Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв вид е регистрацията при страничните задни седалки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв вид е регистрацията при страничните задни седалки

    Здравейте,

    Някои "къси" версии на ТЛК (като този на снимката) имат 2 странични пейки в задната част.
    Като какъв вид МПС се регистрират в КАТ?
    В смисъл дали задължително трябва да е лекотоварен или може и стандартна регистрация на лек.
    И как после се возят хора на тези пейки при съвременните изисквания, имам предвид според закона.
    Прикачени файлове

  • #2
    Мисля, че този тип ги регистрират като лекотоварни. И тези седалки без колани са едва ли не незаконни. да се произнесат юристите.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
      тези седалки без колани са едва ли не незаконни
      Точно това ме притеснява.

      Коментар


      • #4
        А какво пише в оригиналния талон? Ако е нова това го пише в документите за регистрация. Производителя посочва типа на МПС-то и така се регистрира. След като е покрило определени норми. На баничарка с такива седалки за 3-ти ред, единични, с колани, се води 6+1. То ако на товарен джип сложиш седалки от пътнически, няма да го регистрират като такъв без съответния документ от Технотест.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          А какво пише в оригиналния талон?
          Нямам представа, джипката не е моя, а се оглеждам в нея - "нов внос" и то Швейцария с регистрация от 1992-ра

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от ivorpetkov Преглед на мнение
            Нямам представа, джипката не е моя, а се оглеждам в нея - "нов внос" и то Швейцария с регистрация от 1992-ра
            Всичко зависи как е регистрирана там. На Швейцарките май минаваха Технотест, та може там да коригираш.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              Доколкото четох из нета за "швейцарките" вече не се изисква Технотест.
              Но тези архаични екзотики предполагам ги "засилват" директно натам като се явиш за регистрация.

              Коментар


              • #8
                Каквото пише в талона-така го регистрират.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  Ми гледам, че е "Limousine"
                  И със 6 места за сядане (2 отпред), ама въпросът беше за коланите.

                  Леко ме озадачава и решетката зад предните седалки, което е едно от изискванията за тукашния N1.

                  Коментар


                  • #10
                    В КАТ преписват от талона, ако пише че е на ядрено гориво - имаш го в новия талон. Ако няма колани може някой да се натегне, но това според конкретния КАТ, влажност на въздуха и други променливи. Моето Паджеро си е чисто 3+1, ама талянеца регистрирал 4+1 и айде и аз така.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X