Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота fj 40 съвети, мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тойота fj 40 съвети, мнения

    Колеги, решил съм да си търся Тойота fj 40, която да използвам за всекидневна кола, а също така и за лов. Идеята ми е намиране на що годе приличен екземпляр(може поизгнил малко), пълно разглобяване, ревизиране на мостове,скорости и двигател и възстановяване до оригинален вид. Мисля, че ще справя успешно впредвид, че това ще ми четвърти джип(Лада нива, уаз 469, Форд маверик)които си ги подържам сам. Гледам по сайтовете за евентуален екземпляр, но до сега не съм намерил подходящ. Тук е момента да благодаря на колегите във форума за няколкото теми за Тойота fj 40, които са много поучителни и всяват респект със своята любов към марката.

  • #2
    От: Тойота fj 40 съвети, мнения

    Точно FJ40-бензинов ще намериш много трудно по нашите географски ширини , дизелова версия има но тя се води BJ40
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #3
      От: Тойота fj 40 съвети, мнения

      Преди седмица по време на обучение ме титуловаха devil's advocate та да пробвам да валидирам идеята за fj 40 като ежедневна кола:

      1. Частите (тия дето идват от тойота) са скъпи и някои може вече да са трудни за намиране. Това във връзка с
      възстановяване до оригинален вид
      2. Мотора си гори, а не е много вървежен
      3. Возията не е за обичащи конфорта
      4. Реставрацията си е време-емък и кинти-емък процес. За да го избегнеш трябва да вземеш екземпляр за $$$$$

      Ако тия неща не те бъркат-дерзай.

      На база опита ми с ресорна 70-ка (което си е почти същото като 40 от гледна точка на возията), аз лично не бих я ползвал за ежедневна кола. За втора, трета...пета кола за удоволствие(включвам лов и риболов) 40-ката си е много добър избор, но в момента който се наложи да пътуваш (работа, закараш жената/децата, пътуваш 400км....) вече картинката се променя.

      П.п. Споменатите лично поддържани джипки се славят с евтини части (Нива и Уазка). За да не скочиш на сляпо в тъмното бих препоръчал да поразпиташ хората правили/възстановявали 40-ки какви са разходите. Предполагам, че 75 turbodelta, Руси, Явор, Владо .....(със сигурност пропускам много колеги с подобни проекти) ще ти помогнат с информация какво да очакваш ако решиш да се захванеш.

      Успех с начинанието
      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
      Lexus LS430

      Коментар


      • #4
        От: Тойота fj 40 съвети, мнения

        С бензиновия шестак 2F който е 4.2 литра да паднеш под 20 градско си е голямо щастие . Мой приятел има Тойота серия 60 с тоя двигател и като го докара до към 20 газ градско е повече от доволен . Възможностите на този джип дори и в заводското изпълнение са много големи и практически неизползваеми в градска среда .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X