Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква лебедка за нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Каква лебедка за нива

    Нямам личен опит с лебедка,но може да се монтира в нивата.Монтажа е следният-махат се оригиналните рогата(трабите,който влизат в маската и гредите на нивата),пускат се по-дълги заместители на рогата.Гредата се разпробива странично от страна на калника,правят се две дупки за по-големи болтове.Самата греда се подсилва с планки от двете страни,като вътре в гредата се слагат втулки,който да попречат при стягане да се деформира/смачка самата греда.След тази интервенция,можеш спокойно да си монтираш лебедката отпред.Това съм го видял на нива,човека така я кара колата.Малко чудновато,но си дърпа дърва от разни деренца,по неговите думи не веднъж е ползвал лебедката да се замоизвади от различни ситуаций.Да купето си е здраво,не е осукано,криво,заметнало и разни дръги деформации.Та мисля,след правилна подготовка,можеш да вкараш лебедка в нивата,това вече до каква степен можеш да я прибереш на вътре е относително.Отрежеш ли маската по-сериозно,няма да има какво да държи калниците,но за всичко си има начин.Поздрави

    Коментар


    • #17
      От: Каква лебедка за нива

      Напълно подкрепям мнението на Пенчо до смяната на автомобила хиихихихихих. Каквото и захващане да измислиш за пода , при напъване по-силно ако не е абсолютно здрав ще се откърти, а подовете ако не е 4исто нова винагаи са изгнили. Отиваш на едни пари за които по добре да ги заобикаляш тези места или да не ходиш сам на тежък офф. И аз не си представям каква ще е тази лебедка, дето ще се съчетае със самоносещото купе и ше върши работа. Все пак ти пожелавам успех и дано стигнеш до наи-изгодното за теб решение. Поздрави
      ЛАДА НИВА 1.7
      Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

      Коментар


      • #18
        От: Каква лебедка за нива

        Сашо аз ще си дам мнението, защото сме в един клас джипки и имам лебедка. Моята е 6000 либри като заедно с нея си купих и планка за монтаж, както и комплект от колани, шегели и полиспаст. Лебедката е от вромоските, като след монтажа и не съм сменял нито алтернатора на Ферозата нито малкия и тънък акумулатор. До сега съм я ползвал 4 пъти, като 3 от тях съм се вадил себе си, а веднъж помогнах на колега от форума, който бе лошо закъсал с Паджеро. И в четирите случая свърши работата си без проблем, като в последния случай видя доста зор, но не се предаде. Аз също като теб бях пуснал тема, но всеки колега си има мнение по въпроса, като тези за по-голяма лебедка преобладаваха драстично. Но хора на които уважавам много мнението казваха 6000 или 6500 не повече от това за Фероза .... респективно Нива. От ел. системата бих сменил само акумулатора с Оптима .. нищо друго.
        Дали ти трябва или не си решаваш ти. На мен лично ми трябва, защото карам сам в гората и по-добре да я имам и да не я ползвам от колкото да ми потрябва и да я нямам. Когато я купувах Чавдар V93 ми пожела "Със здраве да не я ползваш" но да си я имаш. Джак също си трябва, но има ситуации в които само с него не става. Както и такива в които и само с лебедка не става. Ръчни лебедки нещо не са ми по вкуса. Успех в избора!
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #19
          От: Каква лебедка за нива

          Колеги започнах един проект,тоез стройтелна лебедка сериозен редуктор с барабан и въже 40метра това е на стойка 1м. на 0.40м,тежи към 120кг. слагам колела от електрокар и стойка за теглич,редуктора е за ремъм,за задвижването съм приготвил един стартер от дизел като стартера е разпробит за да се охлажда от допълнителен вентилатор на 12в.Най вероятно стартера е слабото място на целия проект.Ще има тестове и снимки.
          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

          Коментар


          • #20
            От: Каква лебедка за нива



            Ползвам си лебедката от 1 година и съм нямал никакви проблеми - 6500 лбс. Само си смених предните пружини с по-корави за да я вдигна след монтирането на лебедката. Не ти трябва 2ри акумолатор - вземи си един тягов и си готов.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-06-11, 08:44. Причина: Латиница

            Коментар


            • #21
              От: Каква лебедка за нива

              След дълги размисли реших да започна да се оглеждам за относително малка и не много скъпа лебедка - нещо между 5000-6000 lb. Като си взема (ако си взема), ще мисля за монтаж, но вътре в купето ми се струва доста удачен вариант - тъкмо няма да бие на очи, което за мен е много важно (нямам гараж). Освен това, като гледам монтажа вътре, освен лекият дискомфорт на седящите отзад (един път в годината), си е доста добър вариант - защитена от външни влияния, не нарушава центъра на тежестта и т.н. Все пак малко ми е интересно тази тръба, в която е въжето, къде ще мине в коша на двигателя и как ще се укрепи.
              Александър

              Коментар


              • #22
                От: Каква лебедка за нива

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                След дълги размисли реших да започна да се оглеждам за относително малка и не много скъпа лебедка - нещо между 5000-6000 lb. Като си взема (ако си взема), ще мисля за монтаж, но вътре в купето ми се струва доста удачен вариант - тъкмо няма да бие на очи, което за мен е много важно (нямам гараж). Освен това, като гледам монтажа вътре, освен лекият дискомфорт на седящите отзад (един път в годината), си е доста добър вариант - защитена от външни влияния, не нарушава центъра на тежестта и т.н. Все пак малко ми е интересно тази тръба, в която е въжето, къде ще мине в коша на двигателя и как ще се укрепи.
                За всички въпроси около вътрешния монтаж на лебедката ще търсиш колегата Киро от Видин.

                Коментар


                • #23
                  От: Каква лебедка за нива

                  Аз съм с лебедка 3000 либри малка е компактна става идеално под бронята, тежи около 10 килограма със конзолата. Но съм я сложил зор за ман ако закъсам някъде и съм сам и няма кой да сложи една ръка. Не ходя на хард разходки.
                  0898774443-Пламен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Каква лебедка за нива

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23072011(001).jpg
Прегледи:1
Размер:165.6 КБ
ID:5291696Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23072011(005).jpg
Прегледи:2
Размер:149.4 КБ
ID:5291697Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23072011(006).jpg
Прегледи:1
Размер:165.4 КБ
ID:5291698Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23072011(007).jpg
Прегледи:1
Размер:144.0 КБ
ID:5291699Ето тази имам в предвид . Сменено е въжето и са добавени двете уши + отклонителна ролка .Успях да навия 25м 5мм въже на барабана .
                    Последно редактирано от cernia.1977; 23-07-11, 18:28.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Каква лебедка за нива

                      Това е моята лебедка.Колеги и по малко да се смеете.........Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4844.jpg
Прегледи:1
Размер:185.4 КБ
ID:5291748Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4842.jpg
Прегледи:1
Размер:208.1 КБ
ID:5291749Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4845.jpg
Прегледи:1
Размер:201.3 КБ
ID:5291750
                      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                      Коментар


                      • #26
                        От: Каква лебедка за нива

                        Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
                        [ATTACH=CONFIG]348811[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]348812[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]348813[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]348814[/ATTACH]Ето тази имам в предвид . Сменено е въжето и са добавени двете уши + отклонителна ролка .Успях да навия 25м 5мм въже на барабана .
                        Искам да си купя такава,някой може ли да ми намери ?
                        Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                        feikot@abv.bg
                        Обратно дороги - НЕТ !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Каква лебедка за нива

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23072011(005).jpg
Прегледи:2
Размер:149.4 КБ
ID:5291752Точно тази е със следните данни в продажен вид :10 м въже 5мм 1200lb .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Каква лебедка за нива

                            супер е,малко е голяма ама нали върши работа

                            Коментар


                            • #29
                              От: Каква лебедка за нива

                              Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                              Това е моята лебедка.Колеги и по малко да се смеете.........[ATTACH=CONFIG]349005[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]349006[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]349007[/ATTACH]
                              Като го гледам този редуктор не можеш ли някакси да го монтираш само него на предната броня и да вкараш колелото без дръжката вътре при двигателя . Така , че да ползваш някой по-дълаг ремак и да се върти от двигателя , естествено и със друг по-малак барабан за въжето . Само идея .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Каква лебедка за нива

                                Редуктора е доста голям,заедно с барабана и въжето(45м. 8ца) тежи 120-140кг.В този си вид е мобилно, става за дигане дърпане.
                                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X