Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за помощ за ТЛК 70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Молба за помощ за ТЛК 70

    Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
    Ами пише си го , ако търси човек винаги си намира информация . Андро ти като виден диагностик не би следвало да се изказваш неподготвен и да говориш наизуст ...
    Аз "на изуст" не говоря! Не отива да се изказваш така! Като пускаш тия дати, що не прочете какво пише!?: "На загрял ДВГ, на място, натиснат съединител, 2400 об. - 0.61 - 081 бар-а"! Колко ли ще е при макс нотоварване !?

    Коментар


    • #17
      От: Молба за помощ за ТЛК 70

      Незнам обаче при мен макар и да не тоъота на място буста е 0.1 . И колкото и газ да давам не иска да вдигне повече така ,че нее много точно измерването на място .
      ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

      Коментар


      • #18
        От: Молба за помощ за ТЛК 70

        Колега Бенджи виж намери някой да ти я прегледа , че тука от остроумие и професионализъм до решение на проблема вероятно няма да се стигне
        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

        Коментар


        • #19
          Колеги, наистина ме интересува и мен - къде се намират прословутите две релета за подгрев на свещите на ТЛК 70 2,4 тд?

          Моят проблем е, че чисто нови свещи ги гори за три запалвания. Вече фалирам. Ако може някой с подобен разрешен проблем да подскаже решение.

          Благодаря.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-12-13, 14:21.

          Коментар


          • #20
            От: Молба за помощ за ТЛК 70

            Първоначално публикуван от victorio Преглед на мнение
            Колеги, наистина ме интересува и мен - къде се намират прословутите две релета за подгрев на свещите на ТЛК 70 2,4 тд? Благодаря.
            Едното реле се намира от страната на горивния филтър и е захванато към калника .Там са две общо !Едното е за свещите другото за стартера .Отгоре на самото реле пише Glowplug !А другото реле е зад-под жапката и е за времето .
            TODAY TOMORROW [COLOR=red]TOYOTA[/COLOR]

            Коментар


            • #21
              От: Молба за помощ за ТЛК 70

              Сърдечно благодаря.

              Коментар


              • #22
                От: Молба за помощ за ТЛК 70

                Мерси за отговорите.И в този дух:дали динамото може да се замени от някакъв донор,че моето май е сдало багажа.Без натоварване работи на 13.8V, а при натоварване пада под 13.?

                Коментар


                • #23
                  От: Молба за помощ за ТЛК 70

                  Може, ако се поровиш из Тойота раздела, има поне една тема, в кято се разисква тъкмо това, за съжаление не си спомням коя точно.
                  Големия проблем е, че вакум-помпата ти е куплирана на генератора. ако си спомням правилно и избора на генератори с подобна екстра, или поне с подобен изход на оста на генератора не е много голям. Върти ми се из главата, че на Сърф/Хайлукс нс 2LT-E съм виждал Денсо със стандартен (в смисъл - вграден и сравнително лесно намираем) регулатор, но дали на всички е така или само на някои - не мога да кажа.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Молба за помощ за ТЛК 70

                    Франсис къп ми смениха моя с техен срещу около 250 лв.и 3месеца гаранция и от 4г.нямам проблем.
                    ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Молба за помощ за ТЛК 70

                      Здравейте колеги. Не мога да се преборя с горенето на свещите на ТЛК 70 мотор 2ЛТ - 2,4 ТД. При чисто нови свещи - 6 волтови замервам напрежението преди старта на шината и показва 9 волта - така ли трябва да бъде? След 4-5 секунди релето изключва , после паля, но ми липсва вторичния подгрев, който съм сигурен,че го имаше около 2 минути след изключването на първия подгрев.Ако се опитам да направя веднага втори подгрев,релето веднага ми изключва.Трябва да изключа от контакт за около 2 минути за да мога да подгрявам пак.На топъл вече мотор, като тръгна да паля някой път свещите пак почват да греят, друг път директно релето изключва,както предполагам трябва да бъде,щото мотора е топъл. Резултата е, че след каране около час-два една или повече свещи изгарят и после няма палене. Въпросите са ми следните: Колко волта трябва да се подават при подгрев на 6 волтовите свещи? Кое реле отговаря за вторичния подгрев и къде се намира? Защо не мога да подгрея веднага втори път, а трябва да чакам 2 минути през което време няма следа от първия подгрев? Каква може да е причината за горенето на свещите?
                      Благодаря на всички.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Молба за помощ за ТЛК 70

                        Кажи по-подробно какви аджеба свещи слагаш?
                        Вторичния подгрев е правопропорционален на температурата на двигателя, и ако е топъл приключва много бързо.
                        Работи ли ти мощния нагревател във въздухозаборника, щото ако не греша той намалява напрежението на подгр. свещи...?
                        Казваш, че си с ел.реле Huko, но с него някои опции не работят-зеления и червения светодиоди за вкл. и претоварване на турбината и още нещо имаше, ама какво беше...?
                        Истината е, че ел.системата на дизеловата 70-ка не е никак елементарна и не мога да ти кажа има ли някой, който я познава добре?
                        Аз профилактично след закупуването на жипката без да имам проблеми разкачих де-що имаше куплунзи, за да ги напръскам с контактен спрей, а всичките релета, които мернах разглобих, за да ги разгледам и почистя, но изглеждаха учудващо добре...
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Молба за помощ за ТЛК 70

                          За релето Huko е писал друг колега.Моето не го знам какво е.Свещите са от оригинални до най-добрия им заместител на НКТ. Днес след 100 км каране пак установих изгоряла свещта на 3-ти цилиндър.Мисля,че тя избушва първа,после се променя напрежението на веригата и опукват останалите. На електрода на изгорелите ми свещи на 3-ти цилиндър забелязвам язва от токов удар - сякаш е ударена механично с пирон по загряващата част - има дупка и разтопена част наоколо.Вторичният подгрев продължава да не работи.Напрежението на шината при 4 работещи свещи е 9,7 волта. Къде да търся причината? Благодаря.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Молба за помощ за ТЛК 70

                            Първоначално публикуван от victorio Преглед на мнение
                            За релето Huko е писал друг колега.Моето не го знам какво е.Свещите са от оригинални до най-добрия им заместител на НКТ. Днес след 100 км каране пак установих изгоряла свещта на 3-ти цилиндър.Мисля,че тя избушва първа,после се променя напрежението на веригата и опукват останалите. На електрода на изгорелите ми свещи на 3-ти цилиндър забелязвам язва от токов удар - сякаш е ударена механично с пирон по загряващата част - има дупка и разтопена част наоколо.Вторичният подгрев продължава да не работи.Напрежението на шината при 4 работещи свещи е 9,7 волта. Къде да търся причината? Благодаря.
                            Така, както го описваш ми се струва, че ти се появява макс. напрежение от акумулатора, след като подгрева отдавна е приключил...?Що не си прокараш един волтметър в купето на видно място, като плюса закрепиш на шината, а минуса някъде на маса и гледай какво ще се случи...
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Молба за помощ за ТЛК 70

                              Ще отговоря сам на почти всичките си въпроси. Първоначалният подгрев при 6 волтовите свещи е някъде 8,6-8,7 волта. Релето,което отговаря за вторичния подгрев се намира горе под левият преден калник максимално близо до предното стъкло. Имах разкачен кабел на него и това е било причината за липсата на вторичен подгрев. Вторичния подгрев е 4,2-4,4 волта, продължава близо 2 минути и ако не е даден стартер през това време се включва наново. Проблема със изчакването на няколко минути за да сработи релето отново за първичен подгрев се оказа в алармената инсталация и имобилайзера, които имах интуиция,че трябва да бъдат сервизно отстранени. Причината за горенето на свещите е най-вероятно по-високото напрежение,което им се подава от релето за първичен подгрев - това върху предния ляв подкалник - 9,7 волта при мен. Във връзка с това, ако някой има излишно такова реле /за 2ЛТ 2,4 ТД - 1986г /,моля да ми пише или да се обади - 0888 226 501.
                              Благодаря .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Молба за помощ за ТЛК 70

                                Не съм запознат с подгрева на 2ЛТ, но бих те посъветвал да провериш от какво зависи напрежението. При мен системата е подобна и се нарича Супер Глоу ако не се лъжа. Релетата за първичен и вторичен подгрев се командват от "компютър" -една кутийка с резистори и кондензатори(определя времето на подгрев)... Релето просто включва и изключва, и ако няма нагорели контакти не би трябвало да влияе на напрежението. А и да влияе то ще е надолу, а при теб е нагоре. Подозирам някой резистор (постоянен или променлив-нещо "термо" зависимо)
                                Провери и колко време продължава първичният/вторичния подгрев. Зз да горят свещите на 100 км нещо не изключва, или свещите не са правилните.

                                Тая работа с разкачения куплунг на вторичния подгрев ме кара да съм леко подозрителен-дали не е направено с цел намаляване на горенето на свещи...Може да е стар проблем на колата, ама нов за теб.

                                Успех с решаването на проблема. Ако не се справиш и ти писне, потърси е нета Уилсън суич(не знам дали е приложим при турбо мотори).
                                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                                Lexus LS430

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X