Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    от къде се намира такъв крик?

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Първоначално публикуван от kassey Преглед на мнение
      от къде се намира такъв крик?
      От Аптеката!Пробвай при Явор, вромос.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        И аз от Вромос го взех.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Днес с моя майстор сменихме външните карета на предното предаване. Лятото бяха почнали да прищракват при потегляне, зимата почнаха да се обаждат сериозно при по-рязко тръгване с навит до края волан. Според мен можеше да се потъркалят още, но предпочетох да заложа на сигурно. Уж! Срещу 58лв на бройка получих комплект сдържащ каре, гайка законтряща, маншон, скоби и тубичка грес. Марката е "Железная хватка" - звучи руско, а иначе един господ знае къде са произведени. Предвидливо си взех маншони за вътрешните карета и един шарнир, за всеки случай! Дано да карат по-дълго!

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Предвид постоянната им работа,заради фул-тайм задвижването предните карета на полуваловете карат по 80-90 000км.
            Ако НИВА-та е лифтната +5см.,както беше моята се сменят на около 50-60 000км.
            Освен това рядко се случва на качествени маншони и общо взето за тези километри поне 2 пъти се сменят и те,особено ако често се влиза в дълбока кал/сняг!
            П.П.Това беше и една от многото причини да мина на джип с парт-тайм задвижване.
            Ползваш предното предаване САМО,когато ти е нужно!През останалото време си караш на задно с отключени предни хъбове и на практика всичко отпред ти е с пъти по-голям ресурс.
            Освен това имаш и по-малко въртящи се части и на практика с 2.0 мотор-/128к.с./ и парт-тайм задвижане изгаряш точно толкова газ,колкото с 1.7-/80к.с./ и фул-тайм при НИВА-/лично проверено многократно/.

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              105 000 км. ми се струват ОК за шарнирите като ресурс. Толкова изкараха, карани тип "зъл паркетник". Ако при теб са карали 50 000км, то те са за Оскар на какво са се нагледали, а моите са мързеливци...
              Някакси навикнах на фулл тайм трансмисия. Мисля си, че карането парт тайм си е магистрално забавление. Сигурно следващото ми возило ще е с автоматично включване на 4х4. Това е компромисната комбинация м/у сигурност, икономичност и висока скорост.

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Ммм,прав си-типове 4х4 много и всеки си избира според това колко,къде и как кара!
                Аз лично предпочитам или класическо парт-тайм или класическо фул-тайм с мех. блокаж на центр. диференциал.
                Другите паркетни включвания за сега не ме кефят....-не че са лоши,но честичко съм в гората,а те са създадени за лигав или заснежен асфалт и позволяват по-бързичко каране при сравнително стабилно поведение.
                За в гората се "поопържват" бързо и после се плаща здраво!

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Малко корекция на фейса.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08032015367.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5646832

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08032015364.jpg
Прегледи:1
Размер:120.1 КБ
ID:5646833

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08032015365.jpg
Прегледи:1
Размер:117.2 КБ
ID:5646834
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Ехеее,вражеските самолети няма да те забелязват вечер колега-браво,изглежда супер,макар че съм свикнал да виждам това на УАЗ,ЗИЛ-131,УРАЛ!

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Капаците бяха първото нещо, което сложих когато купих Нивята преди 8 години. Стояха много яко и на въпроса "за какво служат" разбрах колко много хора не са ходили в казарма. Сега се търкалят някъде на тавана и ми се струва, че няма да паснат на Гранда. Хахахахахаха....
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26.02.2015 041.jpg
Прегледи:1
Размер:99.8 КБ
ID:5647071Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26.02.2015 042.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5647072Тук един мокет ,който струва 20 лв и стана екстраНатиснете снимката за да я уголемите

Име:26.02.2015 045.jpg
Прегледи:1
Размер:146.5 КБ
ID:5647073

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Красота!

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Колеги, ще ми се да чуя мнението ви за нещо, което мисля да почовъркам. Иде реч за парното на нивата и по-точно за прословутото кранче.
                            След като щатното протече на шестата година го смених с ново, което за 6м. започна да се движи много трудно. Понеже много мразя да преправям неща, които се сговнят не по моя вина, ми хрумна следната идея:
                            1. Купувам един дигитален термостат на 12в с изнесена темп.сонда. Има функция за топло и за студено. С релейния контакт за топлото управлявам притока на топло в купето, а с този за студено - бъдещия климатик
                            2. Изхвърлям досадното кранче и на негово място поставям електромагнитен клапан на 12в.(моля дайте някакви идеи)
                            3. Термодатчикът поставям на таблото отгоре, като се надявам там температурата, която отчита да е най-адекватна на моето усещане

                            Какво очаквам да се получи?
                            Задавам на дигиталния термостат 22градуса и той започва да пуска и спира притока на топла вода в парното на купето. Разчитам, че електрониката ще поддържа топлината константна. Сега много ме мъчи, че става много топло в купето, притварям кранчето - става пък студено, комфортът го няма никакъв!
                            Казвайте какво мислите?
                            Ето го и термостата:
                            http://m.ebay.com.au/itm/161228922459

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Пак там (на страницата за термостата)пиши ,,Solenoid Valve For Water Air N/C 12V DC" . Има хиляди, гледай температура и др. . Има и на мерцедеси и други по моргите. Клапана-кран е по-лесно при двигателя, термостат от домашен радиатор, но за климатик... .
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Аз си го направих с чешмеджийски кран едно време
                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=163106 доста ефикасно и евтино решение,ако решиш все пак да вкарваш електроника (нивата няма да я разпознае и ще я изолира и убие автоимунно) вземи клапан с плаващ отвор,да не е отворено/затворено,по-плавна би била работата на парното и ефекта който търсиш,все пак и отв/затв върши,но по-грубо
                                Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                                feikot@abv.bg
                                Обратно дороги - НЕТ !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X