Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с боята

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с боята

    Здравейте, от месец съм притежател на двугодишна Лада Нива, боята е оригинална алкидна - има прекрасен гланц, но след измиване само с вода и допиране на парцал - той поема от боята, дори и без да е намокрена боята като се допре памучен плат поема боя - нормално ли е това?
    Дали някой знае от къде мога да намеря оригинална боя (алкидна) за да се оправят две драскотини които са китвани.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-04-11, 11:36.

  • #2
    От: Проблем с боята

    Нива е прочута с променливото качество на боята (пък и на други неща). И за съжаление, нормално е боята да се смъква с парцал при някои екземпляри, но не е добре. Пробвай с пастиране - може силно да забави процеса. Червена ли е?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с боята

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Нива е прочута с променливото качество на боята (пък и на други неща). И за съжаление, нормално е боята да се смъква с парцал при някои екземпляри, но не е добре. Пробвай с пастиране - може силно да забави процеса. Червена ли е?
      И при сини се наблюдава. Забравили са добавката против UV.
      С пастирането може и съвсем да я свали.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с боята

        Ако преди продажбата са я полирали с фин абразив, ще пуска по малко още известно време. Дребни поправки най-лесно стават със спрей. Ако не намериш готов с точния цвят, по поръчка правят 150 ml за 15 лв.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с боята

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Ако преди продажбата са я полирали с фин абразив
          Това е всъщност пастирането и е също вероятен източник на проблема. Зависи с какво точно са пастирали и колко старателно.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с боята

            Нивата на цвят е зелена , мисля да я закарам на автобояджия за две китвани места по 15 см. Трябва да се боядисат целия преден капак и задния калник, мислех дали частично не може да се боядиса, но всеки ме разубеждава. Цветът е тъмен и дефектите много не личат :-)

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с боята

              Благодаря за мненията, да питам ако се поставя калъф дали може да навреди на боята при положение, че е от найлоновите - пише че е дишаща материя

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с боята

                ПОнеже колата ти е все още нова - помисли за една-две ръце ЛАК . Безцветен лак.
                Така ще си решиш проблема за дълго време - години. Иска добра подготовка - измиване, обезмасляване (всеки лак си има такива съпътстващи продукти) - подготвяш колата и лакираш.
                После я снимаш да ни се похвалиш.
                Успех !

                (лакирането не е лесна работа - като казвам лакираш имам предвид МАЙСТОР да я лакира ! )

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с боята

                  Калъф (гюрук) не ти препоръчвам, защото от нищо не пази, а цапа и запарва. Китвай си деругите сам, лесно е; после шприц-кит и боя. Ще си спестиш няколко (много) каси бира.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с боята

                    Първоначално публикуван от iboby Преглед на мнение
                    Нивата на цвят е зелена , мисля да я закарам на автобояджия за две китвани места по 15 см. Трябва да се боядисат целия преден капак и задния калник, мислех дали частично не може да се боядиса, но всеки ме разубеждава. Цветът е тъмен и дефектите много не личат :-)
                    Ако я караш в гората, така или иначе цялата ще стане на драскотини отстрани. Спрямо това две места, поправени със спрей няма да личат изобщо.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с боята

                      Аз на мойта имах подобни проблеми (две три ужулени места) и се оправят лесно с грундиране, например на carsystem, и съответната поя от горе. Боята я купих от магазина на Черни връх до Хладилника, слагат я в спрей. Тази технология става за дребни щети, за които не си струва зялостно боядисване.

                      Колкото до оставянето на следи на парцала -- според мен е от пастиране или подобно нещо. Когато изсъхне акрилната боя не се мие лесно.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X