Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фарове за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: фарове за Нива

    Слагайте и качествени крушки бе хора.Рефлеторите им,че даже и оригиналните не са чак толкова лоши.Аз карам с "OSRAM-Cool blue" и съм много доволен от осветеността на пътното платно и маркировката.Не са скъпи-/по 12-13лв. за брой/.
    Още по-добри резултати дават "OSRAM-night breaker",но са малко по-скъпички.И двата модела са 60/55W."Филипс" също имат добри модели.П.П.Не слагайте разни ментаци от по 4-5лв. с мощности от по 100 и повече вата.Създават проблеми и са с кратък живот.

    Коментар


    • От: фарове за Нива

      Янко, с тия синявини съчетаваш проблемите и на халогена, и на ксенона. На Osram правилният модел е Silverstar - около два пъти повече светлина от CoolBlue и с около 50% повече от NightBreaker, с по-правилен спектър и от двете. Е, не изглежда чак толкова тарикатски.

      И да, рефлекторите са много по-важни от лампите. От най-хубавата до най-калпавата лампа разликата е около 3 пъти, а с еднакви лампи разликата от най-добрия до най-калпавия рефлектор е повече от 10 пъти в количество светлина на пътя. И това като са нови - като остареят, нещата отиват съвсем дявол на магаре. И лампите стареят, но не отслабват толкова.

      Коментар


      • От: фарове за Нива

        Така е Ясене-верно е това,че най-голямо значение играят рефлекторите.Тоя модел на "Осрам",който спомена в Ямбол не съм го срещал,но ще се постарая да го изнамеря и пробвам,когато дойде време за смяна на крушките-/когато ми изгори някоя/.

        Коментар


        • От: фарове за Нива

          Хихи.

          Нормалната нивова ел. инсталация трудно гори крушки. Това е, защото от 14 волта на генератора до фаровете я стигнат 12, я не. Че от това крушките светят слабо - няма спор, но и живеят много по-дълго.

          Коментар


          • От: фарове за Нива

            А какво ще стане със ксенон ?

            Коментар


            • От: фарове за Нива

              Първоначално публикуван от yyonkov Преглед на мнение
              А какво ще стане със ксенон ?
              Ако е правилен ще виждаш по-добре
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: фарове за Нива

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Ако е правилен ще виждаш по-добре
                На недоразумението Н4 в комбинация с френелова леща правилен ксенон няма
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: фарове за Нива

                  Абе да ти кажа на мотора на единя фар монтирах ксенон - на другия си остана H4 и определено съм доволен
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: фарове за Нива

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Абе да ти кажа на мотора на единя фар монтирах ксенон - на другия си остана H4 и определено съм доволен
                    Ти може и да си доволен, ама колко виждаш е много относително. Отделно, колко виждат тези пред тебе, ама то за моториста кога ли е било важно.

                    Коментар


                    • От: фарове за Нива

                      Френелов фар + H4 ксенон (почти във всичките му модификации), значи светене в очите на насрещните. Като се връщах от море имаше един такъв селянин с мерцедес, който бидейки зад мен ме заслепяваше, при все че съм доста по-високо от него. И не искаше да ме изпревари по никакъв повод. Най-накрая го принудих или да спре, или да ме изпревари, и със сигурност ще помни 5-те минути, през които карах на 5 метра зад него с пуснати всички налични светлини, дето имам. А моите светят където трябва. Разбирайте - дългите - право в купето му.

                      ...и все пак, главните виновници за заслепяване са нерегулираните фарове, а не ксеноните. Поне това установявам от по-скорошните си нощни пътувания. А по пунктовете за ГТП техниката за проверка на фарове седи само за украса, понеже трябва задължително да я имат, предполагам.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: фарове за Нива

                        Аз като ходих последния път на преглед и ми свалиха фаровете защото според техника светели много нагоре.Никой не ми е пресвяткал а карам доста нощно.И първата нощ след прегледа като излязох от града установих че осветяват на около 10-12 метра пред колата.......и си ги вдигнах пак на принципа проба-грешка.

                        Коментар


                        • От: фарове за Нива

                          Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
                          Аз като ходих последния път на преглед и ми свалиха фаровете защото според техника светели много нагоре.Никой не ми е пресвяткал а карам доста нощно.И първата нощ след прегледа като излязох от града установих че осветяват на около 10-12 метра пред колата.......и си ги вдигнах пак на принципа проба-грешка.
                          В книжката си пише процедура по реглаж. Иначе аз мойте мога и на 100 метра да ги накарам да светят, и на мен ще ми е перфектно, ама ако съм зад теб или срещу теб - надали.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: фарове за Нива

                            Точна така правя.Регулирам ги на стена по книга,колата никога не е удряна и става лесно,но за всеки случай тествам и в реалното движение дали не преча на другите участници.

                            Коментар


                            • От: фарове за Нива

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Хихи.

                              Нормалната нивова ел. инсталация трудно гори крушки. Това е, защото от 14 волта на генератора до фаровете я стигнат 12, я не. Че от това крушките светят слабо - няма спор, но и живеят много по-дълго.
                              Аааа,аз съм с новите-/по мощни динама,80А,които насмагат на всички Нивови консуматори/.До фасунгата нямам кой знае какъв пад на напрежение-/мерил съм го преди и идват 13V/.
                              Последно редактирано от Янко Желязков; 15-09-11, 12:11.

                              Коментар


                              • От: фарове за Нива

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Ти може и да си доволен, ама колко виждаш е много относително. Отделно, колко виждат тези пред тебе, ама то за моториста кога ли е било важно.
                                И аз виждам и никого не заслепявам. А за моториста е важно да вижда, най-малкото защото е по-уязвим и стига от София до Приморско за по-малко от денонощие.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X