Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте сервиз или майстор за Skoda 4х4 в Русе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте сервиз или майстор за Skoda 4х4 в Русе

    Здравейте! От известно време се качих на една Октавия 2.0 TDI 150hp, 4x4 2016г.
    Някои неща си ги правя сам. Масло, филтри, накладки.. но има и неща които не се захващам. Нямам услови и познания... че и инструмент.

    Затова се обръщам с молба за съвет: препоръчайте майстор или сервиз където да са наясно с подобен автомобил в Русе.

    Не че е нещо специално, ама ... давам пример.
    Беше потекла една семерина на раздатката към едната полуоска. При смяната (във Варна) се оказа, че и лагерите са за смяна, но нямаше време, а и за оригинални лагери се чакаше.
    В Русе ходих на 1-2 места, отговора беше ами то много сложноооо, досега не сме правили подобна смяна.. абе не ми се занимава ... Шкода?!?с раздатка?!?...
    Айде лятото едно ходене до Варна съчетано с плаж е идеално, ама сега нещо не ми се разхожда... Пича там прави предимно Шкоди. За 3-4 часа смени семерината, тампон на двигателя, ангренаж и ремък с водна помпа и всички ролки. Та ако познавате подобен човек в Русе наясно с VAG 4x4, моля споделете.

  • #2
    За кола на тези години, колкото и да не ти се иска, по-добре е дилър на марката. Не, че са корифеи, но поне има къде да прочетат как се прави. Това за по-специфичните неща. Горна Оряховица ти е по-близо, защо не се чуеш с тях.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      Е Борката
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


    • #4
      Отвори шкода форума и виж кой ще свърши адекватно работа в региона.По принцип има ремонтни китове за тия раздатки.Като цяло са здрави,но страдаха от заводски проблем на определени километри.
      В София знам кой може,ама не си тук.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
        За кола на тези години, колкото и да не ти се иска, по-добре е дилър на марката. Не, че са корифеи, но поне има къде да прочетат как се прави. Това за по-специфичните неща. Горна Оряховица ти е по-близо, защо не се чуеш с тях.
        Говорих с Еуратек ГО. Около 600лв е смяната на лагерите... При 100-200лв прогнозна цена на ремонта във Варна...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:лагери раздатка.jpg
Прегледи:297
Размер:184.0 КБ
ID:6682893

        №5 на диаграмата са въпросните лагери....
        А и не става дума само за тях. Търся по скоро човек на който да мога да разчитам. С времето ще излизат разни неща с нашите пътища и горива... някой на който примерно не трябва аз да казвам, че след смяна на горивния филтър, той трябва да се напълни с VAG - COM, а не да врътне ключа и после "ама досега не ми се е случвало"...

        Отвори шкода форума и виж кой ще свърши адекватно работа в региона
        Няма директни попадения. Подпитах един двама Русенци, но за сега няма отговор...

        Някакви координати на "Е Борката"?
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #6
          Ако и за Варна говорим за фирмен сервиз, разликата е доста. Заслужава си разходката до там. На колко километра е колата, че е за смяна на лагерите? Иначе Борката е участник тук, но не пише напоследък, ника му май беше borko_ruse. Писалите горе може да имат координати.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            Ако е при Самуил, по-добре от фирмен сервиз е със сигурност.

        • #7
          Най вероятно за Самуил от Варна става дума...

          Засега той няма аналог от ... абе от много...
          Пича прави само шкоди - умен е - допълнително се самообразова - честен и коректен е и много много важно - прави ти колата много бързо и сигурно..защото и знае и кътните зъби.

          Коментар


          • #8
            Да, за Сами става дума във Варна. Пак казвам - доволен съм от работата му. Само тия 2х200км и най-вече един ден размотаване в "не любимия ми" град Варна, особено през зимата...

            Коментар


            • #9
              Ако при теб няма кой по-добре се насочи натам.Ще знаеш какво е направено и че е направено като хората.А иначе от едни лагери и семеринги може да ти отиде цялата раздатка.А там няма да минеш с 500лв.
              Особено,ако ще се чипосва си е задължително да се направи интервенцията.
              На супърб 2020 4х4 272коня искахме да му слагаме чип и хората в сервиза си предупредиха,че мине ли 50к километра си е задължително.
              Не си сменят маслата на правилните интервали в официалните сервизи и затова и раздатката страда.Както и мотора,но това друга тема.
              На предишните супърби 2016 и 2018 имахме идентични проблеми около 100к километра.Явно си е дефект.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от koragroup Преглед на мнение
                Само тия 2х200км и най-вече един ден размотаване в "не любимия ми" град Варна, особено през зимата...
                Уф напълно си прав!!
                И аз така - супърба чака 3 месеца докато му дойде реда при Самуил.
                И аз като теб - направо не я трая тая Варна - затова се уговорих предварително да му я закарат и после друг ми я връща..
                Избягвам да влизам града.Немам нерви за това движение.Единствено с мотор мога да прекося града за отрицателно време ама...
                Голям проблем си е...И на всичко отгоре не и във Варна.
                За мен не е - то си е извън Варната във шибаната вилна зона... иначе нали ...

                П.П
                Досега не съм срещал човек който да приближава и половината от знанията и уменията на Самуил... За шкодите де...макар че и аудитата прави понякога и пасат не е връщал... ама

                Коментар


                • #11
                  В Русе, твоя човек е Искрен. Намира се в бившия Електрометал.
                  Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                  SSang Yong Kyron 2.0xdi
                  Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                  Коментар


                  • #12
                    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                    Ако при теб няма кой по-добре се насочи натам.Ще знаеш какво е направено и че е направено като хората.А иначе от едни лагери и семеринги може да ти отиде цялата раздатка.А там няма да минеш с 500лв.
                    Особено,ако ще се чипосва си е задължително да се направи интервенцията.
                    На супърб 2020 4х4 272коня искахме да му слагаме чип и хората в сервиза си предупредиха,че мине ли 50к километра си е задължително.
                    Не си сменят маслата на правилните интервали в официалните сервизи и затова и раздатката страда.Както и мотора,но това друга тема.
                    На предишните супърби 2016 и 2018 имахме идентични проблеми около 100к километра.Явно си е дефект.
                    За каква интервенция говориш? Че нещо получих сърцебиене... Той и Сами ме стресна, първия път като ходих.
                    Каза - слабо място са раздатките. Ама какво да се прави. Качих се на тоя влак, ще си го бутам.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X