Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

    Кольо,сигурен ли си за това дето казваш:ако вземах ххххх лева?
    Аз мога да си позволя да си карам колите в сервиз,ама не ги карам.Кеф си ми е сам да си ги оправям.Та не всичко опира до пари.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

      Имаш много свободно време
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

        Ооооо да,имам.И съм много щастлив от тоя факт.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

          Камено, въпросът е в кой сервиз ги караш.
          Аз съм работил в този сервиз, и знам как се работи там, та нямам никакви съмнения относно качеството на работата.

          И явно все още ти е интересно да ремонтираш. Аз вече не искам, писнало ми е, ама от няма къде...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

            Ами влекат ме железариите.За сега поне де.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

              Коле, не е като да не съм правил опити да си давам возилата в сервиз. Возилата ми са такива, че не са парите проблема. Проблема е че в 9 от 10 случая после псувам, и пак губя същото време да преправям чужди творения.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                Ако изброените ми автомобили са в Русия или Казахстан далеч от градовете с изключително лоша пътна инфраструктура при -30 оС само руските бензинови VAZ ще оцелеят защото са ремонтно пригодни и навсякъде има части за тях. В Европа нещата стоят по друг начин и нишата на VAZ e изключително малка на пазара. За мен истината е в съвременния нов автомобил с ресурс за която марка стигнат парите, а не за тези "евтини" стари автомобили над 200 000 км внос от Европа.
                Бях септември миналата година в Казахстан - Астана, Алмати и Бурабай. Едно, ама едно творение на "ВАЗ" не видях, даже захвърлено някъде да гние нямаше. Всичко що щъка по пътищата са "Тойоти", от "Айго" до "Прадо", чат-пат явно от гъзария някой "Събърбан" или "Кадилак".
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                  В посочените градове наистина доминират тези марки, но в провинцията не е така. Жалко, че в България не внасят Лади от АЗИЯ АВТО, Усть-Каменогорск, Казaхстан. На 20.09.2014 г. показаха 100 000-ния автомобил Lada Niva 4X4-3 произведен в този завод. Тази година качественото им производство в завода включва 60 000 бройки Lada 4X4 -3, Lada Niva Urban, Lada 4X4-5, Lada Priora, Lada Kalina и Lada Granta. През 2018 плануват двойно да увеличат производство като включат и новите марки Ladа Vesta и Lada XRay. Lada Niva 4X4 -3 вратна производство на този завод която съм виждал в Казахстан е с по-добро качество от руските които се продават в България.
                  Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                  Коментар


                  • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                    Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                    В посочените градове наистина доминират тези марки, но в провинцията не е така.
                    Е те в провинцията кинти за водка нямат, та пият парфюми за баня. Какво очакваш да карат?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Коле, не е като да не съм правил опити да си давам возилата в сервиз. Возилата ми са такива, че не са парите проблема. Проблема е че в 9 от 10 случая после псувам, и пак губя същото време да преправям чужди творения.
                      Това е то.

                      Да не започвам, че тия дни поправяхме 'следсервизно' на шурито колата и бая ми е накипяло от идиотизъм ... и то на доста скъпарски севиз...



                      Обаче, пичове, нещо темата отиде на другаде сякаш?
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Бях септември миналата година в Казахстан - Астана, Алмати и Бурабай. Едно, ама едно творение на "ВАЗ" не видях, даже захвърлено някъде да гние нямаше. Всичко що щъка по пътищата са "Тойоти", от "Айго" до "Прадо", чат-пат явно от гъзария някой "Събърбан" или "Кадилак".
                        Казахстан все пак не е Русия. Бях тази година янури-април в Уфа,Русия и си джиткат предимно Ниви дори в центъра на града, а той е столица на Башкирия Температурите и снеговете там са доста по-сериозни от Казахстан и части за Лада има на всеки ъгъл.Като се добави и ембаргото е обяснимо

                        Коментар


                        • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                          Абе то, че в Русия и обкръжението и ще си карат нивите е ясно, де от няма какво друго, де от бедност, де от носталгия.

                          Но това никак, ама никак не означава, че руските коли са върха на автомобилното производство. То за всички ни е ясно, ама да го натъртим за пореден път.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                            Вие тази Русия за нищо я нямате. Все пак е производител на автомобили,както и Унгария,Чехия и др.За мен няма значение кой е производителя.
                            Пазар голям и всеки се натиска.В Русия в момента пътуват към 25 млн. иномарки / както им викат в бившето СССР/, от тях 6 млн. са произведени в Русия.
                            А то тези 25 млн. сигурно към 3 млн. са само японки през Владивосток.
                            В общи линии и там отдавна е шарен свят.

                            http://newsruss.ru/doc/index.php/%D0...81%D0%B8%D0%B8

                            Санкции ,манкции а MB си кесят в КАМАЗ и т.н.




                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                              Да де, кесят, ама кесят барабар с процедурите и стандартите си спрямо пазара, за който правят каквото правят.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                                Комшията ми е на доста високо ниво в Мадара, и с гордост се хвали, че мостовете които произвежда(ха)т за Камаз са по спецификациите на Мерцедес, и напълно отговаряли на качеството. Даже в някой изисквания нашите били по-строги.

                                Не знам дали това означава, че нашите мостове са по-добри от тези на Мерцедес, съмнявам се.
                                Но пък каза и друго-понеже ходеха по няколко пъти в годината в Набережньи Челньи-имат пряк поглед и върху мостовете които руснаците си правят. Казва,ч е като караш зад Камаз с руски мост се чува сериозно виене, или какъвто там звук, а след камион с наш мост-всичко си е тихо.

                                Та за качеството на руското автомобилостроене-май не са го подобрили много,нищо че от толкова години вече са пазарни. Явно за да продават колите си разчитат на местния пазар, където клиента е свикнал на тяхното си качество. И съчетано с по-ниската цена-ето ти продаваема кола.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X