Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TOUAREG - смяна висящ лагер и баланс на кардан, къде в София?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TOUAREG - смяна висящ лагер и баланс на кардан, къде в София?

    Трябва да сменя висящия лагер. Закъсал се е тампона и вие. Поръчах си оригинален от Англия. Къде да отида в София при специалист. Разбрах , че кардана трябва да се балансира специфично от разбирач иначе, ще скъса и новият лагер.

  • #2
    От: TOUAREG - смяна висящ лагер и баланс на кардан, къде в София?

    В София в Еурован. Май нямат сайт. Тук има малко инфо. Само не мога да стопля защо при смяна на висящ лагер се налага да балансираш кардана. Освен ако няма да използвате ъглошлайф за разглобяването, разбира се
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • #3
      От: TOUAREG - смяна висящ лагер и баланс на кардан, къде в София?

      Сменях кардана преди 3000 км с нов и нов висящ лагер, явно е поставен и балансиран некадърно, щом е закъсал тампона на нов лагер. Сега искам някой който разбира да го направи като хората и да не се занимавам повече.

      Коментар


      • #4
        От: TOUAREG - смяна висящ лагер и баланс на кардан, къде в София?

        Виж и Феликс.

        http://felix. bg/contacti.html
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: TOUAREG - смяна висящ лагер и баланс на кардан, къде в София?

          За тези първите Еврован, чух , че доста хора не са доволни, ще пробвам вторите Феликс, за тях някакви отзиви да кажете?

          Коментар


          • #6
            От: TOUAREG - смяна висящ лагер и баланс на кардан, къде в София?

            Първоначално публикуван от greatmanx Преглед на мнение
            За тези първите Еврован, чух , че доста хора не са доволни, ще пробвам вторите Феликс, за тях някакви отзиви да кажете?
            Здравейте колеги,

            От месец съм собственик на Туарег 2.5 R5. При покупката старият собственик ми каза, че висящия лагер е за смяна, т.е. усеща се вибрация на кардана след 70-80 км.. Аз отидох в Еврован на ул.Обелско шосе и останах много доволен. След кратък оглед на кардана, човека си ми каза "Кардана е здрав, лагера също, според него гумата на висящия лагер е много твърда и ако искам ще ми го смени за около 150 лв. всичко. След като го попитах има ли необходимост да се балансира след това, човека сподели, че смяната на лагера не дебалансира кардана и това го правели негови колеги за да вземат повече пари. След смяната вибрациите изчезнаха и вече 1200 км. нямам проблеми. Така че за мен сервиза си е добър.
            VW Touareg R5 2005
            Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
            Ford Everest 2,5 2006
            Крис

            Коментар


            • #7
              От: TOUAREG - смяна висящ лагер и баланс на кардан, къде в София?

              А то въпреки че e Tuareg, кардана и висящият лагер не са ли кардан и висящ лагер. Нови технологии при карданите някакви?
              Я виж колко майстори има във форума! Не е като да не са виждали кардан.
              А да се смени гумата на висящият лагер защото блъска също не ми се видя смислено. Би трябвало да има друга причина за тресенето.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: TOUAREG - смяна висящ лагер и баланс на кардан, къде в София?

                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                А то въпреки че e Tuareg, кардана и висящият лагер не са ли кардан и висящ лагер. Нови технологии при карданите някакви?
                Я виж колко майстори има във форума! Не е като да не са виждали кардан.
                А да се смени гумата на висящият лагер защото блъска също не ми се видя смислено. Би трябвало да има друга причина за тресенето.
                Здравей колега,

                Не съм майстор ама са еднакви карданите (то какво да му се измисли , ама след смяната на висящият лагер и тресенето се оправи (старият лагер е в мен и наистина много е стегната гумата, и на мен не ми се вярваше ама факт!). Спестих доста пари.....абе пак от форуми намерих едни нахвалени майстори (ама много нахвалени !!) на кардани, които ми поискаха срещу замяна за моя и 700 лв.!!!!!!Представи си само какви хора има!!!!
                Поздрави
                VW Touareg R5 2005
                Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
                Ford Everest 2,5 2006
                Крис

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X