати... Ама сериозно - това беше. Беше Tайга, с оригинално рекаро седалки, волан хела и хидравлика на волана. Продадох я на мой близък приятел (заминах пак за чужбина и това беше причината) и той й изпиваше сосовете по морето няколко години. После я продаде на негов приятел, който допреди 2-3 години си я ползваше в строителната фирма... Ръжди при мен нямаше. Сега се замислям дали наистина тия тайги не са доста по-различни като изработка. Частите, които сменях тогава ги вземах от един арменец, който вкарваше само руски оригинални. Та аз лоши спомени за нива нямам....
              висете отпуснато

              Коментар


              • От: Покупка на Нива - години и нов внос

                Абе, и аз отдавна им обяснявам, че докато се изнасяше Нива по запада, имаше огромна разлика в производството за "тях" и за "нас":

                https://auto.mail.ru/article/41805-a...cversiyu_nivy/
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Покупка на Нива - години и нов внос

                  Тя и сега се изнася.

                  Коментар


                  • От: Покупка на Нива - години и нов внос

                    Едните са по хора от другите -.ние
                    Grand Vitra ddis 2008
                    SEAT Althea XL tsi 2010
                    Mitsubishi Canter

                    Коментар


                    • От: Покупка на Нива - години и нов внос

                      Количката е страхотна, засега съм много доволен, пробвах я из нивите и по разни хендеци и върви като всъдеход. Из града се кара нормално, е, разбира се, по-шумна е от шосейна кола но не ми пречи толкова.

                      А иначе за Патриота, само го покарах малко за тест, много голяма кола, много просторна и висока, по-удобен е от УАЗ 469, но цената му е умножена по четири. Нищо повече не мога да кажа.

                      Коментар


                      • От: Покупка на Нива - години и нов внос

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Разликата между бензин и дизел добре я знаем. Руснаците/СССР приемливо читав дизел под 5л нямат.
                        Он едни десетина години имат . Къде изцяло техни къде съвместни разработки но имат .
                        http://www.yamz-dizel.ru/engines/yamz/ Отзивите на руснаците за ЗМЗ 51432 който го слагат на патриота също са добри .
                        Последно редактирано от sek.1; 22-11-15, 05:11.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Покупка на Нива - години и нов внос

                          Ахъм, ма кво е руското в тях? Горивна система Bosch, корейски бутала....

                          А, коляновия вал е руски:
                          https://www.drive2.ru/l/6763693/

                          Типично по руски, това е проблем, за който се знае от десетилетия и от предишни двигатели със същата пробка. Направено по въпроса - нищо.

                          Пише и за вакуум помпата по-надолу.

                          Ще повярвам че са направили читав автомобил, когато му дадат 100x. км гаранция и 10г. гаранция против ръжда.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Покупка на Нива - години и нов внос

                            Преди да се сдобия с Патриот, смятах Нивата за най-глупавия автомобил, който съм имал.
                            Патриотът е боклук на всички нива - и като двигател и като всичко останало. Мога детайлно да опиша кое и защо. И двете са правени с крака, но в единя случай поне са ги мили преди това.
                            Прехваления ЗМЗ тежи колкото 6 цилиндров дизел на 60 серия тойота, гори безбожно, тече като гивгир и има безумна електроника.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Покупка на Нива - години и нов внос

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Ахъм, ма кво е руското в тях? Горивна система Bosch, корейски бутала....

                              А, коляновия вал е руски:
                              https://www.drive2.ru/l/6763693/

                              Типично по руски, това е проблем, за който се знае от десетилетия и от предишни двигатели със същата пробка. Направено по въпроса - нищо.

                              Пише и за вакуум помпата по-надолу.

                              Ще повярвам че са направили читав автомобил, когато му дадат 100x. км гаранция и 10г. гаранция против ръжда.
                              То в днешно време едва ли има европейски производител който всичко сам да си произвежда . Отидоха дори много по далеч в окрупняването и сега имаме примерно 3 еднакви коли с различни емблеми При Фолксваген и повече . При бусовете даже и оптична разлика няма Ситроен ; Пежо ; Фиат . Нашите разградски бутала ги слагат на половината европейски производители . Горивни системи Бош ; Лукас и тнт .
                              Последно редактирано от sek.1; 23-11-15, 06:05.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Покупка на Нива - години и нов внос

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                ...Горивни системи Бош...
                                Мда, те и руснаците ги ползват къде ли не, като преобладаващия резултат е постоянно светеща лампа Check Engine. Отделно, типично по руски, фактите от мнението на Scrapheap, което си е съвсем в реда на нещата.

                                Никога не са имали производствената дисциплина да произведат нещо читаво, още повече - за да се случи някакво генерално развитие вместо кръпки, трябва или да сменят някоя голяма клечка още преди да се е пропил, или да са тотално пред фалит.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X