Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW Touareg - Тропа, Тресе, Чука ........

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • VW Touareg - Тропа, Тресе, Чука ........

    Здравейте,
    Става въпрос за VW Touareg R5 (ръчни скорости)

    Днес се прибирах за София ..... Наложи се рязко да спра за да избегна ПТП . От 120 до почти 0. След това тръгвам аз и над 30км/ч при 3-та скорост яко ТРОПАНЕ и ТРЕСЕНЕ ... все едно гума е спукана ... Слизам да проверя всичко си е ОК. Пак се качвам и КАТО ПОДАМ газ над 30км/ч на 3/4/5/6 скорост всичко тресе и чука (нещо неописумо все едно ще се разглоби) ... като пусна газта или като изключа от скорост спира (или почти не се усеща)

    Някакви съвети ??? Че днес няма как да отида до сервиз .... и така я добутах с леко натискане на газта (200км до София)

    Утре ще ходя на сервиз .. но ако някой помогне със съвет ще съм благодарен.

    Успех!

  • #2
    От: VW Touareg - Тропа, Тресе, Чука ........

    Изкривен диск?
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: VW Touareg - Тропа, Тресе, Чука ........

      Еми на пръв поглед не. Те че са за смяна за смяна са дисковете. Но Тресенето,чукането и топането все едно по-павета минаваш. И само при подаване на ГАЗ. При спиране или при подържане на една скорост НЕ ТРЕСЕ. Но натиснеш ли педала (дори и леко) всичко приключва.
      Иначе мощност си има ... ускорява си както трябва.. което мисля , че изключва дюзи и двигател ... ама де да знам

      Коментар


      • #4
        От: VW Touareg - Тропа, Тресе, Чука ........

        Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
        Изкривен диск?
        От крив диск ще има тресене само при натискане на спирачката.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: VW Touareg - Тропа, Тресе, Чука ........

          Висящ лагер на кардана е вероятната причина.

          Коментар


          • #6
            От: VW Touareg - Тропа, Тресе, Чука ........

            Първоначално публикуван от Stefan Dimov Преглед на мнение
            Висящ лагер на кардана е вероятната причина.
            В интерес на истината сега като написах в GOOGLE "Висящ лагер на кардана" ми излезнаха 15 теми и всичките за VW TOUAREG R5 с сходно тропане от долу (под скорости/двигател) при натискане на газта .

            Утре ще го проверя и ще пиша./

            Коментар


            • #7
              От: VW Touareg - Тропа, Тресе, Чука ........

              кардан
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #8
                От: VW Touareg - Тропа, Тресе, Чука ........

                и или карета по полуоси и кардана

                Коментар


                • #9
                  От: VW Touareg - Тропа, Тресе, Чука ........

                  да ще го проверя утре . Че това,което чета за Висящия Лагер на кардана е че се сменял цял (всичко) ... но ще видим. Ще пиша.
                  Много интересно как от един път се случи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: VW Touareg - Тропа, Тресе, Чука ........

                    [QUOTE=grand123;2859763]да ще го проверя утре . Че това,което чета за Висящия Лагер на кардана е че се сменял цял (всичко) ... но ще видим. Ще пиша.
                    Много интересно как от един път се случи.[/QUOTE]

                    Ами, ако си натиснал най-напред спирачката, и си се сетил за съединителя, чак като е прихлопала трансмисията -те ти отговора.
                    Маторя още върти напред, спирачките с тракалетата и кардана се мъчат да спрат- кое накъде се суче- то си знае.
                    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                    Коментар


                    • #11
                      От: VW Touareg - Тропа, Тресе, Чука ........

                      [QUOTE=dedoKoko;2859869]
                      Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
                      да ще го проверя утре . Че това,което чета за Висящия Лагер на кардана е че се сменял цял (всичко) ... но ще видим. Ще пиша.
                      Много интересно как от един път се случи.[/QUOTE]

                      Ами, ако си натиснал най-напред спирачката, и си се сетил за съединителя, чак като е прихлопала трансмисията -те ти отговора.
                      Маторя още върти напред, спирачките с тракалетата и кардана се мъчат да спрат- кое накъде се суче- то си знае.
                      Еми възможно е и така да е ... Някакъв с ОПЕЛ КОРСА 1.1 сигурно, тръгва да изпреварва ТИР в завой .... и не може и не може ... а насреща му аз ... и да ти кажа е възможно да съм сменил скорости без съединител ... то стана за 1-2 секунди

                      Отивам на сервиз ... ще пиша от там Иначе Лагера сега го видях 150лв ФЕБИ с отстъпките ми се вижда приемлива цена... дано да е от това.

                      Коментар


                      • #12
                        От: VW Touareg - Тропа, Тресе, Чука ........

                        По-горе се каза , ма и аз , като свекърва... Гледайте добре и във вътрешни карета и карета на кардана.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: VW Touareg - Тропа, Тресе, Чука ........

                          Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
                          Здравейте,
                          Става въпрос за VW Touareg R5 (ръчни скорости)

                          Днес се прибирах за София ..... Наложи се рязко да спра за да избегна ПТП . От 120 до почти 0. След това тръгвам аз и над 30км/ч при 3-та скорост яко ТРОПАНЕ и ТРЕСЕНЕ ... все едно гума е спукана ... Слизам да проверя всичко си е ОК. Пак се качвам и КАТО ПОДАМ газ над 30км/ч на 3/4/5/6 скорост всичко тресе и чука (нещо неописумо все едно ще се разглоби) ... като пусна газта или като изключа от скорост спира (или почти не се усеща)

                          Някакви съвети ??? Че днес няма как да отида до сервиз .... и така я добутах с леко натискане на газта (200км до София)

                          Утре ще ходя на сервиз .. но ако някой помогне със съвет ще съм благодарен.

                          Успех!
                          Висящия лагер на задния кардан. По принцип се сменя заедно с кардана и е много скъпо, но има ерзац вариан с лагер от бмв и малко сръчен монтьор. Имах абсолютно същия проблем, като за 50 км товарих на пътна помощ.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • #14
                            От: VW Touareg - Тропа, Тресе, Чука ........

                            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                            Висящия лагер на задния кардан. По принцип се сменя заедно с кардана и е много скъпо, но има ерзац вариан с лагер от бмв и малко сръчен монтьор. Имах абсолютно същия проблем, като за 50 км товарих на пътна помощ.
                            Висящ лагер на кардана се оказа. FEBI 140лв + 60лв работа = Тотал 200лв. (пак добре се разминах)
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:48325421_6_585x461_prodavam-vw-touareg-25-tdi-na-chasti-.jpg
Прегледи:1
Размер:25.1 КБ
ID:5690854


                            Благодаря на всички
                            Последно редактирано от grand123; 13-11-15, 11:58. Причина: снимка

                            Коментар


                            • #15
                              От: VW Touareg - Тропа, Тресе, Чука ........

                              Приблизително така е.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X