Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем чистачки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем чистачки

    Здравейте,
    Имам следния проблем. Явно от големия сняг който е валял се прибирам и заварвам много хубава картинка. Едната чистачка направо се извадила от леглото си. Отварям капака и виждам, че направо шпилката или как да се изразя на която се държи чистачката се е откъснала от щангата която управлява чистачките. Питането ми е дали има някакъв смисъл да търся някакви ремонтни комплекти, части по магазините или да обикалям моргите да търся въпросната шпилка/ос или другия вариант нещо самоделно да майсторя. Предполагам, че надали ще има по магазините, но допълнителни мнения не са излишни.
    Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

  • #2
    От: Проблем чистачки

    Замисали са ти щангите или както се казват "рамената" на чистачките.Доста странна работа,но стават и такива неща.Нови рамена в магазина барбар с моторчето са около 50лв-това е скъпия вариант.Евтиния от някоя морга-свалят от някоя лада и може и готова нива да намери(едвали ще намериш де) и там зе некви пари да го вземеш.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем чистачки

      Рамената са добре. Самата чистачка е хваната посредством една ос която се закрепя за рамената. Самата ос/шпилка ли как да я нарека се е откъснала от рамото. Моторчето е здраво, както и самите рамена. Само трябва да извадя частта от откъснатата шпилка/ос която дефакто е хваната за рамото на самата чистачка и чрез нея е вързана чистачката за рамото и после да измисля някакъв вариант да я заместя тая ос/шпилка.
      Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

      Коментар


      • #4
        От: Проблем чистачки

        Абсолютно същия проблем възникна и при мен.Ударих чистачката в дебел клон и се скъса въпросната ос-шпилка.За малко не потроших и стъклото.
        Реших си проблема за 2лв. със заварка на СО и после леко шмиргелене на въпросната ос.
        За сега проблеми никакви.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем чистачки

          Вече се стъмняваше и не видях добре. Тая ос просто е набита в щангата или е на резба. При мен се е скъсала точно толкова колкото да запълни дупката на рамото и е съвсем малко парченцето. Надали има смисъл да се заварява. Парченцето дефакто е колкото дебелината на самото рамо в което влиза ... ЧУдя се как да процедирам
          Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

          Коментар


          • #6
            От: Проблем чистачки

            Отиваш в някои пункт за изкупуване на желязо (не морга там цените са по високи от колкото на магазина), намираш си въпросната час предполага се за 2-5 лева с всички карантии наоколо, слагаш на Жигулета и си свиркаш. Предполагам, че на всички лади са еднакви.
            Land Rover Discovery II 3,9 V8
            Лада Нива 21214 1,7i

            Коментар


            • #7
              От: Проблем чистачки

              Съмнително ми е да намеря точно това на пункта за желязо. Но защо не. Ще помисля днес какво ще направя. 1во обаче ще се хвана да й сменя масълцата и филтрите
              Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

              Коментар


              • #8
                От: Проблем чистачки

                Ако не в първия пункт в втория ще намериш.
                Land Rover Discovery II 3,9 V8
                Лада Нива 21214 1,7i

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем чистачки

                  Ще измисля какво да правя. Благодаря за предложенията. Поздрави !
                  Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем чистачки

                    Някой демонтирал ли е подобно нещо. (Оста имам предвид)Имам чувството, че направо моторчето с щангите трябва да махна. Само тая ос която ми трябва, която всъщност е на шлици от страната където се "нанизва" чистачката, а от другата страна е сякаш капсолована или не знам и аз, като пломбирана за щангата/рамото е . А за да извадя от друга кола, направо всичко с все моторче трябва да се сваля. Така го виждам. Някой съвет.. Някой патил от подобно нещо.. Подходи ... Че се опитах от една жигула (изоставена ) да сваля, видях зор, а и бързах и се отказах накрая.
                    Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем чистачки

                      Първоначално публикуван от tyto_ Преглед на мнение
                      Някой демонтирал ли е подобно нещо. (Оста имам предвид)Имам чувството, че направо моторчето с щангите трябва да махна. Само тая ос която ми трябва, която всъщност е на шлици от страната където се "нанизва" чистачката, а от другата страна е сякаш капсолована или не знам и аз, като пломбирана за щангата/рамото е . А за да извадя от друга кола, направо всичко с все моторче трябва да се сваля. Така го виждам. Някой съвет.. Някой патил от подобно нещо.. Подходи ... Че се опитах от една жигула (изоставена ) да сваля, видях зор, а и бързах и се отказах накрая.
                      Целият скрап се демонтира-моторче барбар с щанги,оси и другите принадлежности дето са сглобени в едно

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем чистачки

                        Ясно ... Ще е ръчкане. Само после трябва да се мисли как точно да подменя счупената част. Защото не ми се иска да подменям всичко.
                        Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем чистачки

                          Цялата трапеция на чистачките съм я купувал за около 30 лв. При мен го имаше същия проблем, и след ремонта ми остана лявата половина...ако ти трябва (или не намериш друг вариант) кажи

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем чистачки

                            Ударих на камък с автоморгите и вторичните (Габрово). Ако някой знае от къде мога да се докопам до подобни части или да ме ориентира към морга в която мога да намеря Нива или части за нея ... Защото пробвах, но от лада друга или жигула или нещо от семейството не става. Ще трябва да му намирам решение, че сега е относително сухо, ама като почнат валежите ... Благодаря предварително. Поздрави !
                            Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем чистачки

                              Първоначално публикуван от Петър Пенчев (tyto_) Преглед на мнение
                              Ударих на камък с автоморгите и вторичните (Габрово). Ако някой знае от къде мога да се докопам до подобни части или да ме ориентира към морга в която мога да намеря Нива или части за нея ... Защото пробвах, но от лада друга или жигула или нещо от семейството не става. Ще трябва да му намирам решение, че сега е относително сухо, ама като почнат валежите ... Благодаря предварително. Поздрави !
                              Отваряш си мобиле.бг цъкаш търси, джипове, Лада Нива, махаш отметката на употребяван и слагаш на "На части" гледаш, коя ти е на близо и отиваш
                              Нива в морга се намира ТРУДНО, да не кажа невъзможно
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X