Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова Lada Niva от... Бразилия!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нова Lada Niva от... Бразилия!

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Движа се с Ниви от 30 г. и до сега не съм чул някой да е загинал или поне осакатял с Нива, което май не може да се каже за много марки (въпреки, че всичко писано по-горе е верно).
    Има колега, за съжаление ..!!В, не помня кое село, полицията била с нива, били повикани за случай на кражба, имало и ранени.Нивата се беше блъснала в колата на Бърза помощ(те май бяха някакви Спринтери ли, какви бяха..)И 2мата полицай загинали на място..Нивата нещо немогла да спре ли, какво беше станало и беше помляна..А на медицинската сестра само крака и бил счупен..Хората се били после оплаквали, че ако нивата била с въздушни възглавници, това нямало да се случи..Аз за един случай знам..Но ако сравним с другите марки коли...В полза на тях са загиналите..
    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 05-01-11, 15:58.
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #17
      От: Нова Lada Niva от... Бразилия!

      Точно пасивната безопасност беше една от причините, още като купих Нивата да и сменя фабричните седалки и най-вече колани с такива от западна кола с вградени апарати и пиропатрони. Просто руските бяха под всякаква критика. Да не дава Господ да се налага да разчитаме на тези неща, но в накакъв случай не са маловажни. Освен това Нивата, въпреки че е от семейството на джипките и сравнително по-висока от останалите коли в трафика, тя няма нито килограмите, нито добре обособена зона от купето, която би могла да поеме голяма част от енергията на удара при евентуален сблъсък. Активната безопасност вече си зависи до голяма степен от задкормилното устройство, а Нивата не е по-трудна за управление от която и да е друга кола.

      Коментар


      • #18
        От: Нова Lada Niva от... Бразилия!

        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
        Има колега, за съжаление ..!!В, не помня кое село, полицията била с нива, били повикани за случай на кражба, имало и ранени.Нивата се беше блъснала в колата на Бърза помощ(те май бяха някакви Спринтери ли, какви бяха..)И 2мата полицай загинали на място..Нивата нещо немогла да спре ли, какво беше станало и беше помляна..А на медицинската сестра само крака и бил счупен..Хората се били после оплаквали, че ако нивата била с въздушни възглавници, това нямало да се случи..Аз за един случай знам..Но ако сравним с другите марки коли...В полза на тях са загиналите..
        Знам го случая......-а в момента на челния удар полицаите с колани ли са били???Аз ще ти отговоря-НЕ.Какво повече да говорим...?

        Коментар


        • #19
          От: Нова Lada Niva от... Бразилия!

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Движа се с Ниви от 30 г. и до сега не съм чул някой да е загинал или поне осакатял с Нива, което май не може да се каже за много марки (въпреки, че всичко писано по-горе е верно).
          Според Руските тестове на челен сблъсък с Нива в стена най-големия проблем бил в мястото на резервната гума.Даже и при удар с 50-60км/ч. тя буквално отнасяла водача.

          Коментар


          • #20
            От: Нова Lada Niva от... Бразилия!

            Така е полицаите го имат този навик да не спазват Закона за движение по пътищата и аз съм почти 100% сигурен, че са били без колани. Има логика в определени случаи да не поставят колан, когато трябва по най-бързия възможен начин да излязат от автомобила, за да предотвратят престъпление. Днес точно това обсъждахме с мой приятел, който работи като полицай защо всичките им служебни Ниви са със затъмнени странични и задни стъкла след като изрично е забранено в закона ( особено за задното). Отговора му беше "ами те са така"...

            Коментар


            • #21
              От: Нова Lada Niva от... Бразилия!

              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
              Според Руските тестове на челен сблъсък с Нива в стена най-големия проблем бил в мястото на резервната гума.Даже и при удар с 50-60км/ч. тя буквално отнасяла водача.
              Да, четах някаде по някакви сайтове, че като са и правили първоначалните тестове.Конструкторите се страхували от 2 неща..Първо: Дали ще се нагреее до 90 градуса---> Награля се, без проблеми.. Второ: точно това което ти казваш, че при челен сблъсък, гумата навлиза в купето и направо помита водача..А друго място където да я сложат е нямало...
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #22
                От: Нова Lada Niva от... Бразилия!

                няма гаранция че ако полицаите са били с друг джип,няма да стане същото

                Коментар


                • #23
                  От: Нова Lada Niva от... Бразилия!

                  Колеги,защото сте заговорили за "удари",безопаснот и катастрофи.Лично аз съм виждъл как нива се врязва в Ауди 80 комби.Аудито стана боквално на хармоника,нивата го удари отзад,защото пред аудито имаше Зил 130,който явно нямаше задни светлини и без предопреждение спира внезапно,по него аудито и нивата в аудито.Станах свидетел на това ПТП.Познавам се лично с шофьора на аудито,ремонта му беше излезнал около 3 000лв,а нивата нямаше и драскотина,дали е до късмет незнам.Друг случай,на светофар в Благоевград,такси удря нива отзад с доста висока скорост,таксито беше станало на пихтия,нивата имаше леки драскотини по буферната гума на задната броня.Също така съм въждал и нива ударено страничо,там вече гледката не е приятна,поради една причина,че няма странична греда като на автомобил с 4ри врати.За сигорност в руското автомобило строене не искам и да коментирам,но докато ламарините на нивата са по-нови добре.Дойдат ли й годинките в повече,удариш ли се някаде ще се разпадне като картонена кутия.Искам да добавя,една много смешна случка-с старата нива дърпам брат ми с болгара да запали,незнам как стана точно,но брат ми не успя да спре на време и се удари в задницата на нивата.Удара си беше доста силен,като се сметне,че болара има тежести отпред,щетата от удара беше малко "улюпена" боя на задния капак и нищо повече,даже и ламарината не се огъна.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нова Lada Niva от... Бразилия!

                    Поради изчерпване на темата за Нива от Бразилия и преминаване на постингите към друга много интересна дискусия (и за да не ни "бацнат" модератите), предлагам да отворя нова тема "Случка с Нива - голям смях падна!"
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нова Lada Niva от... Бразилия!

                      Ако и на реалното изделие задна лява гума седи под същия странен ъгъл, както е на рисунката, може и да няма очаквания пазарен успех...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X