Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Volkswagen Touareg 3.2 забива муцуната яко?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Volkswagen Touareg 3.2 забива муцуната яко?

    Здравей те. Колата е Туарег 3.2 220кс автоматик. Проблема е следния. Като подам газ колата забива за 1-2
    секунди после тръгва да ускорява пак забива пак ускорява и тн...на газ го няма проблема.
    Днес ме издразни и смачках газта на спорт режима заби после взе да ускорява нормашно.Реших, че се е оправила, но не. Явно в високите обороти след 4000/4500 върви без да забива.Моля някой ако има идея да помогне.

  • #2
    От: Забива муцуната яко?

    Забравих да кажа, че съм сменил горивната помпа от дясната страна.

    Коментар


    • #3
      От: Забива муцуната яко?

      MAF/MAP сензор, ама си трябва диагностика.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Забива муцуната яко?

        Не ми излизат никакви грешки колега. Мисля си че е нещо по горивната система.Леко като подам газ даже при тръгване и умира.

        Коментар


        • #5
          От: Забива муцуната яко?

          И ми прави впечатление след това пали малко по трудно и мирише на бензин.Все едно се е задавила.

          Коментар


          • #6
            От: Забива муцуната яко?

            Първоначално публикуван от chomukliev1 Преглед на мнение
            Не ми излизат никакви грешки колега. Мисля си че е нещо по горивната система.
            Грешките не винаги излизат веднага, компютърът може да е набелязъл проблем за наблюдение и да изчаква дали ще стане постоянен и чак тогава излиза като грешка. Иначе, горивна помпа, вакуумни утечки, педал и сензор за позиция, зацапани дюзи (ако някоя остава отворена ще хвърля гориво и ще мирише, може да е от там).

            Коментар


            • #7
              От: Забива муцуната яко?

              Все си мисля за горивния филтър, но не мога да намера само филтъра. А може ли да го махна и да я карам без за проба колега?

              Коментар


              • #8
                От: Забива муцуната яко?

                Днес направо изгасна при потегляне.

                Коментар


                • #9
                  От: Забива муцуната яко?

                  Започнете със замерване на налягането в горивната рейка и след това пълна профилактика на горивната система(проблема няма логика да е в другите системи ,които са "общи" и за газта).

                  Коментар


                  • #10
                    От: Забива муцуната яко?

                    Без диагностика, ако е електронен проблема, бая ще се поборите, пуснете и едни живи данни, на място, в движение и следете, какво става, като забива, ще си проличи Щом го прави само на бензин, ясно е, че се изключва TPS-а като проблем.
                    Налягането в рейката, може да го има в живи данни
                    П.П Ако МАФ сензора е хвърлил кърпа, но пак показва стойности в границите, компютъра няма и никога да запише грешка. Същото е и с МАП-а.
                    Тоз Туарег, коя година е и с кой двигател: АZZ, BKJ, BMV, BRJ, кода на двигателя е в багажника, от ляво, по посока движението, в случай, че не знаете какъв е
                    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 20-04-16, 20:17.
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #11
                      От: Забива муцуната яко?

                      Взех от един приятел Vacom и утре ще я закача и ще пиша какви грешки има.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Забива муцуната яко?

                        Едно приятелче ми каза, че най вероятно взима въздух от горивния фланец на горивния филтър, понеже преди няколко дни го отваряхме да проверим филтъра в какво състояние и понеже не оспях да открия нов пак си го върнахме.Но при обратното монтиране два от болтовете (те са 6) не затегнаха мно добре и смята, че е от там проблема. Поръчах др фланец който върви с горивния филтър.Като го сменим ще ви пиша дали се оправи колата(надявам се)Поздрави на всички!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Забива муцуната яко?

                          Здравей те. Вчера смених фланеца колата запали работеше добре на бензин нямаше го това забиване, но след като поседя на едно място близо 2 часа не искаше да запали.Проверих дали всичко е свързано както трябва запали след това, но почна да се дави.Има някакъв въздух в системата и не знам как да я обезвъздуша. Някой ако има на идея как ще съм благодарен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Забива муцуната яко?

                            Колата върви само в високите обороти след 4.500/5000 иначе гасне при потегляне.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Забива муцуната яко?

                              Регулатора на горивото е при бенз. Помпа .замерете налягането и ще си покаже.на изгасен двигател не трябва да пада.успех
                              Terrano 1 CRV ski doo formula 500
                              И ЛУАЗ за един ден.О898678333

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X