Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде трябва да е изхода на течността за задното стъкло на Нива?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде трябва да е изхода на течността за задното стъкло на Нива?

    Колеги,

    баща ми тази вечер сподели, че се чудил на Нивата защо не пръска вода на задното стъкло. Уж има казанче и механизъм, чувал го как работи, а не пръскало. После забелязал малка локвичка в багажното отделение.

    След огледа, на задната врата е забелязал, къде е входа, но никъде не се е видяло изхода за течността. Би трябвало да е в горната част на стъклото, там където е чистачката, но нищо не е намерил. Тази седмица ако трябва ще разглобяваме да видим какво, точно има вътре във вратата и как е устроено всичко.

    До скоро!

  • #2
    От: Къде трябва да е изхода на течността за задното стъкло на Нива?

    Първоначално публикуван от kikoleppard Преглед на мнение
    Колеги,

    баща ми тази вечер сподели, че се чудил на Нивата защо не пръска вода на задното стъкло. Уж има казанче и механизъм, чувал го как работи, а не пръскало. После забелязал малка локвичка в багажното отделение.

    След огледа, на задната врата е забелязал, къде е входа, но никъде не се е видяло изхода за течността. Би трябвало да е в горната част на стъклото, там където е чистачката, но нищо не е намерил. Тази седмица ако трябва ще разглобяваме да видим какво, точно има вътре във вратата и как е устроено всичко.

    До скоро!
    Ако питаш къде е пръскалката, на на самия капак, на багажника, по принцип е от лявата страна на рамото на чистачката, когато го гледаш отзад.Ако я няма тази пръскалка на самият капак на багажника, тогава е някаде в багажника, щом има локвичка в багажника, то попринцип от казанчето до самата пръскалка има тръбичка, или е спукана някъде или изобщо я няма пръскалката и от казанчето помпата пръска в самия багажник.Като отвориш капака напълно(задния)Ще видиш в горния ляв ъгъл да преминават жици, ако не преминава тръбичка от там, значи е някаде из багажника, затова бащави е видял локва Ако я няма тръбичката, просто трябва да прекарате нова
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Къде трябва да е изхода на течността за задното стъкло на Нива?

      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
      Ако питаш къде е пръскалката, на на самия капак, на багажника, по принцип е от лявата страна на рамото на чистачката, когато го гледаш отзад.Ако я няма тази пръскалка на самият капак на багажника, тогава е някаде в багажника, щом има локвичка в багажника, то попринцип от казанчето до самата пръскалка има тръбичка, или е спукана някъде или изобщо я няма пръскалката и от казанчето помпата пръска в самия багажник.Като отвориш капака напълно(задния)Ще видиш в горния ляв ъгъл да преминават жици, ако не преминава тръбичка от там, значи е някаде из багажника, затова бащави е видял локва Ако я няма тръбичката, просто трябва да прекарате нова
      Здравей Борис,

      ами тръбичка влиза в капака и ще се налага да го отворим, за да разучим механизма. Странно е, че никъде не се вижда изход за течността. Ще пиша после какво съм намерил в капака

      Коментар


      • #4
        От: Къде трябва да е изхода на течността за задното стъкло на Нива?

        Отвори задния капак, някой да включи задната чистачка и пръскалото, а ти гредай вляво от къде тече вода. Ако не се вижда, вж. пост. 2 на Борис за тръбичка от купето към капака горе вляво. Ако я няма - свали лявата странична кора, за да смениш шлауха. Ако я има, но капе от капака - свали неговата кора. Все лесни работи, но пази винтчетата. Ще ти трябва кръстата отверка (+).
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Къде трябва да е изхода на течността за задното стъкло на Нива?

          trapper
          Да, да ще го направя.


          Просто трябва да си я взема Нивата, че и сложихме газов инжекцион, но за забелязали, че на 1ният от цилиндрите е паднала компресията.
          То откатко сме я купили си чакаше за оглед при моите хора от сервиза, но сега и по двигателя ще пипат.
          Абе както ми го каза Борис, ще трябва известно време да пипнем тук и там а после ще караме.

          Относно крепежа, ще се оправим. Занимаваме се с това. Даже баща ми е решил на места да си подменя с неръждаем.

          Поздрави!

          Коментар


          • #6
            От: Къде трябва да е изхода на течността за задното стъкло на Нива?

            Първоначално публикуван от kikoleppard Преглед на мнение
            Да, да ще го направя.


            Просто трябва да си я взема Нивата, че и сложихме газов инжекцион, но за забелязали, че на 1ният от цилиндрите е паднала компресията.
            То откатко сме я купили си чакаше за оглед при моите хора от сервиза, но сега и по двигателя ще пипат.
            Абе както ми го каза Борис, ще трябва известно време да пипнем тук и там а после ще караме.

            Относно крепежа, ще се оправим. Занимаваме се с това. Даже баща ми е решил на места да си подменя с неръждаем.

            Поздрави!
            Да, така е, докато и изпипаш и оправиш всичките кусури, пък като пребараш всичко, ще знаеш, кое, кога е сваляно(приблизително) и ще ти е по лесно да ги отстраняваш повредите за в бъдеще.... На мен, ми отне, 1 година, докато пребарам всичко по нея..Но аз само събота и неделя работех и то не всяка...А и нашата е по стара. от вашата, така че няма да е толкова времето, все пак нашата е 88-ми набор..
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #7
              От: Къде трябва да е изхода на течността за задното стъкло на Нива?

              Между другото днес се вгледах случайно в задната врата на една Нива и забелязах къде трябва да е пръскалката. На 1 педя разстояние вляво от чистачката.

              Е такова нещо нямаме

              Просто хващам, вече 2 фабрични пропуска(дефекта), които изобщо не са били пипани от предходния собственик. Колата е била служебна и никой не го е било еня за нея.

              Кранчето на парното не е функционирало от самото начало. На нас ни направи впечатление странното поведение на отоплителната система. Според баща ми нещо са прегрявали по нея, но отново не са обръщали внимание, а просто са карали Нивата.

              Коментар


              • #8
                От: Къде трябва да е изхода на течността за задното стъкло на Нива?

                Напълно възможно е пропуските да не са фабрични . По принцип пръскалката на задното стъкло е малко афиф закрепена оригинално и след 5-6 години там качествено изгнива . Възможно е предишния собственик просто да е затворил отвора с кит или заварка но това ще го разбереш като свалиш кората.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Къде трябва да е изхода на течността за задното стъкло на Нива?

                  При мен се спука маркуча който пръска - много некадърно е сложен горе между тапицерията на тавана и страничната кора и е прищипан, и след време пластмасата се "спича" и се пука. Та днес сменях. Желателно е за по-лесна работа да се махнат страничната кора (отляво) и кората на вратата на багажника. Аз не можах да махна страничната, защото ми е заета задната седалка и не мога да я мърдам. Та затова си играх 2-3 часа днес, та изгребвах течност от една кухина зад калника. После подсуших и напръсках всичко с WD40 - не знам доколко имаше смисъл, но нямаше как да достигна дотам с друго. С една дума - ако сменяш маркуча, а той е добре да се смени след 7-8 години, се подготви с търпение, запалка за нагряване на маркуча, клещи, здрава кръстата отверка с къса дръжка, гаечен ключ номер 17 (за механизма на задния колан).

                  П.П. Мисля, че може би е възможно да се смени и без демонтаж на всички кори, ако нагрееш стария маркуч и вкараш в него новия, като след това го използваш за да издърпаш новия, но преди да сменяш каквото и да е, се увери, че казанчето за течност е празно.
                  Александър

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X