Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2.3 V5 Не се задържа на скорост, потегля като на свободна.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2.3 V5 Не се задържа на скорост, потегля като на свободна.

    Здравейте, знам че форумът не е най-подходящия, но в vwclub, vwforum и clubgti не ми помогнаха над 300 преглеждания имам за няколко дена.

    Та по въпроса...

    Най-накрая се сдобих с Голфер IV 00г. 2.3 V5 AGZ 4Motion HIGHLINE 200к.км("реални" по изчисления +500к.км.). Проблема е следният - когато оставя колата "на скорост" тя потегля като че ли е на свободна. Съединителя отделя долу, скоростите влизат много по-добре от другата ми четворка, която е на два пъти по-малко РЕАЛНИ километри. Освен това, като потегли на скорост не върти мотора, значи става нещо някъде около съединителя, колата си я карам няма странични ефекти за сега, освен това, че трябва да не я оставям със свалена ръчна...

    В двигателя открива грешки само за Mixture Adaptation, за които по натам ще мисля.

    Address 19: CAN Gateway
    2 Faults Found:

    00778 - Steering Angle Sensor (G85)
    49-00 - No Communications

    01324 - Control Module for All Wheel Drive (J492)
    49-10 - No Communications - Intermittent

    и нищо друго което може да засече VAG-COM.

    Закарах я в сервиз, но човека не можа да разбере от какво с "оглед", трябва разглобяване за по точна информация. Та аз бих искал да знам от какво "може" да е проблема за да направя някаква ориентировъчна цена за да знам дали да се захващам на този етап. Почне ли се разглобяване трябва да се направи.

    Поздрави и благодарности!
    Последно редактирано от Ясен; 21-02-16, 21:56.

  • #2
    От: 2.3 V5 Не се задържа на скорост, потегля като на свободна.

    Вдигни на крик предно ляво и както е на скорост пробвай дали превърта .

    Коментар


    • #3
      От: 2.3 V5 Не се задържа на скорост, потегля като на свободна.

      Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
      Вдигни на крик предно ляво и както е на скорост пробвай дали превърта .
      Скъсана полуоска, по-вероятно каре? И в движение задния мост да го движи, през раздатката като не може предния...
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: 2.3 V5 Не се задържа на скорост, потегля като на свободна.

        Тази седмица ще сменям маншони и една биалетка, тогава ще пробвам. Каква е разликата предно ляво и дясно. Значи вашата теория е, че предния "мост" не работи и от там имам халдекса включва постоянно задните, леле ако е така то май си е лошо за халдекса да държи постоянно налягане.

        Коментар


        • #5
          От: 2.3 V5 Не се задържа на скорост, потегля като на свободна.

          Предно ляво си е самосиндикално дясното минава през едни тръби!! За да превъртат колелата без да върти мотора значи превърта през планетите и сателитите,просто няма друга логика!

          Коментар


          • #6
            От: 2.3 V5 Не се задържа на скорост, потегля като на свободна.

            Преди малко отидох до една поляна и пробвах там да видя дали предните колела оставят следа и установих, че не работят. Явно сте прави тези дни ще я оставя на сервиз да установят проблема точно какво е за смяна. Нови карета гледам по 400лв, полуоски по 100лв та май ще бягам към морга, че не ми се дават такива суми на този етап те първа почвам по стягането на колицата. Аз четох, но искам някой да потвърди понеже съм сигурен, че сте наясно с халдекса. Постоянното зацепване нали не е добре за него, също както и за съединителя. Чел съм, че моментното налягане което достига помпата е е много голямо, някъде имаше тема за това как този диференциал да се преобразува като перманентно и имаше много отрицателни мнения. Та аз значи в момента съм на този принцип ?

            Коментар


            • #7
              От: 2.3 V5 Не се задържа на скорост, потегля като на свободна.

              Да,останал си на задно.Халдекс-а е як,пренася почти 3 килонютона,така че за него непосредствена опастност точно няма.Вероятни проблеми при теб са превъртели шлици и/или счупено каре/полуоска.Почти няма шанс да е предния диф...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                От: 2.3 V5 Не се задържа на скорост, потегля като на свободна.

                Колега аз бях така, вътрешното каре на предна лява полуоска беше превъртяло в шлиците. Най-вероятно и при теб е така. Иначе.нямах никакви шумове. Но гледах да не карам колата, само до майстора. Иначе така е перфектната дрифтачка.
                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                http://www.facebook.com/JeepBG
                LZ1GGC

                Коментар


                • #9
                  От: 2.3 V5 Не се задържа на скорост, потегля като на свободна.

                  Халдекса хубаво пренася 3 килонютона, а колко киловата топлина може да износи преди да му кипне маслото?

                  Коментар


                  • #10
                    От: 2.3 V5 Не се задържа на скорост, потегля като на свободна.

                    При сегашната ситуация доста повече отколкото ако има и предното да му бърка работата

                    Коментар


                    • #11
                      От: 2.3 V5 Не се задържа на скорост, потегля като на свободна.

                      Сряда ще я оставя в сервиза, само искам да питам нещо. Та тъй като предните колела не въртят компютъра на халдекса как разбира, че трябва да включи задните колела, да не би да са дали директен контакт към помпата и да са изключили компютъра. Обаче пък като дам на контакт отново не задържа на скорост, проводникът да минава през запалителната верига и само когато запаля да дава напрежение към помпата или пък самият компютър на халдекса си засича, че трябва да включи задните колела ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: 2.3 V5 Не се задържа на скорост, потегля като на свободна.

                        От негова гледна точка (на халдекса) при потегляне първо превъртат предните колела, все едно че е на лед.

                        Коментар


                        • #13
                          От: 2.3 V5 Не се задържа на скорост, потегля като на свободна.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          От негова гледна точка (на халдекса) при потегляне първо превъртат предните колела, все едно че е на лед.
                          Мда...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #14
                            От: 2.3 V5 Не се задържа на скорост, потегля като на свободна.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Халдекса хубаво пренася 3 килонютона, а колко киловата топлина може да износи преди да му кипне маслото?
                            При напълно блокиран,няма приплъзване на дисковете и съответно не грее,споко...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              От: 2.3 V5 Не се задържа на скорост, потегля като на свободна.

                              Благодаря, малко се успокоих. Дано да не липсват много чаркове (случайно някой голфаджия ако е решил, че от vw може да стане bmw. Макар, че е от Швейцария) или да няма много разбити. Ще се разбере в Сряда/Четвъртък, ще поддържам темата понеже в другите форуми никой "майстор" не се сети за това, но тук сте опитни с тази тематика (4х4) щом още първото мнение е в тази насока. След като разбера и реша проблема ще споделя тук и в останалите форуми в които пуснах темата.

                              Лека вечер и Благодаря за помощта!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X