Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зацепване ангренаж на VW T3,1.6td

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зацепване ангренаж на VW T3,1.6td

    Колеги,направих глупост,като се опитах да вкарам ремъка на водната помпа с въртене на агренажа,в следствие на което,прескочи 2 зъба и мотора почна да работи ужасно ,пуши,тропа и няма мошност...!Може ли някой да ми помогне ,като ми каже къде са белезите за центровката?! Мерси!

  • #2
    На тези боклуци, доколкото помня зацепването ставаше със специални инструменти. Фиксиране на вала и ГНП. КВ и беше с белег.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • bocho64
      bocho64 коментира
      Редактиране на коментар
      Специални инструменти!?!? Една пластина 4мм и болт 8мм,отзад на скоростите си е белег.

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Личи си кой е правил и кой е гледал

  • #3
    Гледай тук https://www.youtube.com/watch?v=Iqx2WVMj14Q

    Коментар


    • #4
      Пробите не се броят ,важен е резултата. Може да прочетете http://vagbus.ru/book/04_dizel-vwT2.php
      ,а може и клипчета да изгледате. Което Ви допада повече като учебно помагало на него се спирате.

      Коментар


      • #5
        Колеги,мерси за обилната информация! Какво направих, намерих белезите на шайбата на нафтовата помпа ,съответен на блока,както на и на маховика,според което ,видях ,че ангренажа беше прескочил с 2 зъба,както и чуж,когато го натягах...Развих гайката на есцентричната шайбичка и разлабих агранажа ..междувременно фиксирах разпределителният вал с една планла ,която позиционирах в улея ва валчето ,която опря в главата,така ,че да фиксирам вала....след което позиционирах белезите на шайбата на помпата ,а след това и тези на маховика....Накрая стегнах ексцентричната шайбичка ,за да опъна ангренажа ,но нещо не ми се получи...ангренажа си остана хлабав....продължавам с утре ,побеже заваля дъжда и ми напълни кутиите с инстроменти и преминах на ракия))))!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X