Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Катализатора си замина със страшна сила - сега върви та са нетрае
    Утре още

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Проблемния регулатор на напрежението е премахнат и изкаран горе над акумулатора където не се мокри и цапа!

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25-18_7_13.jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:5465669

      Смяна на лагера.Беше доста разбит.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25-18_7_31.jpg
Прегледи:1
Размер:49.9 КБ
ID:5465670

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Край с тъмницата в жабката – един бутон от аларма и няколко подръчни светодиода. Плюс взех от габаритите.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06846.jpg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5468528

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          Първоначално публикуван от ladamosc Преглед на мнение
          Край с тъмницата в жабката – един бутон от аларма и няколко подръчни светодиода. Плюс взех от габаритите.[ATTACH=CONFIG]566209[/ATTACH]
          Къде точно и как заби бутона?
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            Не беше проблем, от някаква монтажна планка + менгеме, чук, флекс и бормашина оформих планката за закрепване на бутона. Светодиодите ги монтирах на пластмасов кабелен канал, който боядисах от бяло в черно. По-лесно ще е ако се използва светодиодна лента

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              Аз пък си монтирах казанче за чистачките,че нямах.За да сложат изпарителя (редуктора) за метана са го демонтирали и нямах,та днеска свърших тая работа плюс смяна на релето за бавната скорост на чистачките...Което новото се оказа тиристор и останах разочарован...Друго си е механичното реле и научната мисъл за нагряване на биметалната пластина.Ама какво да направим-развитие...
              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
              feikot@abv.bg
              Обратно дороги - НЕТ !

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Шнорхел - да си плуваме на воля!

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130409_191146.jpg
Прегледи:3
Размер:131.9 КБ
ID:5470080

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130409_191137.jpg
Прегледи:1
Размер:201.1 КБ
ID:5470083

                Бубината е преместена под резервната гума в кутия да се се мокри.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130412_143750.jpg
Прегледи:1
Размер:163.0 КБ
ID:5470081

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130412_142503.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5470082

                Остава да намеря защитата на динамото от стария модел нива(ако някой има - да свирка - купувам я веднага) и да се монтира та да не влиза кал и големи боклуци - ясно че от водата няма как да го скрия!

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                  Шнорхел - да си плуваме на воля!...
                  Браво Морски, без майтап - с тоя ход изтепа калкана . По-офроуд Нива в тая Галактика нема. Остава да хеметизираш вратите, да изкараш ауспуха на покрива, да монтираш перископ и може да я коснеш на хАмериканската морска пехота.
                  Ама като я тестваш, си сложи шнорхел и плавници .
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Още от време оно (имах жигула преди няколко години) и ми правеше проблеми помпичката за пърскачките на чистачките.Или муфата между моторчето и оста се пука или перката долу в турбината,това става като замръзне или нещо се затормози.Аз реших тоя проблем генерално
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130415_173155.jpg
Прегледи:1
Размер:109.6 КБ
ID:5472417Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130415_173208.jpg
Прегледи:1
Размер:51.5 КБ
ID:5472418Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130415_173218.jpg
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5472419Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130415_173236.jpg
Прегледи:1
Размер:75.8 КБ
ID:5472420
                    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                    feikot@abv.bg
                    Обратно дороги - НЕТ !

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      [QUOTE=Morskia;2159619]Шнорхел - да си плуваме на воля!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130409_191146.jpg
Прегледи:3
Размер:131.9 КБ
ID:5470080

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130409_191137.jpg
Прегледи:1
Размер:201.1 КБ
ID:5470083

                      QUOTE]

                      MORSKI, еваларка! Направил си Нивата страшна. Фен съм ти... Казвай сега откъде взе задните стъкла, че лятото отзад не се диша. Проблеми създават ли?

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Още нещо, предните ти седалки какви са?

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          Седалките са от СУЗУКИ СУИФТ,а задните стъклата ме питаха много хора но от този който ги купих - не ги внася вече - само знам че са от Турция - проблеми нямам - имам ги от 3-4 години. Ще питам на друго място и ще ти драсна на ЛС.

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Имам на Нивата аларма с централно заключване. Така я купих от Лада България. Истинско централно всъщност нямаше, машинките се командват директно от алармата, което ме дразнеше. Исках и ръчно когато заключа едната врата, да се заключи и другата, когато някоя от вратите не е затворена да не позволява да се заключва другата, та да обърнеш внимание и да си я затвориш добре. Купих си нов комплект централно заключване за две врати , монтирах го към алармата - сработи! Проблем се оказа настройката на машинките да отключват, когато някоя врата е отворена. Направо се препотих! Не знам на другите коли как го правят, ама на Нивата е кошмар.
                            Вие какъв опит имате с централното и най-вече с настройката на машинките?

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Morski, та колко струва това удоволствие? И от къде го взе
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                СМЯНА СЕМЕРИНГ НА ПОЛУОСКА

                                Гледам тия дни - задното колело омаслено от вътрешната страна. Лошо! Беше ми омръзнало с омаслявания по старата ми кола, а сега се почва и на новата...Явно не мога да избягам от съдбата си! Трябва да се прави, това е положението. Запретвам ръкави, лягам отдолу и преценявам - не са спирачките, от семеринга на полуоската е. Какво ли е станало, че да протече? Скоро така ударих това колело, че джантата стана на баница. Реших, че може и нещо с лагера да се е случило. Отидох при рускинята в Красна поляна и купих лагер, втулка, семеринг, гумено уплътнение... да имам всичко под ръка, та като разглобя да имам части, че живея на 45км от магазина... Източих маслото, почнах да свалям барабана и ядец - не излиза. Мамка му и гадния алуминий, дето прави окиси върху полуоската и заедно с ръждата става ужас. На Моско с чугунените барабани няма такива проблеми. Взех по-голям чук и дървено трупче и барабана в крайна сметка излезе!После се наложи на изпиля на шмиргела една звездогайчна 17ка, та да развия четирите гайки, дето държат полуоската към ръкава на диференциала. Трудното дойде, когато почнах да избивам полуоската. Няма вадене! На Моско се вади лесно, тук уж ново, а не иска. После разбрах защо е така - ми то лагера клеасва в гнездото на ръкава на дифа. Сложих гумата на обратно обърната на болтовете на полуоската и затегнах гайките. Дърпам гумата, уж доста по-удобно - не излиза! Взимам един чук и почвам да блъскам по гумата, та да я избия - не става. Отивам и вземам най-големия чук - варията, и с него не става. Обаждам се на едно момче, той идва, давам му още една вария и двамата в ритъм блъскаме по гумата от двете страни. Ама яко блъскане, казвам ви! По едно време си викам - Иване, Иване, нова кола си купи, а си взел да я ремонтираш с най–тежките чукове, дето и върху старата не си употребявал! Ама, нейсе, излезе! Извадих полуоската, лагера е добре, слава богу, ама семеринга дето съм го взел - съвсем различен, по-малък, с един борд, а тоя на колата - по-голям и двубордов. Проблем, колата разглобена, а нямам части. Обаждам се в друг магазин, там хората бяха по-компетентни, знаеха, че руснаците слагат различни варианти. Свалих моя, занесох им го - оказа се от Самара. Новият семеринг намазах със силикон и тогава го набих. Сглабянето стана лесно и бързо. След 50тина км. погледнах какво става по проблемото колело и направо ми се развали настроението - една тънка струйка се беше проточила по ламарината. Реших, че ще свалям и ще слагам някакъв нов семеринг, на който предварително ще натегна пружината. Аман от боклуци. След още 50 км поглеждам пак, тънката ивичка масло я няма. Мисля си, това да не са калчища, та да закиснат...После се сетих, че може би е влезло диференциално масло в лагера, който е капсолован и като съм покарал малко центробежните сили са го изхвърлили и точно това масло съм видял. Дано! Ще си покаже

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X