Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет преди покупка (Phaeton)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет преди покупка (Phaeton)

    Та да питам и тука защото явно у вауве форума не са много сговорчиви хората.
    Това лято възнамерявам да си напазаря един брой колица

    За сега съм се спрял на Файтон но не мога да се насоча към агрегат. Мислите ми се въртят около големите момчета който въртят и четерите гуми . Та молбата ми е ако някой може да влее малко акъл относно съпротивата на 5литровия дизел 4.2 бензина и 6 бензина ще бъда доста благодарен. Общо взето как стоят нещата от към поддръжка на въпросните агрегати ...въпроса с газта на бензиновите , и като цяло поддръжката на модела..


    мерси предварително !
    [b]Porsche fan forever[/b] [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Porsche_in_motorsport][i][b][u]Click[/u][/b][/i][/url]

  • #2
    От: Съвет преди покупка (Phaeton)

    Всички варианти са 4x4 , няма модификация с един задвижващ мост . Моя е 3.0 дизел , идивидуал изпълнение . При него има всичко това от което се нуждая . Динамиката е прилична , комфорта е на високо ниво . Разход между 8 и 11 л. според педала . Ако се спреш на някой от изброените от теб модификации се приготви за сериозен разход - колата е тежка и апетитна . Поддръжката също ще е по скъпа . Но преди всичко зависи какво е състоянието на колата .
    Мой приятел има 3.0 и 5.0 литра дизел . Големия мотор е ясно , че е голям змей от към сила и въртящ момент .Но при стабилно каране разхода е висок , и съответно агрегата дава повече проблеми .

    Коментар


    • #3
      От: Съвет преди покупка (Phaeton)

      Meрси за отговора . Искам да питам и нещо друго във вауве форума изказаха мнение, че тази кола за под 40к изобщо не си заслужавало да се купува има ли истина в думите им ?
      [b]Porsche fan forever[/b] [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Porsche_in_motorsport][i][b][u]Click[/u][/b][/i][/url]

      Коментар


      • #4
        От: Съвет преди покупка (Phaeton)

        5л. дизела върви много, гори около 14/100, а за сметка на това не спира. Много слаби спирачки за това тежко купе и силен двигател.
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #5
          От: Съвет преди покупка (Phaeton)

          W12 харчи около 30 градско +/-, 5 дизел също си похарчва, не се лъжи от това че е дизел. 3.0 дизел е най-сполучливия, но имай предвид че колата е тежка. Ако си от състезателите, ще ти е тромава. Както знаеш е на шаси от Бентли. Дават я изключително здрава и единственните негативи са слабото търсене при препродажба, което е главно поради втория негатив - на предната решетка има емблема на Фоклсваген. Като цяло при разработката и, амбицията е била да е най-добрарта лимузина. Мниги внимателен оглед преди покупка. Аз съм гледал 2-3 и всичките бяха на приключване.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет преди покупка (Phaeton)

            Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
            W12 харчи около 30 градско +/-, 5 дизел също си похарчва, не се лъжи от това че е дизел. 3.0 дизел е най-сполучливия, но имай предвид че колата е тежка. Ако си от състезателите, ще ти е тромава. Както знаеш е на шаси от Бентли. Дават я изключително здрава и единственните негативи са слабото търсене при препродажба, което е главно поради втория негатив - на предната решетка има емблема на Фоклсваген. Като цяло при разработката и, амбицията е била да е най-добрарта лимузина. Мниги внимателен оглед преди покупка. Аз съм гледал 2-3 и всичките бяха на приключване.


            Нещо по-конкретно за гледане ?
            [b]Porsche fan forever[/b] [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Porsche_in_motorsport][i][b][u]Click[/u][/b][/i][/url]

            Коментар


            • #7
              От: Съвет преди покупка (Phaeton)

              Както по горе писах , имам 3.0 дизел. Имал съм имал доста бензинови змейове , съответно и база за сравнение . Колата си има достатъчно динамика и в никакъв случай не е тромава. За комфорта и разхода който предлага е повече от добре. Ако мислиш да скочиш в първия кошник с най-ниска цена , то нормално е да останеш недоволен от машината в последствие . Колкото по нова , естествено по добре . Най добре да си я вземеш с доказана история от официален дилър .Тогава обаче цената е доста по-висока , от тази на сайтовете за продажби .
              Производство 2007-2008
              Тип купе Седан
              Места 4
              Брой и вид скорости 6 ск. - Секв. автоматик
              Гориво Дизел
              Максимална скорост 236 км/ч
              Ускорение 0-100 км 8.7 сек.
              Градски разход 12.8 л./100 км
              Извънградски гразход 7.5 л./100 км
              Смесен разход 9.5 л./100 км
              Енергиен клас G
              Задвижване Предно+Задно
              При моя модел 0-100 е 8.4 сек. , при V 10 / 5.0 е 6,9 .Това по отношение на много тромава . Разликата е видна колко е . А ако можеш и искаш да караш мощна кола , спор няма удоволствието е много по голямо . Но тогава директно бих заложил на W12 .
              Последно редактирано от Пламен Атанасов; 11-03-15, 10:56.

              Коментар


              • #8
                От: Съвет преди покупка (Phaeton)

                ОО ако не намеря нещо читаво отпада този модел и марка директно се минава на резервния план който не ми се нрави много много нито като екстри нито като динамика но пак е много хубава кола

                А добре де да те питам тебе как се оправя с нашата нафта ...поне аз имам впечетления, че е отвратителна !?
                [b]Porsche fan forever[/b] [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Porsche_in_motorsport][i][b][u]Click[/u][/b][/i][/url]

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет преди покупка (Phaeton)

                  Малко стара тема , но все пак може да е полезна някому . Година и половина вече ползвам модела от 2008 година , три литра дизел . Колата беше закупена от официален дилър , на 80 хиляди километра . До момента е на 125 х. км. Ползвал съм и други коли , затова навъртяните километрите не са много . През това време съм сменил : Един заден лагер , след нацелване на дупка в Сърбия . Някакъв датчик , който така и не стана ясно защо се сменя - не беше скъп . Пречупиха се кабелите за ел. багажника . Всички са в един сноп , който се движи на всяко отваряне на багажника . От сервиза казаха , че е масов проблем . Просто в един момент кабелите се изморяват , и предават . Лекуват се с подмяна на цялата инсталация , скъп но сигурен вариант . Но бай Ганьо си каза думата , разглобяване и подмяна на три проблемни кабела. Разход много приличен - в граници между 8 - 12 литра максимум в града . Като цяло доволен съм от машината - здрава , комфортна и с добър разход . Но рано или късно си омръзваме . Още 2 седмици ще се гледаме , и идва заместника и . Новата версия с повече екстри , и 4.2 бензин . Този мотор съм го имал на няколко други машини , и винаги ме е радвал . Надявам се , и с този да е така .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет преди покупка (Phaeton)

                    Вече навъртях 10000 км. на новата машина . Оплаквания за сега няма . Голям кеф е бензиновия мотор . Разход при моето каране под 13 не слиза , в града около 18-20 .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет преди покупка (Phaeton)

                      50 х.км. вярна служба , без нито един проблем . Последна мивка , последни снимки , на 04.01.2019 отива за скрап .
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:441.0 КБ
ID:5805761 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:466.9 КБ
ID:5805762 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:386.7 КБ
ID:5805766 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:640.3 КБ
ID:5805767 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:577.0 КБ
ID:5805768 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:411.7 КБ
ID:5805769 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:387.2 КБ
ID:5805770 Колата е на реални почти 98х.км. 2012 год. Безупречно техническо състояние . Жалко за един наистина добър боец .
                      От ФВ са в поредния скандал , този път са използвали части с неясен произход . Прототипни , от нелицензиран производител и т.н. Предполага се , че засегнатите МПС са малко . Започнаха с цифра около 6700 бр . , прибавиха още около 9 х. бр . А се предполага че са минимум 20 х. бр. произведени от 2005 до 2014 г . Проблема още не е много нашумял , дори официалните дилъри си траят . В началото на декември , немската пътна агенция излиза със становище че тези МПС трябва да се изтеглят от пътната мрежа . Заведени са вече и дела . От концерна изкупуват обратно каквото могат от тези МПС без много шум . Правят се на твърди , но са склонни на договорки - предполагам с цел предотвратяване на по големи загуби в бъдеще . Предложиха ми изкупуване на цена в брой в средните граници на пазара , след което ги отсвирих и сложих в графа рекламни трикове . Седмица по късно получих нова оферта - замяна за по скъпа машина от групата им срещу по добра оферта . Избрах си машина Т6 генерация six 2017 г. на 25 х.км. , и си изкрънках договорка с 5 евра отгоре за моята , 3 евра отстъпка от цената на мултивана , плюс монтаж на аксесоари за около 2500 евро . Номера на акцията е - 01C5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет преди покупка (Phaeton)

                        Ами освен евала какво друго.Честита нова машина.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет преди покупка (Phaeton)

                          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                          Ами освен евала какво друго.Честита нова машина.
                          Трудов и земен човек е и така му се пада
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет преди покупка (Phaeton)

                            Благодаря , пропуснах че акцията не се отнася само за Phaeton .
                            Засегнати модели:
                            CC
                            Eos
                            Golf, e-Golf, Golf Plus, Golf Cabrio, Golf Variant
                            Passat, Passat Variant, US-Passat
                            Phaeton
                            Polo
                            Scirocco
                            Sharan
                            Sportsvan
                            Tiguan
                            Touareg
                            Touran
                            Up, e-Up

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет преди покупка (Phaeton)

                              Жалко за файтона, ама поне го сменяш с по-добро. Чрстито и със здраве!

                              П.П. Да кажеш как е на мултиван след тая лимузина...
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X