Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

    Е аз не съм ползвал никакви застрахователи.
    Поръчах си съвсем харабийската бушонче(на запалката) за Лексус RX300.
    Дойде след един месец на цена 7лв без доставка.

    Коментар


    • #62
      До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

      Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
      И още нещо фрапантно. Както бях описал вече в друга тема, на тъщата фабрично новия Сузуки Суифт му бяха сипали 4 литра масло в двигателя, при условие, че той побира 3,2 литра. На въпроса вие луди ли сте? Отговора им беше "От къде да знаеме колко събира"? Оторизирания сервиз на Сузуки в София...

      Добре, че проверихме ситуацията на следващата сутрин. Не ми се мисли какво щеше да стане с мотора...
      На жена ми на Тойотката сипаха 7 литра масло, но само толкова и калкулираха да плати де. И още куп други глупости, не ми се пише....
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #63
        До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

        Е, оказа се че темата не е свършила. Взех си аз колата, щастлив и доволен. И отивам на среща по работа. Оставям калата отпред и след 20 секунди тя почва да пиши. Изключвам, преглеждам всичко, заключвам. Колата пищи безпричинно, като е заключени, и като е отключена. Не знам какво става. Съседите ще ме гръмнат и днес се връщам в ТМ ауто да ги избия като кучета. Хем на място в сервиза прегледах всичко, както ме посъветвахте. Но отде да знам за проблемите с тая аларма. Идиотите пак са направили нещо по колата, дето не е трябвало.
        А за доставката цитирам дословно. Радиатор, поръчан на 5 феврурари, доставка 5 март. някаква част за предната броня, пак 3 седмици.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #64
          До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          Е, Идиотите пак са направили нещо по колата, дето не е трябвало.
          или не са ти закачили датчика (бутончето) на предния капак или са го разместили или при удара си го повредил... тва са нормални тенекиджийски бъгове не барат по жиците или не се и заглеждат в тях ...

          Коментар


          • #65
            До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

            Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
            или не са ти закачили датчика (бутончето) на предния капак или са го разместили или при удара си го повредил... тва са нормални тенекиджийски бъгове не барат по жиците или не се и заглеждат в тях ...
            Точно тоя датчик оглеждах, попипвах и намествах. Изглежда ОК. Пък и от технически грамотен по Тойота чоевк научих, че ако са откачали акумулатора, алармата може ди и трябва пренастройване. А аз още нямам време да отида там и въобще съм бесен.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #66
              До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

              Няма да кажа нищо ново по темата,но заради тези проблеми служебни чисто нови Тойоти-НИКОГА!Преди година купихме 4 авенсиса 1,8,ама туй ще ни е за последно!
              И между другото винаги ми е било чудно защо хората толкова го купуват този Авенсис,еле пък Корола-къси скорости,необезшумени,нестабилни и неудобни!Единствено в Авенсис и Корола така и не си намерих удобна позиция на седене!
              А,реакция при оплакване до производителя не очаквайте никаква-поне докато са на челно място...което вече им се изплъзва!
              Между другото по лични наблюдения най-бързо и коректно реагират в Хюндай!
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #67
                До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                Абе хора не разбрахте ли вече,че трябва да карате Опел.Най-добрата сервизна база и едни чудесни автомобили,а конкретно за сервиз ви препоръчвам Булвария
                sigpic
                Land rover lightweight-series 3
                Range Rover V8
                Range Rover Classic Vouge SE V8
                Mercedes G280

                ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                Коментар


                • #68
                  До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                  Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
                  ...а конкретно за сервиз ви препоръчвам Булвария
                  Това на истина ли го мислиш? Искаш ле да разкажа моята история с приключенията ми там...... тази на Злати ще ви се стори като приказка..
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #69
                    До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                    Напълно имам много коли които подържам при тях такава ми е работата и сам страшно доволен
                    sigpic
                    Land rover lightweight-series 3
                    Range Rover V8
                    Range Rover Classic Vouge SE V8
                    Mercedes G280

                    ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                      Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
                      Абе хора не разбрахте ли вече,че трябва да карате Опел.Най-добрата сервизна база и едни чудесни автомобили,а конкретно за сервиз ви препоръчвам Булвария
                      Не не разсмивай! Преди няколко години чаках 5 месеца в официалния сервиз на Опел във Велико Търново да ми доставят рамо за задната чистачка на Астра комби. След втория месец ми обясняваха при посещенията ми, че нямало никъде налични и фирмата майка трябвало да поръча да се изработят някъде специално в завод цяла серия... Смяяях! Ставаше дума за актуалния към момента модел... Много била нова колата, разбираш ли...
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • #71
                        До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                        Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
                        Напълно имам много коли които подържам при тях такава ми е работата и сам страшно доволен
                        Наистина аз по-нагли хора никъде не съм виждал. Явно е въпрос на кой си попаднал, аз в продължение на две седмици се разправях с управителя и шефа и незнам си още кой..... Накараха ме да платя ремонт, за който те бяха виновни. Човека, който ми сменя ангренажния ремък го зацепи неправилно и двувалката изпочупи всички клапани. Та ме накараха да си ги купя и платих 3200лв ремонт. На всичкото отгоре "майстора" си призна, че е сбъркал, но...... те твърдяха, че колата така е влязла там. Интересното беше, че лично приемчика я взе от паркинга и я вкара в халето, но никой не ми отговори на въпроса, как е работел този мотор с изкривени и счупени клапани Та тогава изобщо не ми беше смешно, такава наглост никъде не бях виждал, а и още не съм. Това беше преди 10г. макар и сега да е по-различно, дори да карах Опел, няма сила дето да ме накара да стъпя там.
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #72
                          До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                          Слушайте за Булвария - отивам преди година за диагностика на една служебна Астра Караван, на 30-тина хиляди, не спираше да й се върти перката на охлаждането и не можеше да загрее, явно проблем в кулинг модула (там има няколко скорости, определя се от датчик), но трябва да се влезе в ЕКУ-то с техния апарат. Влизам, диагностика не му спира устата - как работел там от 100 години, още откак Мазди внасяли, как и Дачии правел после и какви супер машини били Опелите, междувременно му посочвам, че трябва все пак да не избира дизеловото меню на програмата, че колата е бензин и не е 16 а 8 клапана и куп още нещица. Та, влизаме в правилното меню, паля почва да ми показва как работели свещите, графики и тогава му насочвам вниманието, че все пак търся решение на определен проблем И той замислен - чакай сега, да видиме тука менютата...
                          момче, ти английски или немски знаещ ли . Аз- ми знам, може и френски и руски, защо? Ми да момагаш, че нещо тука пише, ма не му разбирам...
                          Откачих, взех си колата и си тръгнах директно, щяхме да се бием на портала - да съм си платял за прегледа....
                          Отидох после при друг дилър на Опел (слава богу, там са няколко все опторизирани) и решихме проблема, но в Булвария не стъпих повече..
                          Най-печени бяха тези на детелината на околовръстното към Бояна , забравих им името.
                          Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

                          Коментар


                          • #73
                            До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                            Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
                            Абе хора не разбрахте ли вече,че трябва да карате Опел.Най-добрата сервизна база и едни чудесни автомобили,а конкретно за сервиз ви препоръчвам Булвария
                            Хъмм ... Както казва един мой приятел всяка кола рано или късно става опел ...

                            Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                            Наистина аз по-нагли хора никъде не съм виждал. ..... Накараха ме да платя ремонт, за който те бяха виновни. Човека, който ми сменя ангренажния ремък го зацепи неправилно и двувалката изпочупи всички клапани. Та ме накараха да си ги купя и платих 3200лв ремонт. На всичкото отгоре "майстора" си призна, че е сбъркал, но...... те твърдяха, че колата така е влязла там. Интересното беше, че лично приемчика я взе от паркинга и я вкара в халето, но никой не ми отговори на въпроса, как е работел този мотор с изкривени и счупени клапани Та тогава изобщо не ми беше смешно, такава наглост никъде не бях виждал, а и още не съм. Това беше преди 10г. макар и сега да е по-различно, дори да карах Опел, няма сила дето да ме накара да стъпя там.
                            И сега е същото ... На същия цитирания по-горе приятел, който има 15-тина опела, посъщия начин му прецакаха двигателя на една баничарка преди година и половина, но успя да си вземе парите.

                            Преди време жената караше една тигра, пробвахме май всичките сервизи, но в крайна сметка я продадохме

                            Но от сервиза на хюндай за сега сме доволни. В смисъл, че не сме чакали за нищо повече от 10 дена, което за БГ е супер
                            Последно редактирано от incomis; 18-03-09, 14:08.
                            Range Rover Sport 2.7

                            Коментар


                            • #74
                              До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                              Първоначално публикуван от stefanb Преглед на мнение
                              Слушайте за Булвария - отивам преди година за диагностика на една служебна Астра Караван, на 30-тина хиляди, не спираше да й се върти перката на охлаждането и не можеше да загрее, явно проблем в кулинг модула (там има няколко скорости, определя се от датчик), но трябва да се влезе в ЕКУ-то с техния апарат. Влизам, диагностика не му спира устата - как работел там от 100 години, още откак Мазди внасяли, как и Дачии правел после и какви супер машини били Опелите, междувременно му посочвам, че трябва все пак да не избира дизеловото меню на програмата, че колата е бензин и не е 16 а 8 клапана и куп още нещица. Та, влизаме в правилното меню, паля почва да ми показва как работели свещите, графики и тогава му насочвам вниманието, че все пак търся решение на определен проблем И той замислен - чакай сега, да видиме тука менютата...
                              момче, ти английски или немски знаещ ли . Аз- ми знам, може и френски и руски, защо? Ми да момагаш, че нещо тука пише, ма не му разбирам...
                              Откачих, взех си колата и си тръгнах директно, щяхме да се бием на портала - да съм си платял за прегледа....
                              Отидох после при друг дилър на Опел (слава богу, там са няколко все опторизирани) и решихме проблема, но в Булвария не стъпих повече..
                              Най-печени бяха тези на детелината на околовръстното към Бояна , забравих им името.
                              Още едно доказателство за накадърността им
                              Но темата не е за Опел и Булвария, а за Тойота и ТМ Ауто. Ако има още мераклии да се оплакват от Булвария да взема да отделя тези мнения в друга тема и там да плюем и по тях

                              П.П. аз мога и още да пиша, но......
                              LZ1PER

                              Коментар


                              • #75
                                До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                                Гаранционна лизингова служебна тойота корола версо. Блъсната отстрани, пострадала броня, калник, врата и огледало. Караме я, казват оставете я и елате след седмица. Оставяме я, след седмица колата е готова, перфектна, само огледалото не беше дошло. Дойде след още два дни, монтираха го и всичко е ОК. Винаги са се отнасяли с разбиране и към мен и към баща ми, никога не сме имали проблеми като описаните и слава богу. Явно си зависи на кой точно ще попаднеш още при приемането, а и при сервизирането. Явно сме имали и късмет.
                                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                                0888 315 794
                                LZ1UPI
                                A1 (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X