Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко е резервата на резервоара В А З 2123

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко е резервата на резервоара В А З 2123

    Здравейте, някои има ли представа колко е резервата на тази кола ?
    С около 8 литра на баир гасне, а с около 4-5 литра не може да запали, ако е наклонена надолу има шанс, но иначе няма палене...
    Нормално ли е това ?

  • #2
    От: Колко е резервата на резервоара В А З 2123

    Нормално е.Резервоара е дълъг и плосък.Ако си обърнал внимание лампата присветва като правиш завой.Бензина се мести наляво или на дясно.

    Коментар


    • #3
      От: Колко е резервата на резервоара В А З 2123

      Може би е нормално. Резервоарът по спецификация уж е 42 литра. Веднъж в момента, в който започна да ми гасне и придърпва отидох в бензиностанция. Напълних догоре и нарочно доливах бавно, бавно докато стана невъзможно да се напълни каквото и да е повече. Бензиноколонката отчете 36 литра. При нормално пълнене не мога да налея повече от 33 литра - има залп от гориво навън. И хем предупреждавам служителите, които пълнят, ама те не ме слушат и всеки път се оливат.

      Коментар


      • #4
        От: Колко е резервата на резервоара В А З 2123

        Здравейте, Ясен ме посъветва да сваля резерворара и помпата и да видя дали не е се запушила цедката в началото.
        Ако не е това, значи излиза че трябва да имам поне 20 кила в резервоара за безпроблемна работа...

        Коментар


        • #5
          От: Колко е резервата на резервоара В А З 2123

          Не виждам смисъл да сваляш и резервоара. Аз съм го правил на Нива на около 50к км, но беше чист. Но ако ти се иска - давай, лесно е.
          Лампата за резерва започва да мига на завои под 20 л., а ако налееш повече от 30 л., в купето почва да смърди на бензин... а бе, капризна кола, слагай газ.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Колко е резервата на резервоара В А З 2123

            Да, аз съм на път скоро да махна крушката на тази лампичка, че постоянно ме дразни

            Коментар


            • #7
              От: Колко е резервата на резервоара В А З 2123

              Хм,интересено - до сега не съм имал проблеми с наличието на бензин.Само си знам,че под 2 литра няма палене,тряба си поне 4-5 да запали.Винаги си имам около 10-12литра в резервоара,просто от съображения,че правя голями преходи и да си има.Изкачвал съм баир с по малко от 10литра безпроблемно.Относно резервата,предполагам,че е около 50-60км - което ще рече 5-6литра?

              Коментар


              • #8
                От: Колко е резервата на резервоара В А З 2123

                Ти как мериш колко точно литра имаш в момента? Успяваш ли на бензиностанция да сипеш примерно 40 ако резервоара ти е "празен"?

                Коментар


                • #9
                  От: Колко е резервата на резервоара В А З 2123

                  За резервоара на Лада Нива има желязно правило "Пълен до горе" за off-road. Такива количества бензин 4 - 8 л са не приемливи за мотора на off-road джипка. В събота сутрин пълня резервоара до горе т.е. докато изключи пистолета за зареждане и отпрашвам за два дни в планината. Прехода общо е до 180 км асфалт, off-road при различни климатични условия и трудни терени. Пълният резервоар никога не стига до резерва при този преход и нямам проблем с машината.
                  Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко е резервата на резервоара В А З 2123

                    Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                    За резервоара на Лада Нива има желязно правило "Пълен до горе" за off-road...
                    Правилно!
                    Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                    ...пълня резервоара до горе т.е. докато изключи пистолета за зареждане ...
                    При Нива това става при около 32-35 л. в резервоара.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колко е резервата на резервоара В А З 2123

                      Като се замисля,никога да сега не съм виждал 42литра бензин на колонката.Махимума,който е събирал е 36литра - като сметнем да има 1-1,5литра в резервоара

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко е резервата на резервоара В А З 2123

                        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                        Като се замисля,никога да сега не съм виждал 42литра бензин на колонката.Махимума,който е събирал е 36литра - като сметнем да има 1-1,5литра в резервоара
                        Просто последните 6 литра не се изразходват. При правилно положение на колата и работа на място можеш да ги изгориш... ама трябва ли?

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X