Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на нашите джипове - Лада Нива

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
    Това сигурно ли е, защото тук http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/p...hiny/prshn.htm май пише друго...
    Тези, който си показал са предни, и ги режат, защото не съвпадат на засеците на тарелката в която лягат, задните стават, защото горната тарелка се върти. Отиди в магазина и поискаи Нивови задни пружини и ще видиш, че на етикета пише, че стават и за Шеви.

    Коментар


    • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

      Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
      Тези, който си показал са предни, и ги режат, защото не съвпадат на засеците на тарелката в която лягат, задните стават, защото горната тарелка се върти. Отиди в магазина и поискаи Нивови задни пружини и ще видиш, че на етикета пише, че стават и за Шеви.
      Да за задните няма спор. Така е.
      Ти предните не си ли ги сменял?
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

        Сменял съм ги с оригинални Нивови, защото счупих едната.

        Коментар


        • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

          здравейте,нов съм във форума и аз карам нива
          Прикачени файлове

          Коментар


          • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

            Ето до кьде сьм стигнал с моя звяр-
            Прикачени файлове
            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

            Коментар


            • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

              Колега, страшна е станала и доста агресивно изглежда. Моля те, дай малко повече инфо за гумите-размери, марка и поведение извън пътя, конкретно ме интересува как се справя Нивата на сняг и кал с тях.

              Коментар


              • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                Колега, страшна е станала и доста агресивно изглежда. Моля те, дай малко повече инфо за гумите-размери, марка и поведение извън пътя, конкретно ме интересува как се справя Нивата на сняг и кал с тях.
                Гумите са Кайман 235/75/15,но са прекалено тежки,за това вече ги свалих.Сложих ги за да ги тествам, но това просто не са мойте гуми.В кал се предсавиха много добре,но на сняг вьобще ги няма.За Нивата е прекалено тежка и агресивна гума,а сьщо смятам че тази гума е неподходяща и за много други джипове.Това го твьрдя за регенерата на Малатеста-при по-агресивно каране в по-екстремни трасета може и да си останеш там по простата причина че ще счупиш я полуоска я диференциал.Аз лично не ти препорьчвам за Нивата тези гуми.Места които сьм качвал на 3-та преди с други гуми сега с тези падам на 1-ва,така че сам си направи сметка за какво натоварване става вьпрос.Трябва да отбележа че там кьдето не беше вьзможно да се кача преди ,с тези гуми се качих сега,защото са доста по-високи от предишните-най ниската точка отпред ми е 35см,което си е повече от добре,но беше вьпрос на време да се счупи нещо при това натоварване.
                0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                Коментар


                • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                  35см.-много бе колега.Гледам,че си подлагал втулки под чашите.И аз мисля да го правя това,но гледам тук във форума има доста противоречиви мнения за това-даже един колега беше писал,че спукал чаша щот така не лягала плътно на носача.Иначе трудно ли става подлагането,сваляш ли пружината или натягаш с някоя корава щанга и подлагаш втулките?А има ли проблем със стабилизиращата щанга после-не идва ли къса или.....?Ако имаш желание дай малко инфо.Иначе аз сега съм на 23см. просвет и ми е на моменти зор.Разбира се това е с най-обикновенни гуми.Мисля за кал да заложа на ЛАСА-ОК144.Не смея да сложа по-широки от тях щот ми се струва,че ще счупя нещо при зор.Е може и да се заблуждавам....?Иначе има далеч по-хубави гуми от Ласата.

                  Коментар


                  • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                    Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                    35см.-много бе колега.Гледам,че си подлагал втулки под чашите.И аз мисля да го правя това,но гледам тук във форума има доста противоречиви мнения за това-даже един колега беше писал,че спукал чаша щот така не лягала плътно на носача.Иначе трудно ли става подлагането,сваляш ли пружината или натягаш с някоя корава щанга и подлагаш втулките?А има ли проблем със стабилизиращата щанга после-не идва ли къса или.....?Ако имаш желание дай малко инфо.Иначе аз сега съм на 23см. просвет и ми е на моменти зор.Разбира се това е с най-обикновенни гуми.Мисля за кал да заложа на ЛАСА-ОК144.Не смея да сложа по-широки от тях щот ми се струва,че ще счупя нещо при зор.Е може и да се заблуждавам....?Иначе има далеч по-хубави гуми от Ласата.
                    Да,35см. си е много,това не може да се постигне обаче с обикновените гуми.Гумите с които сьм постигнал това са по-горе на снимките,а колкото до подлагането на втулките не се сваля нищо.Аз сьм го правил по следния ред но на подемник:1.Свалям болтовете на горния шарнир и го отделям от горния носач.2.След това подлагам втулките м/у носача и шарнира и слагам болтовете ,които следователно са вече по-дьлги.Втулките м/у долния носач и пружината сьм ги сложил по следния начин:1.Двата болта които са отвьтре от кьм диференциала ги охлабваш колкото гайката да е хванала на половината си от резбата.2.Вьншните два ги отвиваш и изхвьрляш.3.След това взимаш по-дьлга и здрава щанга и някой да ти натисне носача надолу докато успееш да вкараш втулката.След това с чук и стар болт който може да изпилиш отпред за да ти подведе по-лесно втулката -нагласяш дупката ,като набиеш болта и вече с новия болт леко започваш да избиваш заострения.По сьщия начин става и другия.Стабилизиращата щанга не идва по-кьса,а единия отвор през който минава болта дьржащ чашката и носача леко се разминава с планката на стбилизиращата щанга,затова го прорязваш и после слагаш по-голяма шайба под болта-стягаш и нямаш проблеми.Трябва да вземеш по-дьлги болтове и най важното от магазин кьдето ще може да ти предложат такива от по- яка стомана.След като завьршиш всичко се явява един проблем-който се разрешава като отидеш на реглаж предница защото предницата се сьбира-като застанеш отпред и погледнеш колелата ще забележиш че в долния край колелата са леко сьбрани,а ако не забележиш като я подкараш ще усетиш че залита.А колкото до гумите си направил добьр избор.С по широки гуми и особено ако са регенерат опасноста да счупиш нещо е голяма-ти си преценяваш!
                    Последно редактирано от Владимир Раденков(vladyas); 05-03-09, 17:07.
                    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                    Коментар


                    • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                      Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                      Гумите са Кайман 235/75/15,но са прекалено тежки,за това вече ги свалих.Сложих ги за да ги тествам, но това просто не са мойте гуми.В кал се предсавиха много добре,но на сняг вьобще ги няма.За Нивата е прекалено тежка и агресивна гума,а сьщо смятам че тази гума е неподходяща и за много други джипове.Това го твьрдя за регенерата на Малатеста-при по-агресивно каране в по-екстремни трасета може и да си останеш там по простата причина че ще счупиш я полуоска я диференциал.Аз лично не ти препорьчвам за Нивата тези гуми.Места които сьм качвал на 3-та преди с други гуми сега с тези падам на 1-ва,така че сам си направи сметка за какво натоварване става вьпрос.Трябва да отбележа че там кьдето не беше вьзможно да се кача преди ,с тези гуми се качих сега,защото са доста по-високи от предишните-най ниската точка отпред ми е 35см,което си е повече от добре,но беше вьпрос на време да се счупи нещо при това натоварване.
                      Аз, съм се спрял на 205R16, Инса Турбо, шарката на Кайман, надявам се, че не са толкова тежки. При мен просвета с Кобри 195/80/15 е 33 см.,а с Инсите ще бъде поне с още 3-4 см., на горе. За поведението им на сняг знам, че е под всякаква критика.

                      Коментар


                      • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                        Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                        Аз, съм се спрял на 205R16, Инса Турбо, шарката на Кайман, надявам се, че не са толкова тежки. При мен просвета с Кобри 195/80/15 е 33 см.,а с Инсите ще бъде поне с още 3-4 см., на горе. За поведението им на сняг знам, че е под всякаква критика.
                        Перфектна гума за всякакьв терен и условия няма.Като ги сложиш ще разбереш как са.Аз лично не сьм запознат с тази гума -регенерат ли е?Все пак размера на който си се спрял е доста по-разумен от това което аз бях качил!
                        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                        Коментар


                        • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                          Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                          Перфектна гума за всякакьв терен и условия няма.Като ги сложиш ще разбереш как са.Аз лично не сьм запознат с тази гума -регенерат ли е?Все пак размера на който си се спрял е доста по-разумен от това което аз бях качил!
                          Гумата е испанска, регенерат, доста по-лека от Малатестата, по-висока е-740 мм, а и ширината отговаря на реалният размер, защото мойте 195 отговарят на 215 мм, ширина на протектора. За зимата съм сигурен, че една чисто зинма гума се справя по-добре от агресивните Кални регенерати с , който караме - само обърни внимание каучука в какво състояние е при минусови температури.

                          Коментар


                          • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                            Колега а с какви амортисьори и пружини си отпред.Добре изглежда,браво.

                            Коментар


                            • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                              Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
                              Колега а с какви амортисьори и пружини си отпред.Добре изглежда,браво.
                              Все още сьм с оригиналните,но сьм замислил нещо друго-не сьм стигнал до там-има още много други неща за дооправяне.
                              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                              Коментар


                              • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                                Кире а и вие колеги погледнете този сайт за гуми, мисля че ще ви е полезен.Според мен цените са добри/инса турбо/. www.4x4.mine-tyres.info ако всичко е актоално де.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X