Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със запалителната уредба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем със запалителната уредба

    35000 за обикновени свещи е много, на газ филтър на 9500 пак е много.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем със запалителната уредба

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      35000 за обикновени свещи е много, на газ филтър на 9500 пак е много.
      Знам,но съм пропуснал да ги подменя тези консумативи и резултатът е налице.А напоследък и разходът на газ ми завиши,ама на....акъл-някой трябва да си мръдне пръста-/в случая аз/.Ако беше на чужда кола проблема веднага щях да я оправя,но моята все не я доглеждам много-много.Както и да е-още утре ще сменя свещите и филтъра,че и ауспуха трябва да заварявам,защото се пръсна днес при поредното стартиране с гръм.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем със запалителната уредба

        Днес цял ден се оглеждам да не ни гръмнат някои ловджии,пък то бил Янко.Майтапа на страна наистина много немърливо се държим към машинките.Добре че не могат да се запалят сами иначе ще избягат
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #19
          От: Проблем със запалителната уредба

          Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
          Днес цял ден се оглеждам да не ни гръмнат някои ловджии,пък то бил Янко.Майтапа на страна наистина много немърливо се държим към машинките.Добре че не могат да се запалят сами иначе ще избягат
          То май наистина цялата Ямболска група сме тъй-караме докато машините започнат да се разпадат по калта и коловозите.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем със запалителната уредба

            Днес поставих чисто нови свещи и възд.филтър.Кабелите също са нови,НО колата продължава да създава същите грижи-/при въртене на стартер се чува гръм в ауспуха и след това двигателя заработва нормално/.Ето го и резултата:
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #21
              От: Проблем със запалителната уредба

              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
              Днес поставих чисто нови свещи и възд.филтър.Кабелите също са нови,НО колата продължава да създава същите грижи-/при въртене на стартер се чува гръм в ауспуха и след това двигателя заработва нормално/.Ето го и резултата:
              Центровка колега!
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • #22
                От: Проблем със запалителната уредба

                Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                Центровка колега!
                Ясно за центровката-/и аз първото нещо за което се сетих още вчера беше за нея/,обаче пусто като няма делко.Нивата ми е с датчик на к.в. и двойна бобина.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем със запалителната уредба

                  И знаеш ли, коя е лошата новина? Мисли за бобина.

                  Преди да мислиш усилено за бобина, виж как е регулировката на газовата уредба. Можеш ли да я направиш сам?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем със запалителната уредба

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    И знаеш ли, коя е лошата новина? Мисли за бобина.

                    Преди да мислиш усилено за бобина, виж как е регулировката на газовата уредба. Можеш ли да я направиш сам?
                    За регулировката на АГУ-то не съм я пипал откакто съм го поставил-/вече почти 70 000км./,но не виждам и какво да и регулирам при положение,че колата върви добре и гори 11л. газ с 4 степенна кутия при извънградско пътуване.Какво повече да му пипам незнам???Двигателя държи нормални обороти на празен ход-/около 950-1000/.Сутрин пали на четвърт.Постопли ли се и започват престрелките при стартиране.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем със запалителната уредба

                      Инжекционната Нива ще държи празен ход и при много лоша настройка, освен това може празният ход да е зле, а работните режими - добре. Даже най-често това се случва. За 70000км можеше поне два пъти да провериш качество на сместа. Както е инжекционна, за целта ти трябва само волтметър.

                      А това за стоплянето не го беше казал. Ако бедата е само на топъл двигател имаш два варианта:
                      - или бобина (по-вероятно)
                      - или утечка на газ от изпарителя в изключено положение.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем със запалителната уредба

                        Я провери да не ти изпуска газ от изпарителя без да даваш контакт.
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем със запалителната уредба

                          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                          Я провери да не ти изпуска газ от изпарителя без да даваш контакт.
                          Ще проверя-благодаря.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем със запалителната уредба

                            Вече проверих-за съжаление белята не е от там.Изпускане от изпарителя няма.Другото кофти нещо е,че проблема не се появява при всяко палене,а веднъж на 10-15 пъти.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем със запалителната уредба

                              Яче, какво му се е случило на това гърне ? Сякаш с пушката са го гърмели...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем със запалителната уредба

                                Здравей колега можеш да дренираш изпарителя и електрическия клапан в какво състояние му е филтърчето. Другото май може да са и мембраните на изпарителя, който с времето и километрите си остаряват. Може при тебе да им е дошло времето за смяна все пак са 70000км.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X