Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LJ-70 за леки разходки...и не само

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

    Съгласен за темата , и аз лично ще споделя опита си с тях . Интересно ми е в какъв смисъл каза ,че спирачките не са силата на Тойота ? Аз лично забележки нямам никакви към спирачките , естествено когато са наред а и като си помисля един Патрол колко е зле на тема спиране и естествено да не споменаваме колегите с Ужаските ...
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

      Абе, че има нещо глнило със спирачки на 70-ката - има.
      Като си спомня как спираше Самурайчето... ехе.
      Ама то и на килограми е на половина.

      При мен също есента мина реда на спирачната система.
      Отпред сложих оригинално накладики Феродо, което са водеше за 90-ка май.
      Има едни пружинки в повече, освен оригиналните.
      Отзад раздвижих механизмите на ръчната и смених накладките със някакви английски.
      Спирачната течност съм я сменял 2010 със Мотул.

      Та положението със спирането, след смяната на накладките и раздвижването на апарататите се подобри значително. Остава рециклиране на спирачната помпа, но това през лятото заедно със смяна на течноста.

      Между другото се бях загледал по вентилирани дискове и апарати от 78-ца Прадо. Някой знае ли дали пасват без промени и дали има смисъл от смяната.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

        Не знам аз вече две такива коли съм карал и нямам никакви забележки към спирането , явно или сте прекалено критични или имате проблеми с спирачките си
        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

        Коментар


        • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

          Барабанните спирачни автомати са по-подходящи за нашите цели .
          Преди време , ме вадиха с лебедка от едно блато . Знаете как става-изкарах тон кал с мостовете си . Прибрах се , измих колата на автомивка и всичко като чели беше 6 . Ноо....Излязах от градско - на малко по-дълъг път, и нещо колата не върви , няма и инерция , след малко ми замириса на феродо , но аз си карам , викам тая миризма нема да е от мен , нали съм с Тойота . И така , докато спирачната течност не завря и жипката отказа да спира . Оказа се че влезнала кал в предните (дискови) спирачни автомати , после се опекла и ми държат накладките на "стиснато" . и тва въпреки водоструйката под мое надблюдение и вещо ръководство . Задните ,барабанни при същата кал , нямаха такива грижи .
          Та ти си знаеш , но според мен -тия баби не щат да бягат , пък ти за спирането си се загрижил.....
          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

          Коментар


          • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

            Е аз поне може да не ми бяга колата , но да не спира не търпя А и бягането в моя случай е нещо което е променлива величина дори ако погледнеш по напред в темата има леки жокери какво я очаква баба ти на стари години
            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

            Коментар


            • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

              И малко да рефрешнем темата На заден план е шампиона в неделния ден от "Изгубени в лудогорието" , сменя си генератора заради което закъсня и с 40 минути за старта в съботния ден
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0327.jpg
Прегледи:1
Размер:133.0 КБ
ID:5342216Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0328.jpg
Прегледи:1
Размер:121.0 КБ
ID:5342217
              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

              Коментар


              • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                След като времето се затопли и аз се активирах по проекта . Вече си имам раздувки за калниците от стъкломат , а тея дни си купих и лебедка Winchmax 13 000 lb . Mисля да се захвана и да завърша външния вид на старата госпожа
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:563631_3001286756586_1394837748_32462555_1151091178_n.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5361748
                Рапорт даден !
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар


                • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                  Ти лятото, аз чакам зимата за парахода, че сега здраво съм се активирал по къщата... :-(
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                    Ами зимата имам доста работа и никакво свободно място в сервиза а и не мога да си позволя лукса да я разглобя за доработки Инак успех в строежите !
                    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                    Коментар


                    • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                      Тия лебедки Winchmax какви са ? Дай подробности , че ми стана интересно !
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                        Как какви , китайски естествено В комплекта влиза две безжични дистанционни едно с кабел водач и декоративен чул с логото на фирмата . Качеството им е прилично цената малко над 800 лв , за повече информация след време като я тествам !
                        Ето и няколко действителни снимки от колега с когото ги купихме заедно :
                        http://www.offroad-bulgaria.com/atta...9&d=1333295306
                        http://www.offroad-bulgaria.com/atta...7&d=1333295303
                        http://www.offroad-bulgaria.com/atta...1&d=1333295309
                        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                        Коментар


                        • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                          Благодаря за информацията . Ако си я сложил вече на джипа може да качиш някоя снимка , ще ми е интересно !
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                            Не не съм и няма да е скоро защото след тази седмица го разоборудвам и заминава на бояджия за цялостно пребоядисване+смяна на цвят , монтиране на вежди разширители шнорхел и нова предна така наречена силова броня
                            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                            Коментар


                            • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                              Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                              Не не съм и няма да е скоро защото след тази седмица го разоборудвам и заминава на бояджия за цялостно пребоядисване+смяна на цвят , монтиране на вежди разширители шнорхел и нова предна така наречена силова броня
                              Ясно . Тогава живот и здраве след време ще се похвалиш със някоя друга снимка .
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                                Павка ти взе ли и шнорхела ??? Не си се похвалил И като каза смяна на цвета ако не е тайна какъв ще е новият цвят ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X