Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен шум при Passat B4 Syncro

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен шум при Passat B4 Syncro

    Добър ден

    От няколко месеца съм собственик на VW Passat Syncro 1995 година, двигателя е 2.0 кода е AGG
    Като купувах колата имаше шум за който ми беше казано, че е от крив заден диск, е доверих се, даже се предоверих на продавача, (но това е друга история ) и взех колата. Оказа се, че на задните дискове нищо им няма.
    Звука е, не знам как да го опиша, като звън от докосване на метал в метал, не стържене, а леко звъненене.
    Когато колата не е загряла шума не се чува, в началото се чуваше само когато колата се движи без газ, но на скорост, ако се натисне съединителя шума намалява, но не изчезва. Миналата седмица сменях хидравличната рейка и сега шума се появява само като подавам газ, движа ли се по инерция, без значение дали колата е на скорост или не, шума го няма. Доста странно. Шума се чува отпред, и от ляво и отдясно . Съединителя си отделя ниско долу.
    Не са карета, не са лагери на главини - колелетата нямат никакви луфтове.
    Имам подозрения, че какъвто съм карък или ще е съединител или лагер на скоростната кутия.

    Ще съм Ви благодарен за всякви идеи и насоки.

  • #2
    До: Странен шум при Passat B4 Syncro

    Първоначално публикуван от orgasmatron Преглед на мнение
    Добър ден

    От няколко месеца съм собственик на VW Passat Syncro 1995 година, двигателя е 2.0 кода е AGG
    Като купувах колата имаше шум за който ми беше казано, че е от крив заден диск, е доверих се, даже се предоверих на продавача, (но това е друга история ) и взех колата. Оказа се, че на задните дискове нищо им няма.
    Звука е, не знам как да го опиша, като звън от докосване на метал в метал, не стържене, а леко звъненене.
    Когато колата не е загряла шума не се чува, в началото се чуваше само когато колата се движи без газ, но на скорост, ако се натисне съединителя шума намалява, но не изчезва. Миналата седмица сменях хидравличната рейка и сега шума се появява само като подавам газ, движа ли се по инерция, без значение дали колата е на скорост или не, шума го няма. Доста странно. Шума се чува отпред, и от ляво и отдясно . Съединителя си отделя ниско долу.
    Не са карета, не са лагери на главини - колелетата нямат никакви луфтове.
    Имам подозрения, че какъвто съм карък или ще е съединител или лагер на скоростната кутия.

    Ще съм Ви благодарен за всякви идеи и насоки.
    Скоростите влизат ли лесно? Сменял ли си маслото в скоростната кутия и раздатката?
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      До: Странен шум при Passat B4 Syncro

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      Скоростите влизат ли лесно? Сменял ли си маслото в скоростната кутия и раздатката?
      Скоростите влизат лесно.
      Аз лично маслото на скоростите не съм сменял, не мога и да си спомня какво ми беше казал предишния собственик...

      Лошото е, че взех колата и веднага заминах командировка, ама със старата и тази я оставих близо 3 месеца на платен паркинг, и каквото и да ми е казал човека, съм го забравил.

      Коментар


      • #4
        До: Странен шум при Passat B4 Syncro

        Не е лошо да я вдигнете на подемник и да се ослушате от къде идва проблема като ти си в колата и я развартиш до 100 км/ч и загасиш!Много колеги могат да се изкажат негативно за тоя метод,но моята така я излекувах.Ако мога с нещо да помогна само питай!
        LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
        Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

        Коментар


        • #5
          До: Странен шум при Passat B4 Syncro

          Ще се опитам до края на седмицата да сменя маслото на скоростите и да вдигна колата на подемник.

          И още един въпрос - маслото на скоростите и т.н. раздатъчна кутия едно и също ли е или е с различен вискозитет ?
          На предишния ми пасат (не беше синхро) на скростната кутия сипвах 75W90 пълна синтетика . За тоз автомобил удачно ли е това масло, и ако не, кое е препоръчителното ?
          Последно редактирано от orgasmatron; 18-05-10, 19:52.

          Коментар


          • #6
            До: Странен шум при Passat B4 Syncro

            Едно и също е,на раздатката има два малки отвора към скоростната кутия така,че са с еднакво масло.Ако не се лъжа тук някъде във форума има спецификациите на маслата за нашите синхрота но ще трябва да се поровиш малко!
            LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
            Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

            Коментар


            • #7
              До: Странен шум при Passat B4 Syncro

              SAE 75 W 90, SAE 80-за ск.кутия, раздатка и заден диф, провери обаче къде колко да сложиш.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: До: Странен шум при Passat B4 Syncro

                Смених маслото със 75W90 пълна синтетика, минах вече към 500 км, шума обаче остана, но стана доста по тих, и се появава от време на време, само като подам газ леко, ако настъпя по рязко педала не се появява. Също така в завой се появава идентичен шум ;(
                Докато сменяваха маслото на скоростите и "раздатъчната кутия" ,се опитаха майсторите да свалят задните дискове, но заради клеясали болтове се отказаха (беше късно вече). след като закачиха жилата на ръчната, задните гуми блокираха... предполагам клеясали са някъде жилата или са се закъсали, отпуснаха жилата от купето (някой преди тях нещо беше правил доста некадърно) ръчната отпусна, но пък започна да хваща на първия зъб ...
                Възможно ли е и поради тази причина да се появява този шум ?

                Коментар


                • #9
                  От: Странен шум при Passat B4 Syncro

                  Първоначално публикуван от orgasmatron Преглед на мнение
                  Шума се чува отпред, и от ляво и отдясно .
                  При това положение щеше да се чува отзад, щом мислиш , че е от ръчна или задни дискове. Ти като шум на въртяща се част ли го чуваш или като някакво почукване?
                  I want out !!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странен шум при Passat B4 Syncro

                    Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
                    При това положение щеше да се чува отзад, щом мислиш , че е от ръчна или задни дискове. Ти като шум на въртяща се част ли го чуваш или като някакво почукване?
                    Шума е точно като от въртяща се част. Метал в метал. Но не е стържене. И отзад може да се чува, не съм се возил ( а и не съм се сетил ). Пък и с това слухтене започвам да ставам параноик

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странен шум при Passat B4 Syncro

                      Първоначално публикуван от orgasmatron Преглед на мнение
                      Шума е точно като от въртяща се част. Метал в метал. Но не е стържене. И отзад може да се чува, не съм се возил ( а и не съм се сетил ). Пък и с това слухтене започвам да ставам параноик
                      Има едни брони отдолу окло кардана, може някоя да е подпряна и изкривена и да опира в кардана, ама може да са много неща, така по описание трудно някой може да отгатне. Най-добре я качете на подемник и я засилете на място до някаква скорост, както ти беше писал колегата vankata_fly по-горе. После да не забравиш да споделиш...
                      I want out !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странен шум при Passat B4 Syncro

                        Има малко развитие по темата.
                        След смяна на маслото в скоростната и "раздатъчната" кутия , шума намаля и постепенно изчезна. Маслото го дадоха за изследване и се оказа полусинтетика. Предполагам колата е карана с това масло около 10 хил. км., дано да няма изненади занапред.
                        И понеже, не може да ми е хубаво се появи идентичен шум, но само в завой. След време ще се разбере и това от какво е.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странен шум при Passat B4 Syncro

                          Има малко развитие по темата :
                          Понеже съм голямо теле въобще не се сетих, че предишния собственик е сменявал маслото на задния диф, е източихме го и него, естествено полусинтетика, но имаше и стружки по пробката. Сипа се една добавка на Bardhal срещу износване на скоростни кутии, диференциали и т.н.
                          Е накрая може да се каже, че шумовете изчезнаха.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X