Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реотани за прозорци!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Реотани за прозорци!

    Момчета дайте да обсъждаме по-сериозни теми за Нивите.Стига с тия "реотани за прозорци","пръскалки","ключалки" и други подобни щуротии.В интерес на истината моята има подгряване на челното стъкло,имам и направо изведени шлаухки на чистачките за обилно миене,но това са дреболии......какво има да пишем за тях.Нивата има достатъчно сериозни проблеми,които за съжаление явно само Руснаците дискутират нагледно.Поне с такова впечатление съм аз.

    Коментар


    • #47
      От: Реотани за прозорци!

      Интересно ми е как на мерцедеса ще напръскате прозореца със гореща вода като антифриза е студен когато и прозореца е студен??? Когато водата вече е топла и вътре в купето е топло и парното достатъчно е нагряло прзореца,че да не се спука!

      На моя също си е обикновенна семпертина без нищо друго по нея. Водата става като чай и помага доволно при обилен снеговалеж. Пръскалките и мъркучите до тях са също отоплени така,че не се губи топлина от казанчето докато не излезне водата.
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • #48
        От: Реотани за прозорци!

        Мое мнение е че и малките неща са важни, а за проблемите на нивата, те са породени от немърливо експлоатиране на автомобила, което се отнася за всички автомобили. Предположих, че тази тема би била интересна на някой, понеже и не е дискутира(поне не открих). Не съм си мислил че тези реотанчета са "глезотийки' а някакво удобство. Ние тръгнахме от калориферчета после през вода със сол, вестници, бързоварчета, спрейчета, спирт и т.н.
        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
        Dacia Duster 4WD

        Коментар


        • #49
          От: Реотани за прозорци!

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          К'во се захапахте с предните стъкла... там е лесно. Пускаш парното и след минута-две си готов. Ако има камара сняг и е кучешки студ - след 5 минути. То и без това в колата ще е бати хладилника преди това.
          Всъщност аз за себе си открих че ми е по-добре зимата да пътувам почти без отопление. Потя се много. Като вляза със зимните дрехи, и съм потен за нула време. После като изляза - ето ти беля. Току се събудя сутрин препариран. Затова, за парното забравих. Пъскам съвсееем леко, колкото да не е вътре -15 при навън -10. Това за кратки дистанции и пътувания до 1 час. За дълго си пускам всичко както си му е реда.

          Тъй че, замръзналия преден прозорец си е проблем, поне за мен.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Реотани за прозорци!

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            ...само Руснаците дискутират нагледно...
            Да обаче руснаците си имат и съответните глезотии за тези коли. Ти питал ли си за това или онова при някой от представителите на Лада. Ще те изгледат като полезно изкопаемо. Въобще не им пука за доработки, екстри и т.н.
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • #51
              От: Реотани за прозорци!

              Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
              Да обаче руснаците си имат и съответните глезотии за тези коли. Ти питал ли си за това или онова при някой от представителите на Лада. Ще те изгледат като полезно изкопаемо. Въобще не им пука за доработки, екстри и т.н.
              По принцип си прав,но просто за мен екстрите при руските возила са нещо маловажно-казвам за мен.Единствената важна доработка при Нива-/по салона/,която смятам че заслужава средства и усилия е да се обезшуми допълнително купето.Просто колата в заводския си вид е доста шумничка,а това на по-дълъг път е крайно неблагоприятно и умарящо.Миналия Петък пътувах с моята до Варна-/Златни пясъци/ и след като се прибрах в Ямбол честно казано бях доста поизморен и то именно поради шумното купе.Иначе пък навръщане минах през Шумен и знаменития "Ришки проход".Там по огромните дупки бях първенец-само левия мигач и газ със 70-80км/ч по трапищата,докато тировете и леките коли просто "пълзяха".

              Коментар


              • #52
                От: Реотани за прозорци!

                Колеги, нагреватели на предно стъкло се слагат, но още при производството им. Поне на Форд са вертикално разположени, по цялото стъкло и за 2 мин ичистват стъклото от леда и снега. Навярно са паралелно подвързани вертикалните реотанчета, защото имам прекъснати от нарочно отворче залепено после и изпечено заради удар от камъче, не пречи на работата на останалите. Не дразнят при шофиране, трябва много да се вторачиш в стълото за да ти направи впечатление, че има реотанчета.

                Коментар


                • #53
                  От: Реотани за прозорци!

                  Има печки ВЕБАСТО които са на нафта с малък резервоар и топлят охладителната система. Монтират се на всички автомобили. Пуска се известно време да работи преди да стартираш двигателят. Така палиш винаги топъл двигател. И веднага имаш парно. Така се удължава и животът на самият двигател. А бензиновите печки от ЗАЗ забравихте ли ги? Една такава в багажника и готово Ами приятели Какво да ви кажа Дядото има Нива Аз имам Паджеро 2 Като сте си купували Нивите не знаехте ли за предимствата и недостатъците Хем искате евтинко Хем с фул екстра

                  Коментар


                  • #54
                    От: Реотани за прозорци!

                    Мда...и мойта кия фабрично си има нагревател в предното стъкло !Не се забелязва ,не пречи !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #55
                      От: Реотани за прозорци!

                      Ако всичко е нормално по Ваза,палиш,затваряш клапата отдолу,включваш на шест вентилатора и в порядъка на 4-5минути имаш размразено стъкло.Парното му е екстрата,друга няма.За сравнение Е-60-то което имам,стопява скрежа на десетата минута някой път,а може и по-дълго време да отнеме.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Реотани за прозорци!

                        Те колегите искат нещо ТНТМ да првят

                        Коментар


                        • #57
                          От: Реотани за прозорци!

                          Фабрично подгряване на предното стъкло имат всички нови Лади (Лада 4х4М също) и то в базовото оборудване, не като допълнителна екстра.
                          Ето едно видео как действа:
                          http://www.youtube.com/v/AOy14INPxTM
                          Интересно е колко други бюджетни марки коли в тоя ценови клас могът да се похвалят с фабрична екстра като тая.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Реотани за прозорци!

                            Е тогава трябва да се продава и като резервна част Кажи на хората от къде могат да си закупят
                            Последно редактирано от BRO; 31-12-12, 16:00.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Реотани за прозорци!

                              Темата беше пусната с цел да се търси вариант за поставяне на нагреватели на страничните стъкла на Нива, а не коя кола има и коя няма.
                              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                              Dacia Duster 4WD

                              Коментар


                              • #60
                                От: Реотани за прозорци!

                                Първоначално публикуван от Константин (stankovich) Преглед на мнение
                                Темата беше пусната с цел да се търси вариант за поставяне на нагреватели на страничните стъкла на Нива, а не коя кола има и коя няма.
                                Едно време съм виждал лепящи се за задно стъкло Нека някой да каже ако знае сега къде се продават подобни екстри. Ето една не запълнена ниша Може някой да започне производство на такава екстра Ако е на ясно как се правят

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X