Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    С Ласа 144ОК съм от 4г. Следващите пак ще са същите.
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Реших да и помогна на нискобюджетнта ми джипка и след 122 000 км за 11 години експлоатация по магистрали, лек и тежък off-road. Смених семерингите от страна на карданите към заден мост, раздатка, преден диференциал. Те са с различни размери и се сменят лесно, но кардана трябва да се маркира, а също и положението преди да се развие вътрешния болт. Простих се с "оригиналните" ВЛИ 10 (външна+вътрешна) гуми с нови безкамерни бюджетни ROSA 185 75 R16 BC-54 92Q. Карам хиляди километри по магистралите до 120 км/ч и от време на време слизам от асфалта по черния път, та затова предпочетох тези отколкото ВЛИ 10. Помогнах и на алтернатора с 2Х5 W LEDs дневни вместо да бръмча на 2X55 W H4 плюс габарити през деня, че ми трябва ток за сплит системата за зареждане на втори акумулатор 60 - 100 Аh. Нивката обича модернизацията, качествените части и консумативи.
      Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Здравейте колеги, днес смених всички масла, въздушен и маслен филтър. Масло на двигателя сложих 15W40, а на раздатката, скоростната кутия и дифовете 80W90. Утре отива за кърпене на някои компроментирани места и за поставяне на багажника.

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Я кажи какво точно масло сипа в скоростите че да те зарадвам?

          Има изключително малко масла които можеш да сипваш еднакви в скоростите и в диференциалите на Нива и не знам някое от тях да е 80W90. Грешките с тези масла струват синхронизатори и/или диференциали. Синхронизаторите с масло GL-5 умират особено бързо.

          В двигателя почти не можеш да сбъркаш, но 15-40 зимно време стартерът доста неубедително го развърта.

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Сипах Еуролуб 80W90 GL5 навсякъде, какво трябва да е? Питах в сервиза на Лада какви слагат и ми казаха че слагат навсякъде 80W90. А при човека с маслата питах за масло GL4, но не беше 80W90 a 70 на нещо си и затова реших това да сложа. Между другото от ауто плюс ми казаха че стандарта GL4 не се покрива от 80W90, което се оказа изключително невярно и некомпетентно изказване. Поразрових се в нета след поста на Ясен и видях че много марки покриват 80W90 - GL4.
            Сега колко време мога да карам с това масло преди да прецакам синхронизаторите? Скоростната ми кутия е 4 скорости.
            А вижте какво намерих в нета за лада нива и количествата течности.
            http://pkfnpo.ru/auto/lada/2121/24-9...zhidkosti.html
            Последно редактирано от woldemar; 11-05-16, 07:17. Причина: допълване

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Има много масла GL4 с вискозитет 80W90 ама няма такова което да е 80W90 и едновременно GL5 и GL4

              Колко ще изкара не знам, ама примерно до 1000км ще започне втора скорост да хърка при включване.

              Все едно, вискозитет 80W90 е малко компромис в Нива. Правилното е 75W90, поне в скоростите.

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Ето ви най-старото /от 2007г. де/ ръководство за Нива от страницата на производителя.
                http://lada.vaz.ru/files/exp_manual/re_4x4_22-02-07.pdf
                На 68 страница си препоръчват баш GL5. Дали са променяли нещо братушките по тези синхронизатори и кутии не знам, но така пише...
                Последно редактирано от blackfirefly; 11-05-16, 15:06. Причина: 2007
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Аз, освен теоретично, и на практика съм го пробвал. Проблемът не е само на Нива, но и на почти всички коли със синхронизирани ръчни скорости.

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ...Проблемът не е само на Нива, но и на почти всички коли със синхронизирани ръчни скорости.
                    А на какво точно се дължи?
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      На ускорено износване на медните сплави в масла с високо съдържание на сяра и фосфор.

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        При първа възможност ще сложа ГЛ4, но друго ме притеснява. Днес се сетих че не съм погледнал кормилната кутия, а прочетох че събира 180 гр. и след отваряне констатирах наличието на някакво масло със странен цвят, на мирис беше добре. Реших да долея малко и като стиснах бутилката с тръбичката започна да прелива през гайката за регулирането. Така ли трябва да е или?

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Грях ми на душата ама никога не съм поглеждал маслото в кормилната кутия.

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            В кормилната кутия не може да дойде много.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Първоначално публикуван от woldemar Преглед на мнение
                              При първа възможност ще сложа ГЛ4, но друго ме притеснява. Днес се сетих че не съм погледнал кормилната кутия, а прочетох че събира 180 гр. и след отваряне констатирах наличието на някакво масло със странен цвят, на мирис беше добре. Реших да долея малко и като стиснах бутилката с тръбичката започна да прелива през гайката за регулирането. Така ли трябва да е или?
                              Не разбрах трябва ли да прелива през гайката за регулиране?

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Първоначално публикуван от woldemar Преглед на мнение
                                Не разбрах трябва ли да прелива през гайката за регулиране?
                                Не трябва да прелива,но не е проблем.
                                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X