Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулиране на съединител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регулиране на съединител

    Здравейте,

    Отново се отваря работа по Нивичката и ново предизвикателство за мен =) (нямам никакъв опит и неволята ме учи да поддържам =) ) Та днес минах ГТП и ми казаха, че съединителя е започнал да се износва и притискателния диск се трие постоянно или нещо от тоя род. Просто явно феродото е започнало да се износва и съединителя се нуждае от регулировка. Не съм сигурен обаче как трябва да стане това. Тук е обяснено до колкото разбирам, че регулирането става с 2те гайки, едната 13 и другата 17 - контрагайка. В моя случай ако разсъждавам правилно трябва да ги отпусна ? Дали е така ? и С колко ? Как разбирам, че съм свършил както трябва работата? Благодаря !
    Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

  • #2
    От: Регулиране на съединител

    Да,развиваш контрагайката и отпускаш работната гайка до получаване свободен ход на ръка на вилката около 5мм.,че и малко повече.
    После при това положение стягаш контрагайката и пробваш.
    Когато съединителят е регулиран правилно колата започва да тръгва още при около 1/4 от целия ход на педала,гледано от пода в посока нагоре.
    Добре е да пробваш и включване на задна скорост.Ако при това се чува изхъркване значи си прекалил с отпускането и правиш нов реглаж-/съединителят не отделя/.
    Ако и това не помогне или имаш въздух в хидравличния привод,или повредена помпа,или омекнал притискателен диск.
    Но най-вероятно още с първоначалното регулиране ще получиш задоволителен резултат-/при условие,че всичко друго е наред/.

    Коментар


    • #3
      От: Регулиране на съединител

      Благодаря, може би тези дни ще пробвам. Надявам се да се справя =)
      Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

      Коментар


      • #4
        От: Регулиране на съединител

        Първоначално публикуван от Петър Пенчев (tyto_) Преглед на мнение
        Благодаря, може би тези дни ще пробвам. Надявам се да се справя =)
        Е как няма
        да се справиш-работата е лесна и е за не повече от 5 мин.
        А за още 5 се сменя и вилката,но там е малко по-пипкаво де.

        Коментар


        • #5
          От: Регулиране на съединител

          Въпроса е в липсата на опит за това къде трябва да отделя съединителя и кога е правилно регулиран, но ще се пробва, то така ще дойде опита
          Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

          Коментар


          • #6
            От: Регулиране на съединител

            Откачаш пружина 3 на схемата, която си показал и на ръка буташ вилката 10 напред-назад. Хода на вилката трябва да е около 5 мм. Ако не е, въртиш регулиращата гайка 1 /след като разхлабиш контрагайката 2/ докато получиш посочения свободен ход. Няма нужда да помниш дали се развива или завива.

            Коментар


            • #7
              От: Регулиране на съединител

              Лягаш под колата,взимаш си 13 и 17,развиваш ги,после ги ЗАВИВАШ посока помпата около 3-4 мм да се преместят,стягаш и отлиташ.
              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
              feikot@abv.bg
              Обратно дороги - НЕТ !

              Коментар


              • #8
                От: Регулиране на съединител

                Ами до някъде е износен вече феродовия, та за това ще трябва да се регулира. Та тия 3-4мм не знам дали ще са точната настройка. Ще пробвам най-вероятно утре, че тия дни други неща бяха на дневен ред. Благодаря за съветите ! =)
                Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                Коментар


                • #9
                  От: Регулиране на съединител

                  Идеални са
                  Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                  feikot@abv.bg
                  Обратно дороги - НЕТ !

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X