Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маслояд...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Маслояд...

    Миенето не е лошо. Проличават разни неща.

    Коментар


    • #47
      От: Маслояд...

      Колега,смени си маслото,виж центровките,не наливай масло над макс. и газ.Гумичките са най-лесни,тогава ще трябва още работи да огледаш-компресия,ангренаж,кога духа и кога не и от къде.Да види обаче поне истински жигул-човек.Не бой се.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #48
        От: Маслояд...

        Днес смениха маслото с 10w40 полусинтетика. Двигателя утихна значително. Омасляването по резбата свещите според него било нормално, поне в това количество което е при мен. След няколко седмици ще я закарам пак за регулиране на хлабините на клапаните и ще следя нивото на маслото. То май на този мотор за завишен разход на масло се счита над 500 мл/1000 км, поне по ръководствата така пише.
        Имам сериозни съмнения, че проблема може да е бил от запалителната система (както казах, освен пушенето имаше и детонации в задното гърне). Друго което забелязах е, че черният нагар по свещта от богата смес беше изчезнал и свещта беше добила нормалния леко керемиден цвят.
        В тази връзка да попитам - някой знае ли на какви пари вървят комутаторите от Ауди 80 по моргите, защото днес на едно място ми обявиха 20 лв., което ми се стори твърде много.

        И още нещо. Това изпушване на 1:10 от нормално ли е при подобни режими на работа на мотора или говори за някаква неизправност в горивната или запалителната система (черен пушек, вероятно от неизгорено гориво=богата смес).
        Александър

        Коментар


        • #49
          От: Маслояд...

          Е що питаш за ауди бе, търси за гоуф 2
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #50
            От: Маслояд...

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Е що питаш за ауди бе, търси за гоуф 2
            За МК1 турбо е същия.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #51
              От: Маслояд...

              Намери читав лада-мен или нормален автомонтьор.Този пушек не е страшен.Виж и това и не бързай-колегата още малко и ще ги прави.
              Постоянни проблеми с нива...

              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #52
                От: Маслояд...

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                В тази връзка да попитам - някой знае ли на какви пари вървят комутаторите от Ауди 80 по моргите, защото днес на едно място ми обявиха 20 лв., което ми се стори твърде много.
                Преди две години си купих два за 10 лева от италианеца в Овча Купел.

                Коментар


                • #53
                  От: Маслояд...

                  Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                  Преди две години си купих два за 10 лева от италианеца в Овча Купел.
                  Само дето за две години повечето халудита и гоуфове две са успели да се преселят във вечните ловни полета

                  ПП Комутаторите са взаимозаменяеми, но не са идентични, имайте го предвид.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #54
                    От: Маслояд...

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Само дето за две години повечето халудита и гоуфове две са успели да се преселят във вечните ловни полета

                    ПП Комутаторите са взаимозаменяеми, но не са идентични, имайте го предвид.
                    Многократно е казвано поне да не се слага фашистки комутатор на руска бобина.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #55
                      От: Маслояд...

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Многократно е казвано поне да не се слага фашистки комутатор на руска бобина.
                      С комутатор от Ауди 80 (така се търси по народному, иначе предполагам, че абсолютно същия се използва в една камара други автомобили) няма никакви проблеми. Нивата е повече от доволна, а проблемите с комутатора са решени до края на живота й. Какво точно прави на бобината сигурно ще ни осветлиш, но моята бобина е взета буквално от кофа за буклук (бяха решили, че е прецакана и ми я подариха, на колко години е никой не знае), пък вече 2 години се мъчи с фашисткия комутатор и не ще да мре... Мамка му и руснак!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Маслояд...

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        ПП Комутаторите са взаимозаменяеми, но не са идентични, имайте го предвид.
                        Различават се по форма, но не и по функции, електрически параметри или присъединяване. Единствената разлика е, че на руските липсва 7 крак, който при немските се ползва за оборотомер. Реализирани са със същия чип, по приблизително същата схема. Напълно са съвместими с руската бобина (ако тя е наред). Която пък бобина е уместно да е българска.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Маслояд...

                          Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                          С комутатор от Ауди 80 (така се търси по народному, иначе предполагам, че абсолютно същия се използва в една камара други автомобили) няма никакви проблеми. Нивата е повече от доволна, а проблемите с комутатора са решени до края на живота й. Какво точно прави на бобината сигурно ще ни осветлиш, но моята бобина е взета буквално от кофа за буклук (бяха решили, че е прецакана и ми я подариха, на колко години е никой не знае), пък вече 2 години се мъчи с фашисткия комутатор и не ще да мре... Мамка му и руснак!
                          Не ТОЙ,ТЯ му прави.Заради различния ,,нормален работен ток" на комутаторите-(само руските са поне 3) и различното,,съпротивление"на бобините.Ако не се лъжа енергията с българската е най-висока,а и тя май най не ,,гори''.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #58
                            От: Маслояд...

                            На комутаторите с този щепсел (били те руски или други) се свързват само бобини с работен ток около 6 ампера и съпротивление 0.4-0.5 ома. Този вид комутатори са защитени от късо съединение в бобината или присъединяване на бобина с различни характеристики.

                            Когато изгорят, то е от влошено охлаждане, влошено захранване или дефект.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Маслояд...

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Различават се по форма, но не и по функции, електрически параметри или присъединяване. Единствената разлика е, че на руските липсва 7 крак, който при немските се ползва за оборотомер. Реализирани са със същия чип, по приблизително същата схема. Напълно са съвместими с руската бобина (ако тя е наред). Която пък бобина е уместно да е българска.
                              Аз лично съм купувал руски със 7и крак
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #60
                                От: Маслояд...

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Аз лично съм купувал руски със 7и крак
                                ъхъ, да. И той обикновено не е свързан. Но има и с работещ - сигналът така или иначе се формира от чипа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X