Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко Ah акумулатор за Touareg 2.5 R5 TDI ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко Ah акумулатор за Touareg 2.5 R5 TDI ?

    Здравейте отново,
    Touareg 2.5 R5 TDI 7L
    Ново 20 - замина ми акумулатора и се наложи да купя нов. По каталог в сервиза ми казаха, че трябвало да купя 66 ah за моя мотор. Аз обаче се усъмних и реших да проверя в интернет дали са прави. Това което намерих в повечето сайтове беше, че за моя мотор релевантния акумулатор трябва да бъде 74 ah. Та купих Varta e11 77 ah. Проблема е, че когато свалих старият акумулатор(който е от Пежо и са го слагали в автокъщата) се оказа че е 94 ah и тръпки ме побиха. Въпросът ми е, дали е трябвало да взема такъв или съм направил правилния избор ?

    П.С. Преди няколко месеца ми се прецака алтернатора, зъбите, които играят ролята на ремък се бяха изпотрошили. Има ли резон да мисля, че се е получила вследствие именно на по-големия акумулатор ?
    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

  • #2
    От: Колко Ah акумулатор за Touareg 2.5 R5 TDI ?

    Големината на акумулатора няма нищо общо с потрошените зъби на алтернатора. Товара на алтернатора идва от консуматорите в колата а не от размера на акумулатора. За да върти бодро и да пали лесно, акумулатор се подбира на принципа "Мечо Пух"- колкото повече, толкова повече. Купуваш възможно най-големия /за капацитет говорим/ който се побира в колата.
    Ако не вярваш на горното, кажи, и веднага ти пращам снимки на лодките които караме- обикновен 80Аh алтернатор закачен на 1000 /хиляда/ ампера акумулатори.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Колко Ah акумулатор за Touareg 2.5 R5 TDI ?

      Където и да погледнеш, ще видиш само едно и също, акумулатора на R5 е 90 - 100 Аh, и 800 - 900 А пусков ток, а в кутията има свободно място дори за 105 Ah, който също е добър избор, но под тази мощност най-вероятно ще имаш ядове.

      Дори в каталога на Варта пише ясно че за R5 препоръчват най-високия клас акумулатори за старт-стоп AGN които са гелови, скоро купих такъв за моята, 95 Аh струва точно 320 лева, а нормалния Варта силвър динамик 95 Ah e 220 лева, но за силвър динамик нямало да ми дадат гаранция на тази кола, тъй като не бил за нея, и щял да се претоварва.

      Аз в първия момент се сопнах, и попитах как така ще препоръчват AGN, след като когато е произведена колата такива акумулатори не са съществували, но отговора беше че R5 консумира много, и като се замислих наистина няма нищо лошо да имам най-добрия и мощен акумулатор, на принципа на Мечо Пух.......!

      http://kolalok.com/akumulator/volkswagen/touareg.html
      Последно редактирано от TOYO; 26-03-16, 17:20.
      TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

      Коментар


      • #4
        От: Колко Ah акумулатор за Touareg 2.5 R5 TDI ?

        Да, 66-74 ач са си акумулатори за двулитрови дизели без старт стоп система.

        Коментар


        • #5
          От: Колко Ah акумулатор за Touareg 2.5 R5 TDI ?

          При R5 проблема не е в големината на двигателя, той няма нужда от чак толкова огромен акумулатор за да се стартира, сериозния разход на ток е заложен от проектантите когато са правили купето, те буквално разхищават електричество за разкош на пасажерите, и най-вече при загасен мотор.

          Всичко по колата свети и работи дълго време след загасяне на двигателя, има безброй вериги които са захранени и смучат ток, понякога чак се дразня защото повечето консуматори изобщо не са ми нужни, именно затова е желателно да имаш възможно най-хубавия и мощен акумулатор, за да може след престой, да ти остане малко ток и за стартиране.
          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

          Коментар


          • #6
            От: Колко Ah акумулатор за Touareg 2.5 R5 TDI ?

            Напълно ти е достатъчен този акумулатор който си взел. Ще ти е идеален. И аз карам същия двигател със същия акумулатор.
            Не се притеснявай.

            Коментар


            • #7
              От: Колко Ah акумулатор за Touareg 2.5 R5 TDI ?

              Вчера смених на съпругата. Но тя е с 3,0ТДИ акумулаторът бе оригиналния от 2006г Варта 110А/ч. По каталозите е даден някакъв 75-77А/ч но това са глупости.
              Мястото оградено с планки е точно за такъв. Колебаех се дали да не взема 105АГМ, но с оглед икономията от 100лв и имайки предвид, че стария е изкарал 10години се ориентирах към Силвер-а.
              Мисля че този ще ти е малък през зимата, когато всичко е на "6". Моят съвет е, ако имаш възможност смени за най големия, който се събира в кутията под седалката. По аналогия при теб ще се окаже 95-105А/ч цените са 230/330 Силвър/АГМ за 110.
              П.С. Бош и Варта са един и същи акумулатор, с различни етикети, на принципно еднаква цена/зависи от търговеца/.
              в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
              Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

              Коментар


              • #8
                От: Колко Ah акумулатор за Touareg 2.5 R5 TDI ?

                Да се сменя току-що закупен акумулатор не се оправдава финансово, даже и ако смененият се продаде на 60% цена. Да си се возят с него, за следващия път ще знаят. Докато му свърши живота може да продадат колата.

                Коментар


                • #9
                  От: Колко Ah акумулатор за Touareg 2.5 R5 TDI ?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Да се сменя току-що закупен акумулатор не се оправдава финансово, даже и ако смененият се продаде на 60% цена. Да си се возят с него, за следващия път ще знаят. Докато му свърши живота може да продадат колата.
                  Става дума да се замени при продавача!
                  в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                  Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко Ah акумулатор за Touareg 2.5 R5 TDI ?

                    Ако се случи такъв сгоден продавач - добре.

                    Акумулаторът е консуматив. Все едно да ти смени антифриза за по-хубав с доплащане.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X