Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво направих днес по Нивата..

    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
    Ето и лекото подсилване на вилката.Освен това използвах възможността,че съм я свалил и напръсках добре с ВД-40 повърхността,където работи муфата на аксиалния лагер,че заяждаше доста и товареше допълнително вилката.След интервенцията муфата вече се плъзга много по-лесно и самият педал на съединителя стана значително по-лек.БЛАГОДАРНОСТИ на колегата "Рибарчето".Купил си е наистина много добра заваръчна техника.
    Дано да ти свърши работа апък за почерпката на някай разходка да ме изваждаиш от калта
    0898707872-Здравко

    Коментар


    • #62
      От: Какво направих днес по Нивата..

      Ами така е Здравко. Той Янко с най-мощната Нива от 3-те и затова винаги ни дърпа. Ние с нашите умрели коне за никъде не сме...

      Коментар


      • #63
        От: Какво направих днес по Нивата..

        Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
        Ами така е Здравко. Той Янко с най-мощната Нива от 3-те и затова винаги ни дърпа. Ние с нашите умрели коне за никъде не сме...
        Мощна я.....,на 2-ра бавна ви вадя като репички.И да вземете да си купите гуми,че само излагате марката беланици с вас беланици

        Коментар


        • #64
          От: Какво направих днес по Нивата..

          Ми ние да не караме с ластици бре Янко? Гуми като гуми, все се въртят напред и назад...

          Коментар


          • #65
            От: Какво направих днес по Нивата..

            Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
            Ми ние да не караме с ластици бре Янко? Гуми като гуми, все се въртят напред и назад...
            След този отговор нямам какво да ви кажа повече

            Коментар


            • #66
              От: Какво направих днес по Нивата..

              Това не го правих днес, а преди две седмици и мисля, че е полезно.
              След монтажа на газовото не остана място за съда за течност за чистачки и монтирах такъв от Опел Кадет. Скалъпих една стойка за закрепване, като я монтирах на една шпилка, която си стоеше там/ фабрично/, незнайно за какво.
              А днес монтирах нови пръскалки за предното стъкло/ 0.50 лв. бр./.
              Опелската помпичка пръска в пъти по-силно от ладовата, а с новите двойни пръскалки направо е супер.


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0405.jpg
Прегледи:1
Размер:89.9 КБ
ID:5253005 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0412.jpg
Прегледи:1
Размер:60.7 КБ
ID:5253004 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0404.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5253003 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0428.jpg
Прегледи:1
Размер:48.2 КБ
ID:5253002
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-02-11, 17:46. Причина: Снимките

              Коментар


              • #67
                От: Какво направих днес по Нивата..

                Първоначално публикуван от Нешо 68 Преглед на мнение
                Това [ATTACH=CONFIG]300104[/ATTACH]не го правих днес, а преди две седмици и мисля, че е полезно. След монтажа на газовото не остана място за съда за течност за чистачки и монтирах такъв[ATTACH=CONFIG]300103[/ATTACH] от Опел Кадет. Скалъпих една стойка за закрепване, като я монтирах на една шпилка, която си стоеше там/ фабрично/, незнайно за какво. А днес монтирах[ATTACH=CONFIG]300102[/ATTACH] нови пръскалки за предното стъкло/ 0.50 лв. бр./. Опелската помпичка пръска в пъти по-силно от ладовата, а с новите двойни пръскалки направо е супер.[ATTACH=CONFIG]300101[/ATTACH]

                П.с. За пръв път публикувам снимки и смятах да се накачат отдолу, но се получи такова разбъркване.
                Добре де, колега, аз също се опитах, преди време, да сложа 2ни пръскалки, но пръскаха много долу, под чистачките..При теб как са, регулирах ги с една игра, да са на мах нагоре и пак същото..
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #68
                  От: Какво направих днес по Нивата..

                  Здравей Борис. На моята нива са си обикновените ладови пръскалки, но мога да кажа за другата ми кола (VW Venta 1.6 CL ). Тя е с тези двойни пръскалки. Бяха се запушили много сериозно, пръскаше само една струя от 4-рите. Свалих ги и взех помпата за гуми, захванах ги хубаво и ги продухах много здраво. Като ги сложих пръскаха толкова силно, че се наложи да ги наведа леко, защото прехвърляха стъклото. Ако са още в теб "пръскалките" пробвай да ги продухаш, да не би да са се запушили.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какво направих днес по Нивата..

                    Първоначално публикуван от Искрен Ценов Преглед на мнение
                    Здравей Борис. На моята нива са си обикновените ладови пръскалки, но мога да кажа за другата ми кола (VW Venta 1.6 CL ). Тя е с тези двойни пръскалки. Бяха се запушили много сериозно, пръскаше само една струя от 4-рите. Свалих ги и взех помпата за гуми, захванах ги хубаво и ги продухах много здраво. Като ги сложих пръскаха толкова силно, че се наложи да ги наведа леко, защото прехвърляха стъклото. Ако са още в теб "пръскалките" пробвай да ги продухаш, да не би да са се запушили.
                    Здравей колега Искрен, мерси за съвета, ще пробвам..Аз купих и нова помпа, пък да видим
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какво направих днес по Нивата..

                      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                      Добре де, колега, аз също се опитах, преди време, да сложа 2ни пръскалки, но пръскаха много долу, под чистачките..При теб как са, регулирах ги с една игра, да са на мах нагоре и пак същото..
                      Веднага след монтажа и при мен беше така, т.е. и след регулиране пръскаха ниско. Свалих ги и силно раздвижих разпръсквачите, след което на мах пръскат високо над стъклото. Сега съм ги регулирал да пръскат на различна височина/ от едната двойка/.
                      Борис, при теб проблема вероятно е от помпичката. Моята/ Ладовата/ също беше нова, но разликата в налягането на Ладовата и Опелската е мн. голяма. Все пак пробвай с радвижване при свален пръскач, защото на място е малко неудобно. От снимката ми се вижда още колко ход има дюзичката.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какво направих днес по Нивата..

                        Първоначално публикуван от Нешо 68 Преглед на мнение
                        Веднага след монтажа и при мен беше така, т.е. и след регулиране пръскаха ниско. Свалих ги и силно раздвижих разпръсквачите, след което на мах пръскат високо над стъклото. Сега съм ги регулирал да пръскат на различна височина/ от едната двойка/.
                        Борис, при теб проблема вероятно е от помпичката. Моята/ Ладовата/ също беше нова, но разликата в налягането на Ладовата и Опелската е мн. голяма. Все пак пробвай с радвижване при свален пръскач, защото на място е малко неудобно. От снимката ми се вижда още колко ход има дюзичката.
                        Някаде, тук, се подмещавата тези дюзи, но пък аз счупих една игла от раздвижване и пак... Мисля да купя, направо от новите модели, с тези по хубавите помпи По яки ще са на пръскало по 1 помпа
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какво направих днес по Нивата..

                          Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                          E, да напиша и какво свърших днес, аз повече се возих по горите с нея де, но и свърших нещо, смених крушките на арматурното табло, че един уред свети по силно друг не свети и така, в главата ми се мъдри нещо да и сложа неони в син цвят, даже подкарах проекта. Също регулирах и халогените, че единия на горе другия на долу светеха..
                          Ето на снимки--->:
                          Колега сажалявам за закаснелия одговор но вчера влязах в един магазин (в Враца името му е Сандро ) и кледах какво гледах и пред очите ми се показаха едни много интересни "светодиодни ленти".Та се сетих че са идеални за рази работа.Видях темата и реших да ти ги покажа, и ако не постигнеш желаният ефект с обикновените светодиоди ако искаш да опита с тези.Надявам се да сам ти помогнал. Ето и малко снимки на вапросните ленти ---> Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fs-505036wwhite.jpg
Прегледи:1
Размер:35.1 КБ
ID:5253621Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_391.jpg
Прегледи:1
Размер:9.6 КБ
ID:5253622

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какво направих днес по Нивата..

                            Времето вече се постопли и днес сложих начало на козметичните ремонти по Нивата.Утре продължавам с "изпъването" на лявата страница след лекото полягване на врати тази Зима.Утре ще има и още снимки...,за сега толкова:
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какво направих днес по Нивата..

                              Първоначално публикуван от Искрен Ценов Преглед на мнение
                              Колега сажалявам за закаснелия одговор но вчера влязах в един магазин (в Враца името му е Сандро ) и кледах какво гледах и пред очите ми се показаха едни много интересни "светодиодни ленти".Та се сетих че са идеални за рази работа.Видях темата и реших да ти ги покажа, и ако не постигнеш желаният ефект с обикновените светодиоди ако искаш да опита с тези.Надявам се да сам ти помогнал. Ето и малко снимки на вапросните ленти ---> [ATTACH=CONFIG]301477[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]301478[/ATTACH]
                              Аз такива съм купил.. Трябва само да ги сложа и са сини.. Мерси иначе за отговора
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какво направих днес по Нивата..

                                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                                Времето вече се постопли и днес сложих начало на козметичните ремонти по Нивата.Утре продължавам с "изпъването" на лявата страница след лекото полягване на врати тази Зима.Утре ще има и още снимки...,за сега толкова:
                                И на мен ми предстои изправяне на ламарини но от дясната страна Днес най-накрая направих по-човешко закрепване на ел. перката, като в момента съм сложил и постоянно зацепената да върти. По нататък може пак да я махна, но важното е, че сега лесно може да се слага и маха. Разкарах и гумената подложка на защитата на предния диф, защото само ми събираше кал, а самата защита така или иначе е на 2 см под дъното на дифа и няма смисъл от нея. Вчера затегнах разхлабената реактивна щанга и засега ремонтите приключват. По-нататък предстои смяна на двуцевка и някои други дреболии.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X