Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вериги за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Вериги за Лада Нива

    Бе то и аз съм доволен от моята като цяло,ама чак да кажа-"Яка машина и лесно не се чупи"-Е не,не е точно така.
    Ти с каква машина я сравняваш,че си на такова мнение?

    Коментар


    • #47
      От: Вериги за Лада Нива

      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
      Бе то и аз съм доволен от моята като цяло,ама чак да кажа-"Яка машина и лесно не се чупи"-Е не,не е точно така.
      Ти с каква машина я сравняваш,че си на такова мнение?
      Янко, след 15 години каране на Нива, миналата есен я смених с Диско-2. До сега навъртях 10 000 км, половината по горите. При същия начин на каране и Диското се чупи, и още как, само дето ремонтите струват като на Нива х 10, но за сметка на това не мога да ги правя сам!
      Последно редактирано от trapper; 30-01-12, 19:22. Причина: допълнение
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #48
        От: Вериги за Лада Нива

        Верно е това,което казваш-всичко се чупи.
        И аз си харесвам Нивата,въпреки че не съм съгласен с много решения и изпълнения на конструкторите.
        За 90 000км. с нея разбрах,че единствените истински неща в Нивата са мотора,4-те и носача и донякъде раздатъчната кутия.
        Всичко друго-/скоростна кутия,дифове,щанги,държащи задния мост,купе/ са слаби поне според моите разбирания за високопроходим автомобил 4х4.
        Това ми беше мисълта.

        Коментар


        • #49
          От: Вериги за Лада Нива

          Ами то в гората всичко се чупи...Нивата както всеки друг паркетник е по-предразположена към повреди при екстремна горска експлоатация, но за цената си и ненатоварващата финансово подръжка, не е толкова лош избор. За гората има доста по-добри джипки като Mercedes G, Nissan Patrol, Toyota и други, които също се чупят, макар и по-рядко. И цената да притежаваш и разхождаш такава машина в гората е съвсем друга де, ама това май всички тук си го знаем.

          Коментар


          • #50
            От: Вериги за Лада Нива

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            Верно е това,което казваш-всичко се чупи.
            И аз си харесвам Нивата,въпреки че не съм съгласен с много решения и изпълнения на конструкторите.
            За 90 000км. с нея разбрах,че единствените истински неща в Нивата са мотора,4-те и носача и донякъде раздатъчната кутия.
            Всичко друго-/скоростна кутия,дифове,щанги,държащи задния мост,купе/ са слаби поне според моите разбирания за високопроходим автомобил 4х4.
            Това ми беше мисълта.
            Верно е, че Нива има много конструктивни слабости, недоделки и някои учудващо слаби детайли, но все пак на 2 ниви (купени нови) съм навъртял 140 000 км, много от тях - по горите, и никога не са ме оставяли на сред пътя. Затова не приемам мрънкането срещу Нива на някои.
            И нека добавя - винаги съм ги поддържал с добри масла и редовни смени на консумативи.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #51
              От: Вериги за Лада Нива

              Възможно и напълно логично е да има голяма доза истина в горните мнения, но чупливоста на Нивата е пряко свързана с главата но не на колата а на водача.
              Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

              Коментар


              • #52
                От: Вериги за Лада Нива

                Реално погледнато Нивата започва да се троши, когато се експлоатира неправилно или ако се ходи на разходка с други по големи машини.
                Land Rover Discovery II 3,9 V8
                Лада Нива 21214 1,7i

                Коментар


                • #53
                  От: Вериги за Лада Нива

                  Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
                  Реално погледнато Нивата започва да се троши, когато се експлоатира неправилно или ако се ходи на разходка с други по големи машини.
                  +1

                  Коментар


                  • #54
                    От: Вериги за Лада Нива

                    Нивата с вериги в снега се кара доста по-различно от големите и тежки джипове. Тя е лека и пъргава като коза и това е голямото и предимство на заснежения терен. Задава се снежно време в края на седмицата и веригите ще стабилизират джипката по заснежените коларски пътища. Там където спира Нивата с веригите продължавам със снегоходките по дивечовите пътеки... Ловния сезон приключи, но практикуването на северно ходене (Nordic walking) с подходяща екипировка е също част от използването на Лада Нива при зимни условия с вериги.
                    Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                    Коментар


                    • #55
                      От: Вериги за Лада Нива

                      Здравейте !

                      Реших да повдигна малко темата с веригите за Нива =) Днес докато си пътувах по заснежените пътища си мислех ....
                      От изчетеното по темата правя си извода, че за стандартен размер гуми / в моя случай КАМА И-511 175/80/R16 / пасват вериги N100. Греша ли?
                      Също така какво мислите за монтирането само на 2бр вериги, като предполагам, ако ще са само две е по-удачно да се монтират отпред. Излишна икономия ли е това?
                      Ако можете и да препоръчате вече конкретни вериги =)

                      Благодаря ! Поздрави !
                      Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                      Коментар


                      • #56
                        От: Вериги за Лада Нива

                        Първоначално публикуван от Петър Пенчев (tyto_) Преглед на мнение
                        Здравейте !

                        Реших да повдигна малко темата с веригите за Нива =) Днес докато си пътувах по заснежените пътища си мислех ....
                        От изчетеното по темата правя си извода, че за стандартен размер гуми / в моя случай КАМА И-511 175/80/R16 / пасват вериги N100. Греша ли?
                        Също така какво мислите за монтирането само на 2бр вериги, като предполагам, ако ще са само две е по-удачно да се монтират отпред. Излишна икономия ли е това?
                        Ако можете и да препоръчате вече конкретни вериги =)

                        Благодаря ! Поздрави !
                        100-чки, май трудно се намират, гледах в Метро няма... Или аз не видях...
                        Защо не си направиш ти вериги?? Аз се чудя, но трябва да седна да почета малко, как точно се правят...
                        На нивата според мен е достатъчно и само отпред да се сложи... Вече за отзад е при извънредни случки
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #57
                          От: Вериги за Лада Нива

                          Ако намериш N110 е по-добре, но и доста по-скъпо .
                          N100 стават макар и малко разкрачени. В Метро са по 25 лева N 100.
                          Днес взех още един комплект. Има ги - на входа веднага в дясно при антифриза.
                          А сега за тези които обичат да пробват:
                          1. Взимате си верига (синджир) около 3 м дължина.
                          През отворите на стандартната джанта се "обличат" на задните гуми и се обтягат по ваш избор.
                          Става идеално и по-трудно се късат.
                          2. Взимате верига от по-едрата плетка около 50-60 см. Правите три "пръстена" на задните джанти и сте с вериги.
                          Лесно е, не се късат и стават за камъни и кал. Но на асфалт друсат прилично.
                          А тези купешките слагате при нужда на предните гуми.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Вериги за Лада Нива

                            Колега bgbul, с какво съединяваш краищата на едрата верига?
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #59
                              От: Вериги за Лада Нива

                              А щом ще се слагат само отпред, това води до предполагам до необходимостта да се кара с включен блокаж.
                              Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                              Коментар


                              • #60
                                От: Вериги за Лада Нива

                                А аз предполагам, че първо се мисли и след това се пише!
                                Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X