Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
    Пълен ход нагоре. Амортисьора е свит напълно и гумата леко докосва бронята. Определено ще раздуя малко калниците. Хем да покрият колелото, хем да не са толкова близо до него. Много се надявам да мина без разни уширители.

    [ATTACH=CONFIG]912372[/ATTACH]
    А защо просто не ограничиш малко хода нагоре? Ще спестиш куп излишни движения.
    Макар че според мен, без уширители всяка локва ще е залепена на страничните стъкла.
    Последно редактирано от borko_ruse; 04-05-17, 21:21.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • #92
      От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

      То реално става дума за контакт от 1-2 мм. Така или иначе ще има бъмпстопове та винаги мога да спра колелото с няколко мм по-рано, но раздуването не е толкова заради контакта, а най-вече заради калта по стъклата и огледалата. Не че ще успея да покрия на 100%, но аз съм си свикнал с този ефект от Вранглера и отдавна вече не ме впечатлява толкова Е... в края на краищата може и да се наложи да слагам уширители, но хич не ми се ще да добавям разни пластмаси в най-уязвимите места. Търся нещо готово от метал, но тези които откривам все са ми малки като арка. Или пък прекалено голями.

      Сетих се и друго... тези гумета са 215/75R16, планирам за летния сезон да сложа 235/70R16. При тях вече ще има по-сериозна драма с контакта най-вече заради ширината. Като диаметър са само с 3 мм по-големи по радиуса. А хич не ми се иска да отхапвам от пълния ход на коиловъра, като му ограничавам хода нагоре. Та без раздуване на тенекето няма как да мина.
      Последно редактирано от elbgt; 04-05-17, 21:49.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • #93
        От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

        Вече на колела! Клирънса под задния диференциал към момента на снимката е 340 мм, но стоперите на коиловърите са вдигнати максимално за процеса на подбор на пружините. При окончателното им позиционирена клирънса би трябвало да нарастне до около 380 мм. при drop percentage около 40-50%. Пружините са: долна 14" - 300 lb/inch и горна 10" - 200 lb/inch. Валвинга е стандартния за този модел коиловъри - 50/70, но окончателните стойности ще се уточняват в движение. Предстои фина настройка и окончателна заварка на елементите разкрасителни процедури. Ширинната на задния мост, мерена по външния край на гумите е 1910 мм. За сравнение при Вранглера ми този размер е 2070 мм. Нещо ми се върти в главата долните линкове да ги направя огънати близо до колелата за подобряване на клирънса.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170513_141845 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:344.1 КБ
ID:5752988

        За съжаление няма как да избегна уширителите. Успях да открия перфектния размер произведени в Челябинск, Русия. Очаквам ги следващата седмица за да завърша и калниците.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fender1.jpg
Прегледи:1
Размер:64.1 КБ
ID:5752989
        Последно редактирано от elbgt; 15-05-17, 07:24.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • #94
          От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

          Малко го поразходих днес. Тези пружини остават. За валвинга няма как да имам впечатление за сега и остава да изчака докато я завърша и отпред.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170515_143900.jpg
Прегледи:1
Размер:694.3 КБ
ID:5753007

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170515_143927.jpg
Прегледи:1
Размер:681.7 КБ
ID:5753008
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #95
            Re: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

            Супер изглежда.

            Коментар


            • #96
              От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

              Мераклийска работа.

              Евала!

              Коментар


              • #97
                От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                Майчице мила, каква красота! Супер!!!
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #98
                  От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                  С тези големи ходове нагоре и надолу .....,обърни внимание на вътрешните карета ,като риск от наднормено натоварване при големия ъгъл на работа ,поне на снимката ми се вижда рисков ъгъла.Наистина май е добре да стопираш ходовете донякъде,ще избегнеш излишни главоболия.Каретата са много здрави ,но за спортното окачване,тука с тия ъгли и евентуални подскоци.....нзнм.Проекта обаче е мноо як!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    С тези големи ходове нагоре и надолу .....,обърни внимание на вътрешните карета ,като риск от наднормено натоварване при големия ъгъл на работа ,поне на снимката ми се вижда рисков ъгъла.Наистина май е добре да стопираш ходовете донякъде,ще избегнеш излишни главоболия.Каретата са много здрави ,но за спортното окачване,тука с тия ъгли и евентуални подскоци.....нзнм.Проекта обаче е мноо як!
                    Избраните карета са точно за тази цел. За работа при големи ъгли.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:empi.PNG
Прегледи:1
Размер:7.3 КБ
ID:5753026

                    Не че не ги чупят на Дакар и Баха, но по-скоро е изключение. Разбира се има и още по-здрави, но то ще си покаже. Така или иначе първата година ще има яко бъгове и трошене. Иначе и най-здравото каре се чупи моментално при неправилна геометрия и грешно натоварване. Именно тази задача ми отне най-много време при конструкцията на задния мост.
                    Последно редактирано от elbgt; 15-05-17, 19:44.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                      Успех !Далеч съм от мисълта ,че не си отиграл и обмислил ситуацията,на снимката изглежда така,дано всичко е според добрите ти очаквания.Важното е че машината е трепач!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                        Еляне,трябваше да пуснеш снимка на подемника с амортисьори без пружини и максимални ходове...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                          зАбърши очилата бе муцун

                          пост #90
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                            Уникална работа! Евала за мерака и труда.
                            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                            Коментар


                            • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                              След почти двуседмичен принудителен престой от днес работата продължава. Монтажът на бъмпстоповете е последната задача отзад.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170529_165608.jpg
Прегледи:1
Размер:324.5 КБ
ID:5755422
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар


                              • От: Моят проект Audi TT Quattro Roadster MK1

                                Много добър проект . Все повече почва да заприлича на това :

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18739889_1028399083958086_7254689492728897390_n.jpg
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5755454

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X