Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да си намеря читави семеринги за скоростната кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Откъде да си намеря читави семеринги за скоростната кутия

    5 степенна скоростна кутия на ВАЗ 21213 - капе масло отвсякъде. Диагнозата е почти ясна - сменените преди няма 30 000 км семеринги са пълен боклук. Дайте идея за качествени такива, а ремонта то е ясно, ще се прави все някога. Засега ще доливам масло, така или иначе не изтича много.
    Александър

  • #2
    От: Откъде да си намеря читави семеринги за скоростната кутия

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    5 степенна скоростна кутия на ВАЗ 21213 - капе масло отвсякъде. Диагнозата е почти ясна - сменените преди няма 30 000 км семеринги са пълен боклук. Дайте идея за качествени такива, а ремонта то е ясно, ще се прави все някога. Засега ще доливам масло, така или иначе не изтича много.
    Саше не ти ли омръзна да се занимаваш вече с тази 5ст. кутия?
    Колко пари хвърли след нея до тук?
    Заслужава ли си още веднъж да я ремонтираш?
    Дали семерингите и не са най-малкия и кусур???

    Коментар


    • #3
      От: Откъде да си намеря читави семеринги за скоростната кутия

      Освен семеринги смени си отдушника. Ако няма вентилация може да избива маслото .....
      Семеринги - ВАЖНО има ляв и десен семеринг. Не трябва да им бъркаш местата.
      Ако ги объркаш - протичат.
      Друго - маслото не трябва да е повече (но това е ясно).
      Тук в Пловдив има хубави по 2 лева (че и по-малко). Ползвам тях и съм доволен. Не знам марка или народност(няма да си бъбрим с тях ), но познавам търговеца и имам доверие.

      Коментар


      • #4
        От: Откъде да си намеря читави семеринги за скоростната кутия

        Скоростната кутия вече близо 30 000 км си работи нормално. Имаше моменти, в които изключваше от 5-та предавка, но от няколко месеца не го е правила. Ремонта няма да го правя аз. Питам за конкретно място в София, където се продават семеринги, по възможност от западен производител. Ляв и десен - на скоростната кутия къде има ляв и десен семеринг? Не са ли два - един на първичния и един на вторичния вал ? Защо се мъча с 5-степенна кутия аз си знам. При свалянето най-вероятно ще сложим и зегерката, за която се говори, че решавала проблема с този тип кутии.
        Александър

        Коментар


        • #5
          От: Откъде да си намеря читави семеринги за скоростната кутия

          Има едно магазинче на Горубляне на 200м преди околовръстното, в ляво до гумажийница, снабтех май беше. Аз вече 10 години за лагери и семеринги ползвам само него. Шефа е точен- от нашата кръвна група- с бензин мешана. Само наистина да не объркаш леви и десни- имат едни наклонени нарезчета по гумата дето ляга на вала
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • #6
            От: Откъде да си намеря читави семеринги за скоростната кутия

            Мерси колега, моят майстор ми казваше за лагери само от там да пазарувам, но не знаех че има и семеринги. Леви десни... ще гледам да не ги объркам. Те предполагам се водят по някакви номера според размера.
            Александър

            Коментар


            • #7
              От: Откъде да си намеря читави семеринги за скоростната кутия

              Имаш избор, Кортеко от :
              http://www.euro07.bg
              или от тук:
              http://www.rudi-2010.com/
              те са на SOG корейски но ги слагат на японските коли. Поддържат пълна гама в магазина, само им се обади с размерите които ти трябват. Цените са по 3-4 кинта На мойте Лади смених всички семеринги с Кортеко, само за секторната кутия са СОГ но няма проблеми изобщо(кортеко не внасят тези размери тук). А за руските БОКЛУЦИ забрави изобщо щото, ще станеш на маймуна с тях...като свалиш 20-30 пъти двигател, скорости, кардан, секторна, полуоски. Мене, като ми предложат в някой магазин нещо руско, директно ги псувам на майка. Като смениш ВСИЧКИ семеринги, шарнири, ябълковидни, гуми на вратите и капаците, съединител, амортисьори, гумички на клапани, ще заприлича на нормална кола и няма да те погребат прав

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X