Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подмяна на вентилатор на охлаждането

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

    Колега, това на предпоследната снимка, гумен маркуч ли е ??Ако е такъв по добре да го преместиш да е на ламарината, не на радятора.. Иначе добре е станало..
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #77
      От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

      Как не те е срам да ги качваш тия снимки? Много грозна работа.
      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

      Коментар


      • #78
        От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

        Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
        Как не те е срам да ги качваш тия снимки? Много грозна работа.
        Ами ето на, безсрамен съм
        Александър

        Коментар


        • #79
          От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

          Това с гумения маркуч над радиатора наистина не е добре и не е достатъчно. Сложи една яка подложка-планка под болта.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #80
            От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

            Ще сложа. Сега го преместих до болта, за да не се притеснявам от пожари. Както казах, предстоят доста доработки и преработки, но ми липсва помощник, а на тези места е трудно сам, без да се демонтира целия капак. Все още не е изпитана системата при по-сериозни натоварвания - искам да видя как ще се държи и дали ще смогва да охлажда добре при по-екстремни условия и чак тогава ще преправям. Засега трите планки държат кожуха на перката стабилно и не мисля, че има опасност да се откачи. Всъщност само тази отстрани на радиатора изглежда горе-долу добре, другите две са си чиста мърлящина. Другата седмица ако остане време мога да мина погледнеш и да дадеш някакви идеи за подобрения.

            П.П. Каква трябва да е тази планка - разстоянието е поне 7-8 милиметра. Мисля си за някаква гумена или пластмасова подложка, пак до болта, не върху радиатора. Там може минерална вата например.
            Александър

            Коментар


            • #81
              От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              Ще сложа. Сега го преместих до болта, за да не се притеснявам от пожари. Както казах, предстоят доста доработки и преработки, но ми липсва помощник, а на тези места е трудно сам, без да се демонтира целия капак. Все още не е изпитана системата при по-сериозни натоварвания - искам да видя как ще се държи и дали ще смогва да охлажда добре при по-екстремни условия и чак тогава ще преправям. Засега трите планки държат кожуха на перката стабилно и не мисля, че има опасност да се откачи. Всъщност само тази отстрани на радиатора изглежда горе-долу добре, другите две са си чиста мърлящина. Другата седмица ако остане време мога да мина погледнеш и да дадеш някакви идеи за подобрения.

              П.П. Каква трябва да е тази планка - разстоянието е поне 7-8 милиметра. Мисля си за някаква гумена или пластмасова подложка, пак до болта, не върху радиатора. Там може минерална вата например.
              Извий самата пета дето идва от кужуха, 2-3 шайби на болта, ще си легне на питата и ще стане бомба, вземи и малко ги скъси, няма да им стане нещо, на 2рата, дето е с този малкия болт, има как да се кръцне
              П.П На самият кожух има едно, като ръб, гледай този ръб да е върхо питата, както в началото..Гледа се, че е малко спетен, малко игра с бай чука и готово Колега, там дето влизат кабелните обувки, нямаш ли малко изолирбан да го залепиш, грозно седи така с ТВА тиксо.. Без да се обиждаш..!
              Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 20-02-11, 18:08.
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #82
                От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.001.jpg
Прегледи:3
Размер:60.3 КБ
ID:5254040

                Коментар


                • #83
                  От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.000 (3).jpg
Прегледи:3
Размер:56.5 КБ
ID:5254046Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.004 (1).jpg
Прегледи:3
Размер:57.0 КБ
ID:5254047Като си почнал да модернизираш охлаждането направи и охлаждане на маслото.Ето как е моето.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                    Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]302289[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]302290[/ATTACH]Като си почнал да модернизираш охлаждането направи и охлаждане на маслото.Ето как е моето.
                    Добре измислено колега, Браво! Аз затова неискам да правя цяла защита, пред картера, че да може да се охлажда А това е едно от предназначенията на маслото, отнемането на част от температурата..
                    А това преди масления филтър от къде го взе?Или си го изработва сам?
                    А и къде забута радиаторчето за охлаждането на маслото??
                    Колкото до перката, също е измислено добре, самата перка лежи на питата..
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #85
                      От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                      Извий самата пета дето идва от кужуха, 2-3 шайби на болта, ще си легне на питата и ще стане бомба, вземи и малко ги скъси, няма да им стане нещо, на 2рата, дето е с този малкия болт, има как да се кръцне
                      П.П На самият кожух има едно, като ръб, гледай този ръб да е върхо питата, както в началото..Гледа се, че е малко спетен, малко игра с бай чука и готово Колега, там дето влизат кабелните обувки, нямаш ли малко изолирбан да го залепиш, грозно седи така с ТВА тиксо.. Без да се обиждаш..!
                      Тиксото спокойно мога да го махна. Обувките са увити с бишоп. Всъщност днес увих тази част от релето с бишопа, защото ако случайно текне вода от капачката на радиатора ще стане мазало. Изобщо, мястото на релето не е най-доброто и сигурно ще го преместя. Може и да го сменя с такова с вградена защита.
                      Този ръб и чук даже не му трябва. Само да се стопли и ще го оправя, обещавам
                      Александър

                      Коментар


                      • #86
                        От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                        Тиксото спокойно мога да го махна. Обувките са увити с бишоп. Всъщност днес увих тази част от релето с бишопа, защото ако случайно текне вода от капачката на радиатора ще стане мазало. Изобщо, мястото на релето не е най-доброто и сигурно ще го преместя. Може и да го сменя с такова с вградена защита.
                        Този ръб и чук даже не му трябва. Само да се стопли и ще го оправя, обещавам
                        Найстина, сега като погледнах, си го сложил до капачката..Премести го, някаде до бубината, там съм сложил, аз релетата..На сухо.. Далечко си, чак София, иначе с удоволствие бих ти помогнал...Ще помагаме с акъл и така..
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #87
                          От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                          Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                          Добре измислено колега, Браво! Аз затова неискам да правя цяла защита, пред картера, че да може да се охлажда А това е едно от предназначенията на маслото, отнемането на част от температурата..
                          А това преди масления филтър от къде го взе?Или си го изработва сам?
                          А и къде забута радиаторчето за охлаждането на маслото??
                          Колкото до перката, също е измислено добре, самата перка лежи на питата..
                          Фланеца пред филтара е от опел двувалов двигател.Ратиаторчето за маслото е пред радиатора.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                            Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                            Фланеца пред филтара е от опел двувалов двигател.Ратиаторчето за маслото е пред радиатора.
                            Мерси, интересен проект си измислил и реализирал, понатам може и аз да го направя..
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #89
                              От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                              Бобината е далече, няма смисъл да разхождам тока до там, при условие че го взимам директно от плюса на алтернатора. Ако случайно изгори релето, байпаса става за 5 мин. - запазил съм си няколко кабелни обувки мъжки и женски. Наистина изглежда доста недодялано така, но като ми остане повече време или успея да си намеря гараж, ще мога на спокойствие да си го доработя. То пред блока няма никакво място и на всякъде кал и кучешки л. - минават някакви лелки, мрънкат, току да се препънат в кабела за бормашината (нямам акумулаторна) - неудобна работа. Нямам и флекс все още, което си е проблем - с ножовката си е доста мъка. За вързан в ръцете като мен засега толкова.
                              Александър

                              Коментар


                              • #90
                                От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                                Бобината е далече, няма смисъл да разхождам тока до там, при условие че го взимам директно от плюса на алтернатора. Ако случайно изгори релето, байпаса става за 5 мин. - запазил съм си няколко кабелни обувки мъжки и женски. Наистина изглежда доста недодялано така, но като ми остане повече време или успея да си намеря гараж, ще мога на спокойствие да си го доработя. То пред блока няма никакво място и на всякъде кал и кучешки л. - минават някакви лелки, мрънкат, току да се препънат в кабела за бормашината (нямам акумулаторна) - неудобна работа. Нямам и флекс все още, което си е проблем - с ножовката си е доста мъка. За вързан в ръцете като мен засега толкова.
                                Колега око ти трябва гараж и канал съм насреща.Ще помагам с какво мога.Намирам се във Владая.
                                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X