Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес по Нивата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес по Нивата..

    Първоначално публикуван от krisspirit Преглед на мнение
    Центрирането на феродовия диск го правя с опашка, отрязана от от стара скоростна кутия, намира се лесно в моргите...
    Става по-лесни и по-точно.
    Хитро !

    Коментар


    • От: Какво направих днес по Нивата..

      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
      А снимки нямаш ли,какви свински опашки ползваш-/от черните или белите???/.
      След толкова много работа сега остава да намериш една яка кал и с всичката газ да я треснеш вътре.
      После 2-3 часа копане,след това миене и вечерта с кеф и апетит ще седнеш на масата да хапнеш и "обърнеш" някоя друга бира.
      П.П.Аз днес я отключих сутрината моята,изтърсих си стелките,запалих двигателя да подгрее 2 мин.,отидох до работа,после се върнах.
      Общ пробег за деня-6км.,аварий-никакви!!!
      Така е, но пусто няма калища.... Пък и я измих след ремонтите, че беше цялата в мана... Та ще го оставим, за другата седмица, забучването в чукарите....

      Първоначално публикуван от krisspirit Преглед на мнение
      Центрирането на феродовия диск го правя с опашка, отрязана от от стара скоростна кутия, намира се лесно в моргите...
      Става по-лесни и по-точно.

      Някои му викат дорник, други пък основа за съединител...
      Аз също го правя, с тази основа за съединителя, в ръководството също така го центрират
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • От: Какво направих днес по Нивата..

        Днес си монтирах зумер за светлини. Зумерът сигнализира за изключване на фаровете след като спре двигателя и за включване, ако не се включат до 10 секунди след стартиране на двигателя. Монтира се изключително лесно - на Нивата го свързах с две женски кабелни букси (купуват се отделно) отгоре към таблото с предпазителите - голямото (горното). Таблото отпред отгоре си има свободни мъжки клеми. Червен кабел за предпазител 1, черен за 7. Дава светлинна и звукова сигнализация: за включване на фаровете - прекъснат сигнал, а за изключване-непрекъснат. Освен това устройството има и волтметър със светодиоди, който показва какво е напрежението и състоянието на акумулатора и как се зарежда. Много полезен уред :-)
        Купих го оттук: http://avtoelektronika.narod.ru/zumer.html за 13 лв.
        Ето как стана:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0099.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:5402435
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Какво направих днес по Нивата..

          А дали може да се настройва, да кажем, аз имам сигнализация за забравени фарове, но за включване няма, има ли опция да се включват или изключват "пискуните"/образно казано/?? Да кажем, искам да ми сигнализира за не включване на фаровете, също така и да мога да изключа "пискуна", когато не съм ги включил след 10-тата секунда. Защото по пътищата, които карам, доста често не се налага да карам на фарове??
          Ако ги има тези опции, ще е хубава джаджа, защото гледам, има някакво копче с 3 позиции...
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • От: Какво направих днес по Нивата..

            А още по-добре е да се откачи +са. Иначе упражнението по смяната не е никак сложно. Бях на 19 като го правих на дзверо от аватара, а там се сваля и двигателя и ск.кутия и диференцияла.
            Успех!
            п.п. За дорник става и дървена тояжка с походящия диаметър.

            Коментар


            • От: Какво направих днес по Нивата..

              @ Борис Хаджиценев (bob4oo)
              Може да се настройва колега, точно затова е ключето с 3 позиции.
              Позиция 1 сигнализира само за забравени фарове
              Позиция 2 сигнализира и за включване на фаровете (10 секунди след пуска на двигателя) и за изключване
              Позиция 3 изключено - средно положение, не сигнализира.
              При всички гореизброени (включително 3) позиции волтметъра работи и показва заряда на акумулатора и как се зарежда.

              Коментар


              • От: Какво направих днес по Нивата..

                Привет НИВОВЪДИ!! Тази тема е много полезна и я чета редовно и с интерес! Да споделя и аз що е стършил свършил напоследък:
                1.Тъй като скоростният лост на нивята не е от най практичните и удобните/и на един светофар просто ми остана в ръцете веднъж/, ето как реших проблемата:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:нов_лост6.jpg
Прегледи:1
Размер:185.8 КБ
ID:5407555Натиснете снимката за да я уголемите

Име:нов_лост1.jpg
Прегледи:1
Размер:137.5 КБ
ID:5407556Натиснете снимката за да я уголемите

Име:нов_лост2.jpg
Прегледи:1
Размер:177.9 КБ
ID:5407557Натиснете снимката за да я уголемите

Име:нов_лост3.jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5407559Натиснете снимката за да я уголемите

Име:нов_лост4.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5407562Натиснете снимката за да я уголемите

Име:нов_лост5.jpg
Прегледи:1
Размер:179.1 КБ
ID:5407563 снимах го нарочно на 1ва и на задна за да се види хода му.
                2.Цивките на чистачките само падаха и се разместваха... писна ми и ето как се получи/може и грозно да изглежда, но е надеждно и гарантира образ и в най-гъстата кал /
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:чистачки1.jpg
Прегледи:1
Размер:206.0 КБ
ID:5407565Натиснете снимката за да я уголемите

Име:чистачки.jpg
Прегледи:1
Размер:204.3 КБ
ID:5407566
                3.Страничните огледала само се разместваха и падаха от вятъра/в градски условия си е направо опасно/, померцедих нивята за 16 лева общо/тия огромни пенджури са за мерцедес-автобус и захващането се получи елементарно/:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:огледало1.jpg
Прегледи:1
Размер:131.6 КБ
ID:5407567Натиснете снимката за да я уголемите

Име:огледало.jpg
Прегледи:1
Размер:128.2 КБ
ID:5407568Натиснете снимката за да я уголемите

Име:огледало2.jpg
Прегледи:1
Размер:172.7 КБ
ID:5407570
                И сега за майтап да ви покажа как се връзва навигация в полеви условия с ластика на ароматизатора:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:навигация.jpg
Прегледи:1
Размер:97.0 КБ
ID:5407571
                Мисля че темата е супер полезна и се радвам че повечето споделят патилата и решенията им!!! Безаварийни и кални километри на всички нивовъди!!!
                ... и аз искам Т- 98 ... :-) но и Нивята върши работа!

                Коментар


                • От: Какво направих днес по Нивата..

                  Вчера реших да направя "лека" профилактика на нивата,иде зима и не ми се мръзне за дреболии които мога да свърша сега.Започнах с реглаж на клапаните,за 20000км каране на газ,бяха останали почти без луфт:

                  Междувременно извадих и свещите,за да превъртам по-лесно мотора,оказа се,че 1 и 3 почти го няма централният електрод:

                  Смених ги с нови,пак NGK-6,по 4лв бройката,което си е живо менте ама нейсе...,пали и върви.Последва опъване на веригата,съпътствано със заигравка по детайлите,подсушаване на щифта:

                  Обиране на маслото и от затягащата цанга:

                  Последва затягане,поставяне на капак.Поставих нови фарове,че имаше "перде",играх си поне час по тъмно да ги регулирам,светят добре със крушки осрам Н-4:
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес по Нивата..

                    Смених кранчето ма парното и моторцето за празния ход...3 часа работа.... следващия пъ ще го направя за един обаче

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес по Нивата..

                      Днеска рязах,заварях, че от десния край до раздатката точно над тръбите за ауспуха беше изчуряла нивичката и десния тампон на раздатката се държеше на магия.Свалих седалката хубаво почистване , нова ламарина, силикон по заварките и после едно хубаво намазване с BODY . Утре като изсъхне слагам седалката,мокети,пластмаси и е готова

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес по Нивата..

                        Хехе, само от един определен регион на страната обаче знаеме какво значи "изчуряло"... за да не се чудят колегите, в нашия край (хасковско, димитровградско), така се казва за изгнило...
                        П.С.Тури някоя снимка, да се види...

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес по Нивата..

                          След 3 годишно каране почти без екстреми и около 15000км,не издържа и "духна"гарнитура.Случвало ми се е много пъти преди,но не и по този начин.По принцип ладите изплюват дифтунгата на гарнитурата на 3-ти или 4-ти цилиндър от към колекторите по обясними причини,там е най-горещата точка на мотора,понеже няма добра циркулация на водата.При мен обаче се случи друго,проби се между 2 и 3 цилиндър,като вкара вода и във маслото за да е по гадна картинката.За капак,бендикса не се е прибрал,понеже е останал без смазка и залепнал на оста във предно положение,в резултат на което се е счупила муцуната на стартера и незнайно защо все пак работеше със странни звуци.Накратко,смъкнахме главата,2 и 3 бяха пълни със вода и боза във картера.Гарнитурата:

                          След разглеждане на главата се наложи да се шлайфа,заради пропадане между 2 и 3 цилиндър,излезе на 0,2мм.

                          Вече готова за монтаж:

                          Една дребна хитрост,която улеснява доста при последващ ремонт,преди да поставим гарнитурата я намасляваме обилно двустранно,ако се наложи някога да смъкваме отново глава,гарнитурата си излиза цяла без да лепне по блока и главата,като си спестяваме досадното стъргане на остатъците:

                          Преди да монтирам главата,възстанових първо стартера и след това сглобих останалите възли.Източих помията от картера,развих и филтъра и го оставих да се отцежда.Направих промивка със 3 литра М16(такова имах)със старият филтър,изчаках да вдигне 90гр.На ново източване,(пак потече боза)и зареждане със нов филтър и масло,имах съмнения,но след промивката всичко се избистри.

                          P.S.Нивата я кара жена ми,и въобще не се е усетила,докато във един момент започва да пуши бяло и вдига температура.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес по Нивата..

                            Днес си монтирах часовник с термометри за външна и вътрешна температура.
                            Датчика за външната температура е отпред във въздухозаборника най-отгоре на пластмасовата решетка. Мери точно и вярно. Доволен
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0267.jpg
Прегледи:1
Размер:81.6 КБ
ID:5463840Натиснете снимката за да я уголемите

Име:in.jpg
Прегледи:1
Размер:42.5 КБ
ID:5463841Натиснете снимката за да я уголемите

Име:out.jpg
Прегледи:1
Размер:40.2 КБ
ID:5463842

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес по Нивата..

                              Нивата последната седмица си умираше тихо и кротко ама аз с всичката газ и някакси устиска - забиваше на бензин и по-малко на газ и минаваше в авариен режим като ми изключваше 4 цил.! Днес я заведох на гинеколог и след прегледа се оказа - пробив на бобината на вторичната намотка на 4 цил. + изгоряла 1ва ламбда сонда и окъсила компютъра. Смених и нови свещи - Denso + нови кабели - TESLA. Прекодиране на компа да работи само с 1ва сонда - като взехме работещата 2ра, а неработещата 1ва я ползвахме като тапа/и без това за друго нестава вече/ Засега бобината не съм я сменил макар че я купих и нея.Сега ще изхвърля и катализатора та да са отпуши. Драми големи

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес по Нивата..

                                Смених радиаторчето на парното,побългарих крана и прочистих цялата отоплително-охладителна уредба от всякакви типове клечки,листа,майски бръмбари и пр.
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...55#post2143455
                                Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                                feikot@abv.bg
                                Обратно дороги - НЕТ !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X