Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз имам вече Тойота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: И аз имам вече Тойота

    Първоначално публикуван от patrol77 Преглед на мнение
    Ами аз ги спусках всичките баири на D...с малко (е не съвсем) спирачка

    Сигурен ли си за O/D? Някъде четох, че работи като 4 или 5 предавка

    Kутията е 4 степенна няма от къде да извадиш 5та пък ако успееш пиши как щото искам и аз...

    О/D означава овърдрайв - така викат на най-високата предавка, не знам защо. Като го натиснеш отрязваш 4та и падаш на 3та. Удобно е не само за спускане а и за изкачване и теглене...


    Не е проблем да спускаш на D, но излишно си износваш спирачките, а зимата на сняг/лед нали знаеш къде може да отидеш ако натиснеш спирачка повече от необходимото... забиваш се в някоя пряспа и ако си на Беклемето може и до Зарезан да чакаш трактор.
    [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
    [/COLOR]

    Коментар


    • #62
      До: И аз имам вече Тойота

      Първоначално публикуван от patrol77 Преглед на мнение
      Утре ще откача термостата и ще видя дали има разлика.

      А някой може ли да ми каже, при спускане (Беклемето примерно) на коя предавка да се кара, като е автоматик?

      Мога ли от D да превключа в движение на 2 или трябва да спра преди това?
      Просто трябва да намалиш и тогава 2 или L.Можеш и бавните да си пуснеш а да спускаш на D или там която си искаш,дори го препоръчват когато има хлъзгава повърхност

      Коментар


      • #63
        До: И аз имам вече Тойота

        Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
        Просто трябва да намалиш и тогава 2 или L.Можеш и бавните да си пуснеш а да спускаш на D или там която си искаш,дори го препоръчват когато има хлъзгава повърхност
        Благодаря колега,

        Ще го тествам другата седмица.
        ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

        Most sports require only one ball - real sports require two.

        Коментар


        • #64
          До: И аз имам вече Тойота

          Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
          Хвани маркучите които влизат в радиатора на парното. Ало входящия е топъл, а изходящия студен, през радиатора няма циркулация
          Ако няма кран за обезвъздушаване, обезвъздушаваш през капачката през която зареждаш.
          Входящия е топъл, а изходящия си е абсолютно студен...Чакам да дойде новия термостат и да го сменя, след това ще проверя пак маркучите...да не източвам 2 пъти системата.
          ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

          Most sports require only one ball - real sports require two.

          Коментар


          • #65
            До: И аз имам вече Тойота

            Първоначално публикуван от patrol77 Преглед на мнение
            Входящия е топъл, а изходящия си е абсолютно студен...Чакам да дойде новия термостат и да го сменя, след това ще проверя пак маркучите...да не източвам 2 пъти системата.
            Радиатора на парното е на малкия кръг. Тоест термостата не участва.

            Коментар


            • #66
              До: И аз имам вече Тойота

              Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
              Радиатора на парното е на малкия кръг. Тоест термостата не участва.
              Това май трябва да означава, че е позапушен...сигурно само зимата се случва
              ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

              Most sports require only one ball - real sports require two.

              Коментар


              • #67
                До: И аз имам вече Тойота

                Приемат ли се залози още ? От мене £3- за гарнитура на главата.
                [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                Коментар


                • #68
                  До: И аз имам вече Тойота

                  Първоначално публикуван от patrol77 Преглед на мнение
                  Това май трябва да означава, че е позапушен...сигурно само зимата се случва
                  Някъде беше споменал че на задните седалки имаш парно?
                  Ако радиатора е един и входа е топъл, а изхода студен и отзад не трябва да имаш парно. Странна работа. Колко маркуча влизат и излизат в купето?

                  Коментар


                  • #69
                    До: И аз имам вече Тойота

                    Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
                    Приемат ли се залози още ? От мене £3- за гарнитура на главата.

                    прочети и предните страници!

                    Коментар


                    • #70
                      До: И аз имам вече Тойота

                      Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                      Някъде беше споменал че на задните седалки имаш парно?
                      Ако радиатора е един и входа е топъл, а изхода студен и отзад не трябва да имаш парно. Странна работа. Колко маркуча влизат и излизат в купето?
                      Трябва да проверя...то парно си има, ама духа отпред леко топло.
                      Вчера се прибрах от Троян (качвах се на Беклемето...какъв сняг само за ATV...) и до Русе бях пуснал вентилатора на 4...и пак малко ми се запотяваше стъклото.
                      Иначе антифриза и маслото си стоят на същото ниво.
                      ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

                      Most sports require only one ball - real sports require two.

                      Коментар


                      • #71
                        До: И аз имам вече Тойота

                        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                        прочети и предните страници!
                        Прочетох ги ,ама не видях да е отстранен проблема.Човека чака нов термостат ,доколкото разбрах,значи не е тествано още...но дано е от термостата
                        [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                        Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                        Коментар


                        • #72
                          До: И аз имам вече Тойота

                          Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                          Някъде беше споменал че на задните седалки имаш парно?
                          Ако радиатора е един и входа е топъл, а изхода студен и отзад не трябва да имаш парно. Странна работа. Колко маркуча влизат и излизат в купето?
                          Имам в предвид, радиатора на охладителната система. Този на парното не го знам къде се намира...
                          Къде да гледам за тези маркучи, колега?

                          Качвам снимки на двигателя- ето линк:

                          http://prikachi.com/gallery_view.php?user=4494&gal=2503
                          ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

                          Most sports require only one ball - real sports require two.

                          Коментар


                          • #73
                            До: И аз имам вече Тойота

                            Първоначално публикуван от patrol77 Преглед на мнение
                            Имам в предвид, радиатора на охладителната система. Този на парното не го знам къде се намира...
                            Къде да гледам за тези маркучи, колега?

                            Качвам снимки на двигателя- ето линк:

                            http://prikachi.com/gallery_view.php?user=4494&gal=2503
                            Поне е ясно че през радиатора няма циркулация. Смени термостата и ще си покаже.
                            Радиатора на парното е вътре, някъде под таблото. От него трябва да излизат две тръби към двигателния отсек. Свързани с маркучи към малкия кръг. Щом имаш парно отзад, а отпред е слабо, проблема е в системата на парното.

                            Коментар


                            • #74
                              До: И аз имам вече Тойота

                              Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                              Поне е ясно че през радиатора няма циркулация. Смени термостата и ще си покаже.
                              Радиатора на парното е вътре, някъде под таблото. От него трябва да излизат две тръби към двигателния отсек. Свързани с маркучи към малкия кръг. Щом имаш парно отзад, а отпред е слабо, проблема е в системата на парното.
                              Мерси колега,

                              Весели празници!
                              ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

                              Most sports require only one ball - real sports require two.

                              Коментар


                              • #75
                                До: И аз имам вече Тойота

                                izviniavam se za latinicata:
                                kato kazvash "duha slabo " otpred ..imash predvid che struiata na vuzduha e slaba ili e silna, no ne i topla?
                                Samo predlojenie: (ne poznavam tochno tazi toyota), no imah Jetta predi vreme - duhashe mnooogo slabo. Okaza se che ima filtar na kupeto ot koito smuche vazduh ventilatora, koito beshe tolkova zapushen (namirashe se mejdu dvigatelia i kupeto - pod plastmasata otpred pri jabkata) che edvam uspiah da go nameria . Mahnah go i ... oo chudo ! Psle slojih niakakv zamestitel - i neshtata zaspaha. Daje go polzvah samo na 1 i 2 stepen che na 3 vse edno biah na frizior.
                                Uspeh v reshavaneto na problema

                                извинявам се за латиница:
                                Като казваш "духа слабо" отпред.. имаш предвид че струята на въздуха е слаба или е силна, но не и топла?
                                Само предложение: ( не познавам точно тази тойота ), но имах Джетт преди време - духоше много слабо. Оказа се, че има филтр на купетоот който смуче въздух вентилатора, който беше толкова запушен/намираше се между двигатела и и купето - под пластмасата отпред при жабката/, че едвам успях да го намеря. Махнах го и .....о ЧУДО! После сложих някакъв заместител - и нещаща заспаха. Даже го ползвах само на 1 и 2 степен, че на 3 3 все едно бях на фризьор. Успех в решаването на проблема.
                                Последно редактирано от Злой; 30-12-08, 18:16.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X