Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маркучи за спирачките?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маркучи за спирачките?

    Спукал ми се е маркуча за спирачките. Този който е от казанчето до помпата. Най-старнното е, че миналата неделя оставих колата в гаража без проблеми. След едноседмичен престой се оказа, че съм без спирачна течност в казанчето, омазани маркучи и кош. Е така само от седене. Въпросът е откъде да си купя читави маслоустойчиви маркучи. Разбира се може да се е спукало и казанчето, но при първоначалния оглед май не е. Ако е то - лесно...
    Ако някой знае да пише и какви размери са /вътрешен диаметър/.
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

  • #2
    От: Маркучи за спирачките?

    Отиди в магазина на Симеон. Продават маркучи на Semperit, мисля че са читави, но дали имат маслоустойчиви не знам. Провери казанчето внимателно измий го с вода и го огледай за пукнатини в долната и задната част. Измий добре спирачната течност с вода, защото после ще ти се обели боята и ще корозира.
    Александър

    Коментар


    • #3
      От: Маркучи за спирачките?

      Малко в страни,но пак в връзка с темата.На мен при една от нивите се беше получило доста странно запушване на въпросният маркуч,последва скъсване.Маркуча така се беше запучил,че не подлежеше на отпушване.Смених го с нов оригинален от магазин за ВАЗ-авточасти срещу цена от 2лв

      Коментар


      • #4
        От: Маркучи за спирачките?

        Вътрешен диаметър 8мм. Обикновено всички маркучи, продаващи се на метър в магазините за авточасти са маслоустойчиви и издържат налягане около 10 атм.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Маркучи за спирачките?

          На мен се беше случило такова запушване, но на маркуча за съединителя. От старост същия просто се беше разкапал от вътре и ми задръсти горната помпа.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #6
            От: Маркучи за спирачките?

            Взимай на семперит - малко по-скъпи, но със сигурност са качествени, стига да не са менте.
            Александър

            Коментар


            • #7
              От: Маркучи за спирачките?

              Всичко приключи със смяна на казанчето за спирачна течност. При свалянето му се установи, че единият щуцер се е подцепил. Руснаците така са наредили маркучите /двата за спирачките и единия за съединителя/, че щуцерите на казанчето са стояли винаги под напрежение. Като свалих казанчето и двата бяха килнати в една посока. За това се е спукал щуцера. Разбира се подредих маркучите както трябва. Както се казва всяко зло за добро, защото отдавна трябваше да сменя и спирачната течност, но все отлагах. Е сега го направих. Благодаря на всички за отговорите!
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X