Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Аз през последната седмица направих някои отдавна планирани ремонти:смених аксиалния лагер на съединителя-/стария направо блокира от плаванията из дълбоките води/,гарнитура на главата-/просто и дойде времето/,гумички на клапаните,успокоител и плъзгач на веригата.Днес смених и лагерите на предните главини.С това за сега съм приключил с ремонтите.

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
      Днес стана най-сериозната повреда по Нивата,от 3,5години насам.Скъса се долното охо на задния амортисьор.Проблема е отстранен,сега го подсилих допълнително.Мислех да кача амортисьорите на диференцияла,но са прекалено дълги и ще започне да пада пружината,за сега остават на оригиналното място.
      Роска и при мен се получи същото, днеска е станало, сега ми се обадиха да търся амортесьори, направо да сменим и тях сигурно ще взимам шевови. Само че да питам, шевовите по-меко ли возят или по-твърдо??
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Аз преди месец моята със задни амортисьори "СААЗ" (газови) и не съм забелязал огромна промяна, съвсем леко по стегнато се усеща задницата, но като твърдост са горе-долу като предишните, които бяха единия оригинален, а другия Fenox.

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Днес смених възд. филтър. Сменям го грубо на всеки 3500 км. или три пъти между смяната на маслата. Ето как изглеждаше стария.





          Забелязах и някакво слабо омасляване по карбуратора но си нямам идея от какво е.

          Разчистих си и багажника
          Александър

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            Днес смених възд. филтър. Сменям го грубо на всеки 3500 км. или три пъти между смяната на маслата. Ето как изглеждаше стария.





            Забелязах и някакво слабо омасляване по карбуратора но си нямам идея от какво е.

            Разчистих си и багажника
            Ако е от горна страна, омасляването, където е филтъра е нормално..
            Когато го сменях нашия, беше в същото състояние, че и по лошо
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
              Роска и при мен се получи същото, днеска е станало, сега ми се обадиха да търся амортесьори, направо да сменим и тях сигурно ще взимам шевови. Само че да питам, шевовите по-меко ли возят или по-твърдо??
              Какви са тия шевови? По мое време нямаше такъв термин. Имаше маслени и газови.
              Моят избор за амове е сакс.

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Аз бих препоръчал от нещо по-голямо амове.Има едни бусчета ивеко,амортисьора е по точна дължина като ладовия,но е много по-здрав от ладовия.Също така може и от Форд транзит(пак бус) да се вземат амортисьори,фордовите амове са с 55см ход и не мисля,че ще създават проблеми.Оригинално,според мен няма смисал

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                  Аз бих препоръчал от нещо по-голямо амове.Има едни бусчета ивеко,амортисьора е по точна дължина като ладовия,но е много по-здрав от ладовия.Също така може и от Форд транзит(пак бус) да се вземат амортисьори,фордовите амове са с 55см ход и не мисля,че ще създават проблеми.Оригинално,според мен няма смисал
                  И после: Защо ми изпаднаха бъбреците, или хванах морска болест. Амортизатора, не е толкоз просто нещо. Освен, ходове и размери, има и куп други параметри. Индивидуално е за всеки отделен модел. Основно зависи от "над и под ресорната маса"

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Днес като си купувах филтрите в Косер попитах и за амортисьори Каяба - струват около 60 лв. бройката предни и 50 лв. бройката задни. Говорим за газови. Според мен това е също добър вариант за нивата. Не се сетих да питам и за пружини.
                    Александър

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      И после: Защо ми изпаднаха бъбреците, или хванах морска болест. Амортизатора, не е толкоз просто нещо. Освен, ходове и размери, има и куп други параметри. Индивидуално е за всеки отделен модел. Основно зависи от "над и под ресорната маса"
                      Колега,нещо се бъркаш.Карам една от нивите с амове от бус пежо J6,другата с амове от бус ивеко.Двете коли има по-добра возия от преди и двете бяха с оригиналните си амове.

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Какви са тия шевови? По мое време нямаше такъв термин. Имаше маслени и газови.
                        Моят избор за амове е сакс.
                        От Шевролет Нива
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Днес започнахме с плановите ремонти по зеления всъдеход.Главната цел е изкърпване на купето и нанасяне на антикорозионна защита.Моторът и трансмисията са в перфектно състояние и се оказа,че нямат нужда от каквито и да било намеси.След свалянето на ск.кутия се оказа,че колата е с оригиналния си Френски съединител,марка "VALEО".Ето и снимки с част от днешния стартов ремонтен ден:
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            А снимки на гредите не направихте ли? Нали затова е цялата процедура?

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Ще подсилвате ли? или просто е дошло времето.

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                                Ще подсилвате ли? или просто е дошло времето.
                                По-скоро дойде време за изкърпване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X