Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Постоянни проблеми с Нива...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Постоянни проблеми с нива...

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Написал съм велика глупост,за което се извинявам.В стремежа си да помогна на колегата с нивата исках много бързо да му разкажа за най простите типове ДВГ,и то конкретно за ВАЗ.Имах в предвид 1243 ,а не 1432.ИЗВИНЕНИЯ и благодарности
    Не позна,1342 е редът на ВАЗ и може би 80% от двигателите,независимо дали са дизел или бензин,е има и други.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #92
      От: Постоянни проблеми с нива...

      УАЗ 452АЭ 1975г.

      Коментар


      • #93
        От: Постоянни проблеми с нива...

        Не говорим за познал-непозанал.Тук вече точно това съм имал в предвид - че сме срещали лада с купе 1500 s или 1600 и двиг. 1500 с този ред.Говорили сме и по-рано и колеги се сещат за случая,как 3-ма човека си играхме на пътя сигурно час след смяна на палец,а човека се кълнеше,че до там е вьрвяла перфектно
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #94
          От: Постоянни проблеми с нива...

          Запалването е 1 3 4 2

          Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
          Боре,до къде я докара ?

          Някой може ли да ме ориентира,че не открих из форума,някой да продава делко с датчик на хол или нещо от комплекта нужен за смяната ?
          Последно редактирано от feikot; 20-02-12, 11:03.
          Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
          feikot@abv.bg
          Обратно дороги - НЕТ !

          Коментар


          • #95
            От: Постоянни проблеми с нива...

            Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
            Запалването е 1 3 4 2


            Боре,до къде я докара ?
            Сложих го, сега пали по добре
            Ето ти малко снимки:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0001.jpg
Прегледи:2
Размер:40.2 КБ
ID:5349893
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0002.jpg
Прегледи:2
Размер:30.5 КБ
ID:5349894
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0003.jpg
Прегледи:2
Размер:40.5 КБ
ID:5349895
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0046.jpg
Прегледи:2
Размер:28.5 КБ
ID:5349896
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #96
              От: Постоянни проблеми с нива...

              Снимките са малко кофти,ама махнал си кондензаторчето отдолу ли ?

              И ми изникна още един въпрос,как се прави центровката като е с датчик на Хол ?
              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
              feikot@abv.bg
              Обратно дороги - НЕТ !

              Коментар


              • #97
                От: Постоянни проблеми с нива...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12802274891046804919132975178603d9ACheT0agxVtX2dmb.jpg
Прегледи:1
Размер:81.1 КБ
ID:5349968 Купих електронното,самарова бобина и комутатор от голф 2,казаха,че бил същия.Остава ми делко с датчик на хол,някой може ли да съдейства или да жертвам 85 лв. от емкомплект ?

                Обаче се оказа че комутатора от голфа е със 7 букси,а на всички схеми за нива е с 6...и друго,по всички схеми като гледам,тия които са с датчик на хол,липсва въпросното ел запалване (ПЗЕТ4032),а е само с комутатора.
                Или иначе казано,сега ще го направя само с електронното и с новата бобина,а по-натам,ще го сменя с датчик на хол,ама трябва някой да каже точно това за което питам
                Последно редактирано от feikot; 20-02-12, 17:09.
                Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                feikot@abv.bg
                Обратно дороги - НЕТ !

                Коментар


                • #98
                  От: Постоянни проблеми с нива...

                  Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                  ...Обаче се оказа че комутатора от голфа е със 7 букси,а на всички схеми за нива е с 6...
                  И при моя ремонт беше така, дори ходих в магазина да го сменям, но ми казаха, че щом контактът е същия - значи става. Е, стана.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #99
                    От: Постоянни проблеми с нива...

                    Значи искаш да кажеш,че според тази схема Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sistema-zajiganiya-1.jpg
Прегледи:1
Размер:17.7 КБ
ID:5349997 Просто не връзвам 7я кабел ли или ,някои се свързват и двата
                    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                    feikot@abv.bg
                    Обратно дороги - НЕТ !

                    Коментар


                    • От: Постоянни проблеми с нива...

                      Прави са колегите,че Нивата е елементарна кола. Моята е като твоята и в нея има толкова малко сложни неща за да не се оправиш сам. Първо провери на тъмно когато колата не работи добре дали някъде не прескача искра от кабел. Зарежи тази електроника и не разваляй колата. Огледай кабел по кабел дали няма протриване,връзките дали са добре или хлопат. Не може ту да работи ту да не работи и да мислиш,че има повредено нещо голямо. Даже и лагер на делкото не вярвам да е защото просто няма да работи.А защо сутринта е заработила като нова. Ако беше лагер нямаше да работи добре нито за секунда. Карай по дребните неща и вярвам,че ще успееш.Не си давай парите за електроники. Нивата е класика защото може да я ремонтираш в гората.Нивата ми е четвърти руски джип така,че имам сериозен опит.Успех!

                      Коментар


                      • От: Постоянни проблеми с нива...

                        Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                        Значи искаш да кажеш,че според тази схема [ATTACH=CONFIG]421214[/ATTACH] Просто не връзвам 7я кабел ли или ,някои се свързват и двата
                        Слагай комутатора от голф

                        Коментар


                        • От: Постоянни проблеми с нива...

                          Няколко съвета ; Купи си новото'' делко'' с датчика на хол, и се радвай че поне за твоята се внася и го има .Явно и старото е за смяна,и от там идват и част от проблемите. В магазина за Лада на ,,Ц.Симеон,, се продаваха и кабелните снопове, за Нива/ Жигула и за Самара са различно дълги,ако няма,то трябва да си набавиш и куплунг към делкото,добре че комутатора са ти го дали с куплунга. Комутатора на Лада също е с 7 пина/крачета,но 7 не е задействан,просто изолирай 7-ми,не се сещам за какво беше оборотомер или ЕПХ. За ПЗЕТ-то не знам дали може да комутира друга бобина,освен щатната,да не изпуши нещо. И аз играх в такъв филм преди 5 години с Уазката,нестабилни ниски обороти-тресе,в високите няма тяга,на стробоскопа момента на подаване на искра се местеше от 0 до 20 градуса от ГМТ. Като монтирах безконтактното с датчик на Хол и ''мотора оживя'',за моя нямаше такова ''делко'' та се наложи да тунинговам чисто ново уазково с части от лади. Успех .

                          Коментар


                          • От: Постоянни проблеми с нива...

                            Аз ще взема да пообиколя по Симеон да видя за делко дали ще излезе по-тънкаж. Утре я вкарвам за донастройка,първоначално ще я направя само с транзистора и после ще сложа делкото с датчика,ама питах ,като сложа делкото с датчик на хол вече няма да има нужда от ПЗЕТ-а,нали ?
                            Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                            feikot@abv.bg
                            Обратно дороги - НЕТ !

                            Коментар


                            • От: Постоянни проблеми с нива...

                              Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                              Аз ще взема да пообиколя по Симеон да видя за делко дали ще излезе по-тънкаж. Утре я вкарвам за донастройка,първоначално ще я направя само с транзистора и после ще сложа делкото с датчика,ама питах ,като сложа делкото с датчик на хол вече няма да има нужда от ПЗЕТ-а,нали ?
                              Този ПЗЕТ 4032 е само за
                              Електронен транзисторен ПЗЕ 4032
                              1. ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ
                              Прекъсвач за запалване електронен транзисторен ПЗЕТ 4032 е предназначен за работа в автомобили с бензинови четиритактовикарбураторни двигатели с механична токопрекъсваща група, ел. Инсталации с номинално напрежение 12V и минус на корпус.
                              ПЗЕТ 4032 работи с всички стандартни запалителни бобини за класически запалителни системи.
                              На теб ти трябва този, ако ще слагаш датчик на ХОЛ: Ако го слагаш, трябва да сменяш и кабелите от делкото, до свещите и до бобината, защото дава по-голям ток или нещо от този сорт беше...Нещо им ставало..Прекъсваха..
                              ПЗЕ 4022
                              1.ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ
                              Електронният комутатор ПЗЕ 4022 е предназначен за работа в състава на . високоенергийна безконтактна система за запалване. Комутаторът се управлява от датчик на Хол, който формира стабилен сигнал, обезпечаващ висока точност на момента на подаване на искрата в течение на цялото време на работа на двигателя. В ПЗЕ 4022 има диагностичен изход, който може да се използва за управление на електронния тахометър. Комутаторът е предназначен за монтаж в автомобили ВАЗ 2108, ВАЗ 2109 и Таврия. По функция и по включване /свързване/ комутаторът е взаимозаменяем на произвежданите от фирми Бош, Сименс и др.
                              Комутаторът е изпълнен по хибридна технология и функционира на базата на специализирана линейна интегрална схема, която непосредствено управлява високоволтовия транзистор. Нивото на ограничение на тока може да се регулира от производителя в зависимост от типа на използваната бобина за запалване и по желание на клиента.
                              2. ОСНОВНИ ТЕХНИЧЕСКИ ДАННИ
                              2.1. Диапазон на напрежението от 6 V до 16 V.
                              2.2. Номинален ток на ограничение - 7.3 А.
                              2.3. Тип на датчика – датчик на Хол.
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: Постоянни проблеми с нива...

                                Колега, проверявал ли си бронзовото зъбно колело, което задвижва делкото. То има навика от време на време да рони шлиците, които са зацепени към стеблото на делкото. Малко преди да оплешивее напълно има момент, в който работата на двигателя е непредсказуема.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X