Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Представяне на нашите джипове - Лада Нива

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

    Много полезна информация-колега.Мисля да пробвам модела Дакар,а и цената е много добра.
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

    Коментар


    • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

      Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
      Ето до кьде сьм стигнал с моя звяр-
      Предната тръба е като моята. Отзад меже да я отрежиш ако искаш не че има голям ефект освен че изглежда по вирната. Моята е със гуми fedima 195/16 много са и агресивни и вече късах оста на карето към дифа но съм много доволен от тех.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от MITKOSNAIP; 14-03-09, 15:43.

      Коментар


      • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

        Първоначално публикуван от MITKOSNAIP Преглед на мнение
        Предната тръба е като моята. Отзад меже да я отрежиш ако искаш не че има голям ефект освен че изглежда по вирната. Моята е със гуми fedima 195/16 много са и агресивни и вече късах оста на карето към дифа но съм много доволен от тех.
        Нивата ти е страшна , но с малко лифт ще стане още по-добра. Колко са високи гумите 195 ? 16 , имаш ли представа дали Федимата е по-тежка от МалатестаТА ?

        Коментар


        • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

          Първоначално публикуван от MITKOSNAIP Преглед на мнение
          Предната тръба е като моята. Отзад меже да я отрежиш ако искаш не че има голям ефект освен че изглежда по вирната. Моята е със гуми fedima 195/16 много са и агресивни и вече късах оста на карето към дифа но съм много доволен от тех.
          Предната трьба вече не е само трьба.Направих и някои други работи,даже започнах да вьзтановявам и 3-тата врата,само че от други кошници нямам многа време, за това напредвам бавно.На степенките остана да сложа отгоре само един ал.рифел и са готови.
          Прикачени файлове
          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

          Коментар


          • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

            Първоначално публикуван от MITKOSNAIP Преглед на мнение
            Предната тръба е като моята. Отзад меже да я отрежиш ако искаш не че има голям ефект освен че изглежда по вирната. Моята е със гуми fedima 195/16 много са и агресивни и вече късах оста на карето към дифа но съм много доволен от тех.
            от къде взе 195/16
            търся си агресивна гума,но подходяща за нивата намерих 195/15

            Коментар


            • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

              Първоначално публикуван от zlatan Преглед на мнение
              от къде взе 195/16
              търся си агресивна гума,но подходяща за нивата намерих 195/15
              195-16, размер можеш да намериш Ласа, Малатеста и Инса с агресивна шарка. Потърси из форума и ще намериш , доста има писано по въпроса.

              Коментар


              • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                това е моята кукла .добавки не съм и слагал (освен малко ръжда и тунинг от дървета и камъни )но съм доволен от нея. не ме е изоставила.сега имам проблем с предния диференциал но ще го оправя в скоро в скоро време
                Много готин покрив и задни решетки, от къде ли мога да намеря такива...

                Коментар


                • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                  Това е моята любима. Качи се 50 пъти на черни връх и вече не ща да я мъча. С тези гуми лети по магистралата без да тропа. Джантите я направиха непреобръщаема (това е решение, вместо да измерваш максималния крен-просто пренебрегваш гравитацията). На газ ми харчи 9. Махнах задния кардан и забравих за всякакви вибрации. Страх ме за централния диф., щтото седи постоянно блокиран, ама отдавна я карам така... Предната решетка стои много по-човешки, като е с боята на колата. Дано ви хареса. Слагам централно и ел.стъкла. Много ми е ниска 5-тата предавка, иначе на магистралата мога да карам спокойно с 130
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                    Първоначално публикуван от mitkojazz Преглед на мнение
                    Това е моята любима. Качи се 50 пъти на черни връх и вече не ща да я мъча. С тези гуми лети по магистралата без да тропа. Джантите я направиха непреобръщаема (това е решение, вместо да измерваш максималния крен-просто пренебрегваш гравитацията). На газ ми харчи 9. Махнах задния кардан и забравих за всякакви вибрации. Страх ме за централния диф., щтото седи постоянно блокиран, ама отдавна я карам така... Предната решетка стои много по-човешки, като е с боята на колата. Дано ви хареса. Слагам централно и ел.стъкла. Много ми е ниска 5-тата предавка, иначе на магистралата мога да карам спокойно с 130
                    Хубава ти е Нивата,но така да я осакатиш-имам предвид това сьс задния кардан което си направил-има други начини да за да се отьрвеш от вибрацийте-просто се замисли защо караш Нива,иначе много добре изглежда!
                    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                    Коментар


                    • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                      Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                      Хубава ти е Нивата,но така да я осакатиш-имам предвид това сьс задния кардан което си направил-има други начини да за да се отьрвеш от вибрацийте-просто се замисли защо караш Нива,иначе много добре изглежда!
                      Не само заради вибрациите махнах предаването назад. Ползвам я за кола, а не за джип. Двигателя работи разтоварено и много по-пълноценно на асфалт. Ако му се види много тежка задачата със стартиране от място-успява да превърти гумите на място вместо да се дави с четирите. Съединителя също си удължава живота според мен.

                      Коментар


                      • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                        Първоначално публикуван от mitkojazz Преглед на мнение
                        Не само заради вибрациите махнах предаването назад. Ползвам я за кола, а не за джип. Двигателя работи разтоварено и много по-пълноценно на асфалт. Ако му се види много тежка задачата със стартиране от място-успява да превърти гумите на място вместо да се дави с четирите. Съединителя също си удължава живота според мен.
                        Не се заблуждавай. На нищо не помагаш така.

                        Коментар


                        • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                          Първоначално публикуван от mitkojazz Преглед на мнение
                          Не само заради вибрациите махнах предаването назад. Ползвам я за кола, а не за джип. Двигателя работи разтоварено и много по-пълноценно на асфалт. Ако му се види много тежка задачата със стартиране от място-успява да превърти гумите на място вместо да се дави с четирите. Съединителя също си удължава живота според мен.
                          Имам една идея сваляш примерно дясната полуоска предната махаш пръта между двете карета външното си остава на главината за да може да се върти нормално а вътрешното за да не ти изтече маслото от диференцяла сваляш диференцяла и махаш сателитните колела а лявото и дясното планетни ги заваряваш към касетата така ще получиш предаване само към предна лява гума и ефекта от махнатия заден кардан ще се увеличи двойно още по-малко вибрацйи още по-малко натоварване на съединителя и още по- МАЛКО НИВА
                          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                          Sofrace Offroad Team

                          Коментар


                          • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                            Хубава ти е колата.Не казвам Нивата,защото за мен това не е Нива-поне да не беше свалял задния кардан.Айде за гумите иди-ела-всеки си ги подбира според поставените цели.Но така е-всеки си шета на акъла.Май тук във форума всичките сме доста изперкали с тия наште джипове.Но поне никога не ни е скучно-или ще правим,или ще караме.Айде и аз да покажа моя барутник....
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                              Моята я ползвам главно за разходки през свободното време-кефи ме да я карам из калищата и когато се налага да я поправям.Е не ходя по много хард места щот е почти в оригинално изпълнение с изключение на малко лифт+2см.,защита на предния диф,подсилени места за захващане на задните щанги,подобрено охлаждане-Абе общо взето за сега дреболии.
                              Последно редактирано от Ясен; 19-03-09, 16:35. Причина: Айде стига с това Й, може ли?

                              Коментар


                              • До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                                Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                                Нивата ти е страшна , но с малко лифт ще стане още по-добра. Колко са високи гумите 195 ? 16 , имаш ли представа дали Федимата е по-тежка от МалатестаТА ?
                                Мисля че като не пишеше е 82% 195/82/16. Не съм хващал Малатеста но Федимата си е тежичка. Относно лифта маи не си личи от тревата но мисля че си е височка. Ще я измеря колко е до моста като си отида до село.
                                Последно редактирано от MITKOSNAIP; 20-03-09, 21:12.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X