Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подобрения по Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Подобрения по Лада Нива

    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
    Купи си най-елементарен зумер за забравени светлини и свържи плюса му с бушон номер 4 например, а минуса с бушон номер 1 и си готов. В това пложение когато двигателя работи и светлините са включени зумера не сигнализира. Щом спреш двигателя и светлините са включени зумера започва да сигнализира. Тази схема се отнася за включени къси светлини. Можеш да вържеш ако искаш + за бушона на габаритите. Единственото кофти при това сварзване е че може зумера да се "чува" леко с оборотите на двигателя. Може би си зависи от зумера, но при мен се получи така и аз го вързах по класическия начин - + за бушона на габаритие а минуса за бутона на врата. Така почва да бачка когато са включени светлините и отвориш вратата...
    Успех.
    Съжалявам но трябва да направя едно малко уточнение, че в бързината...
    3 и 4 бушон са за дългите светлини, а 5 и 6 са за късите, 7 и 8 габарити. Всичко друго остава така както съм го обяснил.
    Ел.схемите могат да се разгледат тук: http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/elektro/index.htm
    Като се проследят кабелите всичко става ясно.
    На 1 бушон идват кабелите от контктния ключ. Когато не е стартиран двигателя там се подава "-" /минус/. След стартирането на двигателя вече се подава "+" /плюс/.
    Сори за грешката.
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #47
      От: Подобрения по Лада Нива

      Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
      Това е правилния начин, но при Нива със затихващо осветление на колонките, зумерчето си свири докато угаснат напълно и ти къса нервите...
      Верно е, че свири ама не е толкова силно. Иначе е малко дразнещо, но се свиква. Моят зумер обаче се прецака, точно преди сезона и сега пак ще има сваляне на кори и т.н. което ми е ВЕЧЕ!!! супер досадно...
      Какво може да се направи за да не жужи докато изгаснат плафони на вътрешното осветление?
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • #48
        От: Подобрения по Лада Нива

        Аз съм вързал аналогично зумерче на бутона за фаровете през диод (+) и на датчика за вратата (-).

        Коментар


        • #49
          От: Подобрения по Лада Нива

          Може ли някой да обясни малко по като за лаици - как точно се вързва за бушона, през какъв диод, запоява ли се нещо. Най-малкото за да мога да накарам майстора да го направи.
          Александър

          Коментар


          • #50
            От: Подобрения по Лада Нива

            Първоначално публикуван от amitko Преглед на мнение
            Аз съм вързал аналогично зумерче на бутона за фаровете през диод (+) и на датчика за вратата (-).
            Какъв диод точно?
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • #51
              От: Подобрения по Лада Нива

              Поръчах си от тези - този с волтметъра, реших, че ще е полезно да знам и състоянието на акумулатора. Ако не успея да се справя се надявам, че ще има кой да удари едно братско рамо
              Прикачени файлове
              Александър

              Коментар


              • #52
                От: Подобрения по Лада Нива

                Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                Съжалявам но трябва да направя едно малко уточнение, че в бързината...
                3 и 4 бушон са за дългите светлини, а 5 и 6 са за късите, 7 и 8 габарити. Всичко друго остава така както съм го обяснил.
                Ел.схемите могат да се разгледат тук: http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/elektro/index.htm
                Като се проследят кабелите всичко става ясно.
                На 1 бушон идват кабелите от контктния ключ. Когато не е стартиран двигателя там се подава "-" /минус/. След стартирането на двигателя вече се подава "+" /плюс/.
                Сори за грешката.
                Пак съм раздвоен, понеже гледам, че има и на 2те редици 5-6, та се чуда на коя от редиците са 5-6.Значи до тук разбраното от мен:
                Връзвам +совата жица, на зумерчето, от единия край на бушона(но на кой от 2та, на 5-ти, или на 6-ти?Или пък трябва и през 2та да я прекарам??)А минусовата на 1вия бушон, но на 1вата редица ли, на втората ли???Може да ви се стори тъп въпроса, но не съм много в час с жичкаджийството..Или пък трябва от самата жица, на късите, да нарпавя разклонение, на +са и да го вържа към зумера или...??Ако може някой да ми каже по тази схема за кои жици става въпрос??Или пък правя разклонение на +совата жица на бушон 5 или 6, а пък "-"носа да го взема от датчика дето светва крушките??Така мисля, че ще стане ??Мерси предварително..
                Гледам тази схема:
                http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/e...shema/2121.jpg
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #53
                  От: Подобрения по Лада Нива

                  Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                  Пак съм раздвоен, понеже гледам, че има и на 2те редици 5-6, та се чуда на коя от редиците са 5-6.Значи до тук разбраното от мен:
                  Връзвам +совата жица, на зумерчето, от единия край на бушона(но на кой от 2та, на 5-ти, или на 6-ти?Или пък трябва и през 2та да я прекарам??)А минусовата на 1вия бушон, но на 1вата редица ли, на втората ли???Може да ви се стори тъп въпроса, но не съм много в час с жичкаджийството..Или пък трябва от самата жица, на късите, да нарпавя разклонение, на +са и да го вържа към зумера или...??Ако може някой да ми каже по тази схема за кои жици става въпрос??Или пък правя разклонение на +совата жица на бушон 5 или 6, а пък "-"носа да го взема от датчика дето светва крушките??Така мисля, че ще стане ??Мерси предварително..
                  Гледам тази схема:
                  http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/e...shema/2121.jpg
                  Хм...
                  Тази схема като я гледам минуса на зумера би следвало да вържеш на бушон 10 /където влиза синьо-черна жица/, а плюса на бушон 8 или 7 ако ще бъде свързан с габаритите /зелено-черна жица/. Гледаш голямата кутия за бушони означена с номер 28.
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Подобрения по Лада Нива

                    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                    Хм...
                    Тази схема като я гледам минуса на зумера би следвало да вържеш на бушон 10 /където влиза синьо-черна жица/, а плюса на бушон 8 или 7 ако ще бъде свързан с габаритите /зелено-черна жица/. Гледаш голямата кутия за бушони означена с номер 28.
                    Аха, мерси..Значи, трябва да вържа, +са, на бушон 7(за късите) и -носа на бушон 10..Така ли?Че вече тотално се обърках..
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #55
                      От: Подобрения по Лада Нива

                      Не така! Ти трябва да го свържеш, както е описал по нагоре blackfirefly.
                      + за бушона на габаритите а минуса за бутона на вратата. Така почва да писка, когато са включени светлините и отвориш вратата. Но пак иска помнене, че си ги светнал ако спреш с изключен двигател без да излизаш от колата.
                      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Подобрения по Лада Нива

                        Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                        Не така! Ти трябва да го свържеш, както е описал по нагоре blackfirefly.
                        + за бушона на габаритите а минуса за бутона на вратата. Така почва да писка, когато са включени светлините и отвориш вратата. Но пак иска помнене, че си ги светнал ако спреш с изключен двигател без да излизаш от колата.
                        Аха, мерси..Ем живот и здраве, в събота ще пробвам..
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #57
                          От: Подобрения по Лада Нива

                          Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                          Аха, мерси..Ем живот и здраве, в събота ще пробвам..
                          Най-накрая и заря може да стане в Бобчовата кола от ел.експерименти.Бобчо,ако не си наясно с токовете по Нивата хич не я пипай.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Подобрения по Лада Нива

                            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                            Какъв диод точно?
                            Няма голямо значение... аз съм сложил 1N4001

                            Коментар


                            • #59
                              От: Подобрения по Лада Нива

                              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                              Поръчах си от тези - този с волтметъра, реших, че ще е полезно да знам и състоянието на акумулатора. Ако не успея да се справя се надявам, че ще има кой да удари едно братско рамо
                              Колега от къде го поръча? Работи ли? Искам и аз да си сложа че така прецаках вече един акумулатор!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Подобрения по Лада Нива

                                От тук. Мисля, че работи, но още не съм го вързал, трябва да видя кой бушон за какво е. Днес само го пробвах - маса на вратата и плюса към един от предпазителите при завъртян контактен ключ - пищеше и светеше. Сега трябва да проуча кои предпазители за какво са и да го свържа. Мисля, че е много добро устройство - освен че ти напомня за фаровете, показва и състоянието на акумулатора. Ще пиша като го монтирам.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X