Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ланд Круизър Прадо 150 заслужава ли си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ланд Круизър Прадо 150 заслужава ли си?

    Заглеждам напоследък 150-ки.

    1. От Германия има разни уж нови но с намалена гаранция 3 години или 100000 км от неофициални дилъри примерно:

    https://home.mobile.de/REINIGER#ses

    Почват от 40к евра което за нов автомобил 2021 година със новия 206 к.с. 2.8 дизел автомат са си малко. Но ги дават "availability in 5 months from order" което малко ми звучи "човека взе парите каза чакай малко....."

    2. Официалния дилър у нас цените почват от 98к лева за ръчка базов модел но с гаранция 6 години.

    3. Има дори у нас внесени явно по подобна схема само че със стария мотор 177 к.с. една бяла в мобилето 2021 на 1500 км за 35.7к евра

    Та къде е уловката и защо така по евтинко

    Знам че хубавото и евтиното не са на един рафт ама пуста немотия
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    Виж Русев кво продава . По-"си заслужава"
    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

    Коментар


    • rosen_offroad
      rosen_offroad коментира
      Редактиране на коментар
      Aз Русев добре знам какво продава.

      Ама се търси нещо в оригинален вид за ежедневна употреба и задължително дизел.

  • #3
    Май май чавка ми изпи ума и платих това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:620
Размер:335.7 КБ
ID:6748450
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • Пламен Атанасов
      Пламен Атанасов коментира
      Редактиране на коментар
      Пожелавам всичко да е наред .Като гледам къде и как са снимани , а казваш вече си и платил . Дано интуицията ми да греши .

    • rosen_offroad
      rosen_offroad коментира
      Редактиране на коментар
      Ами платих пари по сметка на официален дилър на Тойота въз основа на подписан договор

      Сега чакам да пристигнат парите и да го отрегистрират.

  • #4
    Честито
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #5
      Честито!
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #6
        Честито!Красавец!Завиждам благородно.
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • #7
          Много безаварийни с новата придобивка!
          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
          0887/осемпет 66 4осем

          Коментар


          • #8
            Благодаря за честитките.

            Вече се глася да ходя да я взимам че не мога да изтърпя автовоза 2 седмици

            Като дойде ше публикувам нова тема.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #9
              Направи ли екскурзията ?

              Коментар


              • #10
                Отдавна съм тук в КМБ-я

                Вече се стягам да направя сефтето в Гърция.

                Автомобила с този новия 204 коня мотор е ОК поне за мен и си навървява като за този размер кола.

                Върви като самолет на старт от светофарите, дава разход за 1800 км по магистралите със около 130 10/100 моментен, за цялото пътуване 9.3/100.
                Само да бяха сложили не толкова аграрен автомат

                Той за вървенето няма грешка де ама като си на място и редиш скоростите Койотата иска да рипа и едва се удържа .....
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • large
                  large коментира
                  Редактиране на коментар
                  Имаш в предвид подскачането при смяна от Задна-Свободна и Директна? R-N-D ?
                  Особено изразено на бавни скорости.
                  Някои казват че с гресиране на телескопичните кардани изчезва... ако е това де.
                  Ама твоята е пчоти нова.

              • #11
                Честито и много да те радва !
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #12
                  Честито !

                  Коментар


                  • #13
                    Така, след 2 години употреба 23000 км и нов профил (стария се затри)

                    Дойде и първия реален проблем със 150-ката.

                    При спиране се появи вибрация най вероятно криви дискове по моя скромно мнение.

                    Не съм баш очаквал че толкоз скоро нещо ще сгъне, нали Тойота уж качество в небето....

                    Още сме в гаранция на второто ТО в Тойота Варна ме сурвакаха 1600 лв +

                    Не ми се ходи за спирачки там.

                    Някакви идеи за ремонт на спирачките във Варна?

                    Поздрави

                    Коментар


                    • #14
                      Нема да се плашиш Цирка с тия спирачки е пълен .И на мен ( но не и на инженерите) , ми малеят тия спирачки , а колиците са бегащи и дебели . Не е да не знаят жълтурите , как да правят спирачки ( карам и един Лексус -перфектни са) , направо нямам обяснение що настояват да се излагат . Тия апарати са същите (ADVICS e фирмата дъщерна на DENSO ) у половината японски возила 4х4 .
                      Все пак не вярвам , за 23к км да ги изкриви (ако е тъй ,по-скоро се касае за грандиозна корозия по дисковете от вътре,поради некаране) ,или имаш предвид ,че е от 23к км у теб , а колата е на повечко .
                      Бих препоръчал да прегледаш цилиндърчетата на апаратите и водачите на задните апарати ,дали евентуално не са клеясали/оръждивили и да са "замръзнали" в некое положение . Продават се гумичките за тия цилиндърчета . Продават се отделно и въпросните водачи и супорти .
                      Ако си набавиш читави (що не и оригинални/тойотски )дискове и накладки , няма защо да се затрудни ,който и да е.
                      И все пак - след 50к км , упражнението се повтаря
                      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                      Коментар


                      • rosen_tapa
                        rosen_tapa коментира
                        Редактиране на коментар
                        23к е в мен от 500 км купена.

                        И наистина се кара в 50% от времето - седи си по 2-3 месеца в топъл обезвлажнен гараж.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X