Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със запалването на Лада Нива 1.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със запалването на Лада Нива 1.7

    Здравейте,
    Автомобила е Лада Нива 1.7 1995 г. Изгасна в движение и повече не запали. Добре че беше наблизо та я прибрахме на бутане.
    Констатиран проблем - не отива ток до бобината а оттам и до делкото. Пробно подмених комутатора с друг работещ но положението е същото. Симптоми предхождащи проблема - прекъсване на моменти, сега си го обяснявам все едно губи ток за секунда. Поради липса на ел.специалист наоколо освен един, който обаче обича много да реже кабели с ножа какво да гледам на първо време ? Прегледах повечето теми за не паленето ама май се отнасят повече до Нивите с електронно управление. Та така .....сега свалям и някои книжчици за Нивата да поразгледам схемите и приемам съвети всякакви
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

  • #2
    От: Проблем със запалването на Лада Нива 1.7

    Видя ли на първо четене бушоните, дали са в ред ??? И дали има изобщо ток до тях??
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със запалването на Лада Нива 1.7

      Хлабава връзка да няма някъде та така да прави. Казваш, че прекъсва значи ту подаде ток на свещите, ту не подаде.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със запалването на Лада Нива 1.7

        Виж датчика на хол под палеца...случва се понякога да се скъса някое от кабелчетата му.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със запалването на Лада Нива 1.7

          Тази сутрин докато чаках "човека с ножа" който не дойде, сложих акумулатора и колата запали независимо че вчера видя голямо ръчкане по кабели и така и не мръдна. Каране 15-на километра като за тези километри прекъсна два пъти от които единия аха да угасне. Иначе всичко по колата работи - светлини, табло,предпазители даже и когато колата не пали. Остана само да проверя патрона на контактния ключ как е ама късно се сетих, пък не ми се стои повече на студено.
          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със запалването на Лада Нива 1.7

            Абе виж това което съм ти писал-симптомите са ми много познати.Свали капачката и препипай внимателно жичките на датчика.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със запалването на Лада Нива 1.7

              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
              Абе виж това което съм ти писал-симптомите са ми много познати.Свали капачката и препипай внимателно жичките на датчика.
              +1
              Същия проблем точно на карбураторна Нива с Делко с датчик на Хол,комутатор и Самарска бобина.
              Палеше,вървеше,докато постопли,гасне и отказваше да пали след това поне час,два.
              После пак запали,попрекъсва,абе аномалии и своеволия.
              Прегледахме всичко и подменихме,това което е възможно с работещо и пак така.
              Най-накрая сменихме датчика на Хол и колата спря да гасне,когато си иска.
              Тъй че щом си пробвал с друг комутатор и няма ефект следващото нещо е да провериш всички връзки по ниското напрежение,евентуално притягане и контактен спрей на буксите на датчика на Хол и комутатора,но най-вероятно ще се окаже самия датчик на Хол.
              Последно редактирано от Янко Желязков; 09-01-14, 17:30.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със запалването на Лада Нива 1.7

                на кл.15 на бобината трябва да има напрежение 12 в.-с пробна лампа или волтметър,ако има причините са 2-комутатор или датчик на хол,при ладите комутаторите са корави,остава датчика на хол,нооо не бързай виж защто няма напрежение на клема 15-бобина вис.напреж.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със запалването на Лада Нива 1.7

                  ми в случая щом няма 12 в. на боб. няма как да запали.Ако на боб. има 12 волта,тогава се пробва датчика на хол-Вади се купл.от комутатора и на кл 2 и средния пин за миг се дава на късо при положение че колата е на контакт,в това положение един държи кабела на бобината,разкачен от делкото и насочен към блока на мотора-растояние 5-мм. и трябва да се получи искра-ако не датчика е издухан

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със запалването на Лада Нива 1.7

                    Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                    Абе виж това което съм ти писал-симптомите са ми много познати.Свали капачката и препипай внимателно жичките на датчика.
                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    +1
                    Същия проблем точно на карбураторна Нива с Делко с датчик на Хол,комутатор и Самарска бобина.
                    Палеше,вървеше,докато постопли,гасне и отказваше да пали след това поне час,два.
                    После пак запали,попрекъсва,абе аномалии и своеволия.
                    Прегледахме всичко и подменихме,това което е възможно с работещо и пак така.
                    Най-накрая сменихме датчика на Хол и колата спря да гасне,когато си иска.
                    Тъй че щом си пробвал с друг комутатор и няма ефект следващото нещо е да провериш всички връзки по ниското напрежение,евентуално притягане и контактен спрей на буксите на датчика на Хол и комутатора,но най-вероятно ще се окаже самия датчик на Хол.
                    Първоначално публикуван от pavlo-gr Преглед на мнение
                    на кл.15 на бобината трябва да има напрежение 12 в.-с пробна лампа или волтметър,ако има причините са 2-комутатор или датчик на хол,при ладите комутаторите са корави,остава датчика на хол,нооо не бързай виж защто няма напрежение на клема 15-бобина вис.напреж.
                    Първоначално публикуван от pavlo-gr Преглед на мнение
                    ми в случая щом няма 12 в. на боб. няма как да запали.Ако на боб. има 12 волта,тогава се пробва датчика на хол-Вади се купл.от комутатора и на кл 2 и средния пин за миг се дава на късо при положение че колата е на контакт,в това положение един държи кабела на бобината,разкачен от делкото и насочен към блока на мотора-растояние 5-мм. и трябва да се получи искра-ако не датчика е издухан
                    Благодаря на всички. В събота или неделя когато ми остане свободно време това ще е първото което ще проверя и ще докладвам резултата. Хубав ден на всички.

                    ПП. Ако има грешки Тапатолка е винивен
                    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със запалването на Лада Нива 1.7

                      Сменен датчик на Хол. За около 15-на километра пробег всичко е нормално. Дано да си остане така
                      на всички помогнали в темата .
                      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X