Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

    Стискам ти палци да го вземеш.Аз мойто го дебнах близо година та търпение му е майката.Това е най-удобния автомобил който съм имал до сега.
    "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

    Коментар


    • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

      Колега,твоя звяр от германия ли го взе и прави ли му ремонт на скоростите след това?!..аз още чакам отговор на е- маил от продавача,но нещо не пристига и през седмицата ще му дрънна един телефон...

      Коментар


      • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

        Ако въпросът ти е към мене буса го купих от България със съдействие на Драго от Бяла Слатина дълга история и късмет.Ремонт на скоростите не съм правил.Ако имаш повече въпроси давай на лични,че много омазахме на Ванката темата.
        "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

        Коментар


        • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

          Мерси колега за съдеиствието,но птичето отлетя...докато се наканя... трудна работа!!

          Коментар


          • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

            Още допълнения по темата
            Напоследък доста ми се въртеше в главата идеята за механично TDI, но преди да се захвана, реших да направя малко тунинг и да видя как ще е с оригиналната помпа, но с чип.Обадих се на Богомил (Brezel), с който се познаваме от Фолкс форума и обясних какво искам.След два дни чиповете бяха готови и ги монтирах с поръчаните цокли.Запояването го направи друг приятел, който ремонтира гсм-и и има подходяща апаратура.Използвахме апарат с горещ въздух и след запояването проверихме спойките с микроскоп.Всичко стана от първия път и нямах търпение да тествам.



            Старите и новите чипове.





            Тридесет кончета не се усещат толкова много на 1800 кг. бус Синхро, но определено има разлика.На 80% съм доволен от това, което ми се иска.Ще го покарам така,а догодина ще го мисля.По-важното е че след като монтирах чиповете, ходихме на почивка в Гърция.Обиколихме Тасос, след това до София, после до Бургас и никакви проблеми, което много ме радва
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

              Днес реших да отделя време за буса и най-вече за подготовката му за старозагорската офроуд сбирката в края на месеца.Наскоро забелязах, че ми се е скъсал преден вътрешен маншон на карето и реших да ги сменя и двата.Оказа се че тези маншони са дефицитни и поради тази причина ги заменихме със същите от Т4, които се оказа със същите размери, само малко по-дълги, което е само плюс.Марката е Льобро/ GKN с номер: 300 535




              Освен маншоните, смених и предно, дясно, външно каре, което се обаждаше още от лятото при включен блокаж.Реших да не го чакам и превантивно го подмених.Използвах момента че всичко е свалено и смених долните шарнири.Предните два пъти, закупих някакви много "маркови" и не останах доволен, реших сега да заложа на една доказала се марка "AS Metal" - Турция и да видим колко ще издържат:




              Още от миналото лято имах проблеми с лагерите на главините и определено вече не съм фен на FAG.Във всички чуждестранни форуми горещо препоръчват тези лагери SKF, които ако търсите за Синхро, може да не намерите, но ако ги търсите за BMW, шансовете са много по-големи SNR/SKF R150.10:




              В понеделник свалям изпускателния колектор и ще го изработя наново, за да кача турбото малко по-нависоко и маслото да се оттича в картера, както трябва да бъде.След колектора се заемам и с тръбните брони.
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                Стягай го, че те чакаме на старозагорска кал, сняг... каквото даде Господ.
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                  Ванка, за много години първо и после за AS METAL, не си сбъркал, брат ми е представител на фирмата за Сливен и регион и вносителя ми дава гаранция 50к км. на ходовата част.
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                    Ванка, за много години първо и после за AS METAL, не си сбъркал, брат ми е представител на фирмата за Сливен и регион и вносителя ми дава гаранция 50к км. на ходовата част.

                    Другия път като се наложи, направо ти звъня и по еконт пращате
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                      Още придобивки за буса

                      Както бях споменал, преди известно време спазарих разни интересни неща и изчаквах повод да прескоча до централна БГ, за да си ги взема.Повода беше традиционната 5-та офроуд сбирка в Ст.Загора.В петък лошото време не ни спря и резултата е налице.Натоварих си нещата и ги складирахме в един гараж на колега от Стз, на отговорно пазене, докато минат офроуд забавленията:













                      Една лека прелюдия, как си изкарахме

                      В неделя минахме през въпросния гараж и освен оборудването на снимките, натоварихме апаратурата, с която озвучавах мероприятието, целия ни багаж и нас четиримата.Освен това взехме и една скоростна кутия на колега, за ремонт в Бургас.Както има една приказка, бяхме като цигански катун
                      След като поразтоварих излишните неща, днес закарах оборудването на базата ми и направих малко снимки за форума:





                      Явно е имало печка Ебершпахер, но само това е останало под задната седалка, която е Рок & рол легло









                      Задния страничен и горен шкаф над багажника:



                      Фолиото е за смяна и ще се наложи малко реставрация.Решил съм всичко да бъде в сиво, за да е в тон с останалите неща.





                      "Кухнята"





                      Някакви побългарявания, явно са преместили акумулатора до хладилника:









                      За ауспуха на хладилника ще ми трябва модула, който се монтира на страничния панел на буса отвън, ако му се намира на някой да помага









                      След като монтирам и подготвената палатка, финала ще е нещо подобно: http://www.camperinterior.webfotos.c...tfalia_22.html
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                        Поздрави и от мен колега (от др. форум, но този ми е първия хах).
                        Както ти казах буса е страхотен, положил си страшно много труд!
                        Не ми стана ясно, тоест ясно ми е, но защо не смени гела в синхрото или е и счупено ...доколкото разбрах е изтекъл силикона ...Но за офроуд така е по-добре ...Но за зимно каране на заснежен път не е ли по-добре със синхрото, защото в момента предполагам го изкл.... или на мокро ...
                        Другото е, с тези по-големи гуми особено в диаметър, нещо др. промени ли като предавателни отношения или това се компенсира от по-мощният двигател ...Интересно дали има опции за игра с дифове или ск. кутия...
                        И трето, което не ми е ясно, просто не съм запознат, тези бусове имат ли ск. кутии с бавни скорости ?
                        sigpic УАЗ-452

                        Коментар


                        • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                          Първоначално публикуван от JC_Явор Преглед на мнение
                          Поздрави и от мен колега (от др. форум, но този ми е първия хах).
                          Както ти казах буса е страхотен, положил си страшно много труд!
                          Не ми стана ясно, тоест ясно ми е, но защо не смени гела в синхрото или е и счупено ...доколкото разбрах е изтекъл силикона ...Но за офроуд така е по-добре ...Но за зимно каране на заснежен път не е ли по-добре със синхрото, защото в момента предполагам го изкл.... или на мокро ...
                          Другото е, с тези по-големи гуми особено в диаметър, нещо др. промени ли като предавателни отношения или това се компенсира от по-мощният двигател ...Интересно дали има опции за игра с дифове или ск. кутия...
                          И трето, което не ми е ясно, просто не съм запознат, тези бусове имат ли ск. кутии с бавни скорости ?
                          Привет, извинявай за бавния отговор, но тези дни бях много зает с дарителската акция за с.Бисер.
                          Започвам да отговарям по ред на въпросите ти.
                          Не смених гела, защото съм хард фен и декуплера ми допада повече.Знам че като дръпна вакума и предния мост е зацепен.Зимата на сняг си карам с включен декуплер, както се кара парт-тайм джип.Стига да не съм на сух асфалт, няма никакви ядове да си карам на 4х4.Предавателните числа не съм ги пипал, големите гуми компенсираме с мощен мотор
                          Забрави идеята да сменяш предавателните числа на дифовете, там цифрите са много дебели в евро с три нули отзаде.По-лесно е да смениш зъбчатките на 3-та и 4-та, продават тунинг колелета ама и там комплекта е от порядъка на 400 евро умножаваме по две и станаха 1600 лв.Изобщо тунинг на синхро си е цифромания и е хубаво да се обмислят нещата преди да се действа.
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                            Ванка, хапе те, ама яко те хапе, отпред като застанеш отдясно беше фарът с проблема

                            Коментар


                            • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                              Мдаммм, хапе ме, та се не трае
                              Понеже миналата седмица си продадох синята бегачка (другия ми бус Т3), реших да се впусна в ново приключение с нов проект T3 Syncro Doka.
                              Понеже синхрото ми има някакъв проблем (може би с дебитомера) и това се случи точно преди тръгването ми за София, реших да ползвам жокер и позвъних на Иво от Елхово за съдействие.Закачих платформата (тук благодаря на Явор - Вромос) и рано сутринта в понеделник тръгнах.Докато пристигна на Петолъчката и Иво вече беше пристигнал.Прехвърлихме платформата на неговата Т4 и газ за София.Първа спирка Софавто, където оставихме платформата и лична карта, да започват да пишат договора за прехвърляне на бусчето.Втора спирка това време посетих Любо във Враждебна, който е колега от нашия форум.Имаше един комплект стари BF Goodrich (235/70/16), които ще ползвам да обуя на първо време Дока-та и специални благодарности за навременния подарък.



                              След това посетихме друг адрес, на който един от колегите с нас продаде друг комплект гуми с джанти:



                              Алъ-веришът вървеше с пълна сила, посетихме и друго място, да погледнем една машина, но това е друга история, която не е свързана с този разказ.

                              Приключихме с набелязаните задачки и обратно в автокъщата, където вече се бяха събрали приятели от бус-форума.Хубави хора, даже помогнаха да качим бусчето на платформата









                              Естествено, използвахме идването до Сф, да вземем на връщане два двигателя за колеги от Бургас и Варна.Трябва да се подкрепяме с каквото можем.





                              Задължителна проверка на гумите.



                              Релета и предпазители - Тц...



                              Оправихме документите и поехме към Бургас.По пътя спряхме и на пловдивското Хепи, да изчакаме едни фенове, които донесоха ск.кутия





                              Малко детайлни снимки със забележките:













                              Оригиналния цвят е зелен с кафеви кори.



                              Инсталацията ще ни отвори работа



                              За разлика от червения, доката е само със заден блокаж.



                              Оригинално е 5+1, но ще го преправя на 4+1.Като ще премахна и средната преграда, за да може да се минава спокойно назад в кабината.



                              Мястото на акумулатора, личи си че киселината си е свършила работата.Хубавото е че има донор, от който ще режа необходимите панели и детайли.



                              Задната част от кочинката



                              Имам и екстра, работещ оригинален шибидах



                              Тунинговия ауспух, който вместо да си е отзад до двигателя, с едни тръби отива напред и излиза отстрани



                              Повърхностна ръжда, която ще изчистя на пясъкоструйката.





                              Задния кош с някакъв "побългатен" капак.



                              Рашън пауър, двигател от Лада



                              Поне са оставили хидравликата, надявам се да работи.



                              Днес падна голямо разглобяване,накисване с обезмаслител и измиване с пароструйка.Малииии, много мръсотия падна
                              Някой ден и доката ще порасне като червения











                              Ето какво излиза от VIN номера:

                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар


                              • От: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                                Честито !!!
                                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X