Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подсилване на Нива,за повдигане с Хай-лифт джак

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подсилване на Нива,за повдигане с Хай-лифт джак

    Здравейте,колеги
    Собственик съм на Нива,която предимно ползвам за леки до средно трудни разходки около Кърджали(това обяснение е само като прелюдия към въпроса ми). Случи се така,че веднъж на една уж лека разходка предната ми дясна гума пропадна в скрита от клонки и треви дупка и за огромен късмет нямаше поражения по колата.Стана така,че не можах да излезна от дупката,наложи се да дойде приятел също с Нива и да ме изтегли.Порових се много из форума и стигнах до извода,че ако притежавах Хай-лифт съм щял и сам да се оправя(поука номер 1 - никога повече сам в гората!). Закупих си 48'' крик,който пасна перфектно в багажника.Прочетох,че праговете и броните на джипката са слаби за крика и бих ги изкривил,дори и непоправимо,ако го използвам върху тях.Разрових се из форума,прочетох една тема точно за Ниви и хай-лифт джековете,но не ми стана ясно как точно джипа трябва да се подсили...
    Моята идея е следната : около праговете да се заварят тръби,които да се захванат за здравите точки на джипа(говорих с майстор - заварчик,който обеща да проучи кои са точно те) и на предната и задна броня да се сложи допълнително тръби за повдигането с крика.
    Знам,че би изглеждало грозно,знам,че би повлияло на тежестта и респективно на ъгъла на атака,но просто за друго решение не се сещам
    Бихте ли ми дали идеи за осъществяването на този проект...
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

  • #2
    От: Подсилване на Нива,за повдигане с Хай-лифт джак

    Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
    Здравейте,колеги
    Собственик съм на Нива,която предимно ползвам за леки до средно трудни разходки около Кърджали(това обяснение е само като прелюдия към въпроса ми). Случи се така,че веднъж на една уж лека разходка предната ми дясна гума пропадна в скрита от клонки и треви дупка и за огромен късмет нямаше поражения по колата.Стана така,че не можах да излезна от дупката,наложи се да дойде приятел също с Нива и да ме изтегли.Порових се много из форума и стигнах до извода,че ако притежавах Хай-лифт съм щял и сам да се оправя(поука номер 1 - никога повече сам в гората!). Закупих си 48'' крик,който пасна перфектно в багажника.Прочетох,че праговете и броните на джипката са слаби за крика и бих ги изкривил,дори и непоправимо,ако го използвам върху тях.Разрових се из форума,прочетох една тема точно за Ниви и хай-лифт джековете,но не ми стана ясно как точно джипа трябва да се подсили...
    Моята идея е следната : около праговете да се заварят тръби,които да се захванат за здравите точки на джипа(говорих с майстор - заварчик,който обеща да проучи кои са точно те) и на предната и задна броня да се сложи допълнително тръби за повдигането с крика.
    Знам,че би изглеждало грозно,знам,че би повлияло на тежестта и респективно на ъгъла на атака,но просто за друго решение не се сещам
    Бихте ли ми дали идеи за осъществяването на този проект...
    Колега, защо просто не си направиш от веригите за джантите, ако си с обикновенните(железните).. Колегата Петър Митев си беше направил(МАЙ), спестява майстори, заварки, тръби и излишни тежести по колата.. Но конктретно със снимка не мога да помогна, порових се из гугъл, но не намерих..
    Защото иначе, трябва да преправяш прагове, брони.....Абе камара неща...

    П.П Ако те интересува може да се поровя и да изкарам някоя снимка...Или пък да се опирам да ти го обясня по-подробно..
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Подсилване на Нива,за повдигане с Хай-лифт джак

      Едната ми нива беше с броня от П-образен винкел. На нея се слагаше спокойно крика и повдигаш.
      Та мисълта ми е - смяна на броните (щото са алуминиеви) или подсилване на няколко точки и точно на тези точки да слагаш крика.
      Това за верига и за джантите е добра идея.
      Освен гредите под купето или гредите на броните .... аз други места за джек не виждам на нива.
      Успех !

      Коментар


      • #4
        От: Подсилване на Нива,за повдигане с Хай-лифт джак

        Здравей,колега и благодаря за бързия отговор.
        Обмислях го варианта за вдигане чрез верига и куки за джантите и наистина сигурно ще склоня към него(поне най-евтино и няма да се отрази на теглото).А относно снимки - мисля,че когато още се интересувах от хай-лифт криковете видях във форума снимка точно на такова устройство - джека вдига джантата. И даже ако не се лъжа - Стефан беше на снимката и показваше как става.
        Мисля,че в магазина от който закупих крика (на ул.Симеон) имаха такова приспособление,а ако нямат - мисля,че не е е голяма сложнотия да си го направя.
        First Man, then Machine!
        Lada Niva
        Honda XR 400

        Коментар


        • #5
          От: Подсилване на Нива,за повдигане с Хай-лифт джак

          Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
          Здравей,колега и благодаря за бързия отговор.
          Обмислях го варианта за вдигане чрез верига и куки за джантите и наистина сигурно ще склоня към него(поне най-евтино и няма да се отрази на теглото).А относно снимки - мисля,че когато още се интересувах от хай-лифт криковете видях във форума снимка точно на такова устройство - джека вдига джантата. И даже ако не се лъжа - Стефан беше на снимката и показваше как става.
          Мисля,че в магазина от който закупих крика (на ул.Симеон) имаха такова приспособление,а ако нямат - мисля,че не е е голяма сложнотия да си го направя.
          Да, то май Стефан ги правеше тези скоби/по едно време или ги продаваше, нещо такова имаше../, но дали ги прави още, не знам....

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Едната ми нива беше с броня от П-образен винкел. На нея се слагаше спокойно крика и повдигаш.
          Та мисълта ми е - смяна на броните (щото са алуминиеви) или подсилване на няколко точки и точно на тези точки да слагаш крика.
          Това за верига и за джантите е добра идея.
          Освен гредите под купето или гредите на броните .... аз други места за джек не виждам на нива.
          Успех !
          Венелине, П-образния профил е най удачен за тази работа..Поне с такива съм виждал. Колега Brazer ако решиш да правиш нови брони, можеш да се обърнеш към колегата "Черния" /Моля колегата да ме извини, че така го наричам, но не му знам точно името, за което се извинявам.. / Неговата Нива разкрасена с такъв профил.. И е станало доста добре..
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #6
            От: Подсилване на Нива,за повдигане с Хай-лифт джак

            Лично аз си я вдигам така за джантата . Но съм я вдигал и за задната броня и нима проблем . В youtube съм гледал клипчета в който я вдигат и за предната но не съм пробвалНатиснете снимката за да я уголемите

Име:07112009(002).jpg
Прегледи:1
Размер:204.9 КБ
ID:5307407Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07112009(004).jpg
Прегледи:2
Размер:131.8 КБ
ID:5307408Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07112009(005).jpg
Прегледи:1
Размер:180.1 КБ
ID:5307411

            Коментар


            • #7
              От: Подсилване на Нива,за повдигане с Хай-лифт джак

              Няма проблем и за предната броня да се вдига, но близо до захващането към купето.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • #8
                От: Подсилване на Нива,за повдигане с Хай-лифт джак

                Пробвано е ама се гънат броните - оригиналните брони са пълен .... трябва си корава тръба или нещо друго за броня.

                Коментар


                • #9
                  От: Подсилване на Нива,за повдигане с Хай-лифт джак

                  Аз за сега нямам проблем с огъването на броните като вдигам с джека. Единствения ми проблем е като сменям гуми - летни/зимни и обратно, понеже разликата във височините е голяма и като вдигам отзад, отлепям цялата задница и крика ми се килва на една страна. Отпред го няма този проблем, но отзад пружините са дълги и трябва да вдигам повече. Затова импровизирам с втори крик или подлагам тухли под гумите за компенсиране на височината.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подсилване на Нива,за повдигане с Хай-лифт джак

                    Ето ви още една идея



                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подсилване на Нива,за повдигане с Хай-лифт джак

                      По-новичките Ниви-/след 1999г./ са с много по-меки и кекави брони от по-старите.
                      Имайте го и това в предвид.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подсилване на Нива,за повдигане с Хай-лифт джак

                        Вместо специална пета за джека ползвам обикновена армейска лопатка и парче омекотител от тези с които са опаковани телевизори и хладилници при доставка. Върши прилична работа. До сега няколко пъти съм вдигал колата така.
                        Оператор на италиански реактивен жребец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подсилване на Нива,за повдигане с Хай-лифт джак

                          Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                          Здравейте,колеги
                          ... стигнах до извода...поука номер 1 - никога повече сам в гората...
                          Това е истината. Нивата е сравнително лека и ако имаш яки спътници, които да стъпят на едната от броните и да изведат колата от кантара, с блокаж на раздатката ще се спасиш от много зависвания.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подсилване на Нива,за повдигане с Хай-лифт джак

                            Хранете добре спътниците си
                            Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X