Обява

Свий
Няма добавени обяви.

№ 9 - Парахода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: № 9 - Парахода

    По спомен задните спирачки се саморегулират/самонатягат при дърпане на ръчната спирачка(поне при мен е така). Ако не бачка ръчната как става номера?
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • От: № 9 - Парахода

      Ако не работи ръчната отваряш барабана и въртиш ръчно механизма за регулирането. Затова и толкова исках да възстановя ръчната, за да се саморегулират накладките. Когато свалих барабана единия хлопаше. Това довежда до много по голям ход на педала на спирачките, оттам по голям спирачен път. Сега често ще опъвам ръчната, за да може да са максимално прибрани към барабана накладките. Аз иначе и ръчно ги регулирах максимално близо до барабана. Проблема е, че накладките са нови и докато се сработят няма да спира много добре. Педала осезаемо се вдигна нагоре и сега празният му ход е в рамките на нормалното.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • От: № 9 - Парахода

        Днес направих стотина километра пътна проба. С новите амове и тампони се движи много по стегнато из дупките. На два пъти при стартиране угасва, пада и горивото или взема въздух отнякъде. Мисля, че открих от къде е. Има една снадка по горивопровода, понатегнах малко скобите и ще я наблюдавам. Инжектора на помпата за ръчно подкачване тече. Триумя се да ремонтирам този или да поръчвам нов, но това ще е по натам. Парното също работи чудесно. Поизмих я малко на една автомивка от типа измий си сам, но мисля, че не беше достатъчно. Наблегнах на рамата, изтече доста гняс, ще иска още, но като се постопли.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • От: № 9 - Парахода

          Аз ползвам Бош за ръчно подкачваща помпа. Последвах този съвет от един англоезичен форум и съм много доволен от резултата. Няма никакви доработки-сваляш старата и слагаш новата. Помпиш без да развиваш, не тече от никъде и е доста по-евтина от оригиналната. Вече 2 години съм с нея и няма проблем.


          Originally Posted by cruiser_guy
          Primer can be replaced with a Bosch 2 447 010 038 'cause I just did that on my BJ60. This one doesn't require you to loosen it to pump.
          So these two primer pumps are:
          2 447 010 033 (box) / 2 447 222 125 (pump) and
          2 447 010 038 (box) / 2 447 222 126 (pump)
          Според онлайн каталога оригиналната част при 3В и 2Н е с един и същ номер. С две думи-спести си ядове и мини на Бош(слагат ги на мерцедес от старите, значи може би стават ).

          Ето от къде е горното. Има и снимки:
          http://forum.ih8mud.com/diesel-tech-...imer-pump.html

          Взех я от и-бей за $20 с безплатен транспорт от Хонг Конг. Гледам, че и сега я има

          http://www.ebay.com/itm/Genuine-Bosc...60d95e&vxp=mtr

          Успех
          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
          Lexus LS430

          Коментар


          • От: № 9 - Парахода

            Много полезна информация. Ще проверя тук колко е тази помпа, ако разликата не е много голяма може да я взема оттук, или от този ако шипва до БГ. Благодаря!
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • От: № 9 - Парахода

              Гориво подкачваща помпа от 123 дизел имам за подаряване, младежо.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • От: № 9 - Парахода

                Нави ме!
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • От: № 9 - Парахода

                  Здравей колега, сдобих се и аз с ТЛК 60, интересува ме откъде купуваш частите за твоята? В темата си писал, че ги поръчваш, дай ми връзка с човека. Благодаря.

                  Коментар


                  • От: № 9 - Парахода

                    Без снимки не се брои. Знам 6 в българия, дано твоята да е 7та. Колегата във форума е Patrol fen.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • От: № 9 - Парахода

                      Първоначално публикуван от vulo Преглед на мнение
                      Здравей колега, сдобих се и аз с ТЛК 60, интересува ме откъде купуваш частите за твоята? В темата си писал, че ги поръчваш, дай ми връзка с човека. Благодаря.
                      Вярно качи някоя снимка , че ми харесват тия Джуганчета .
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • От: № 9 - Парахода

                        Днес беше голям ден за Парахода. Да се похваля.



                        За тези който не откриват разликата да поясня, че разликата е в регистрационния номер. Минах успешно КАТ. Парахода вече е напълно редовен от документална гледна точка. Имах опасения относно функциалноста на спирачките защото нямях никакво време да направя тест на валци и отидах разчитайки на добрата профилактика на спирачната система. Какво бе учудването ми като видях показанията на спирачният стенд. Перфектни. Като на нова кола. Наложиха ми и административно наказание за едномесечното закъснение, но нямаше как да стане по бързо. За кат бах планирал цял ден, но се оправих до обяд. След това заедно с Яни ( собственика на някогашната ми 61ца) качихме таванния багажник който Явор кръсти цветарник и който Яни бе надлежно запазил години, на Парахода. Прибрах Парахода в базата и се сетих, че имам някой части на склад на бюрото ми.



                        Като отворих пакетите се показаха следните добринки.



                        Вътре имаше и нещо което ме накара да си спомня с носталгия за добрите стари времена в автомобилостроенето, когато автомобилите бяха автомобили и резервните части за тях бяха резервни части...



                        Свалих стария привод. Ето и разликата.



                        Последва смазване на новата част на определените места, монтаж и се случи чудо. Имаме вече мазно работещ километраж и скоростомер. Утре ще направя вероятно проба за разликата на показаната и действителната скорост. След това се заех с гресиране на цялата кола. Не успях да гресирам единствено задното каре на предния кардан, защото накрайника на такаламита не успя да влезе. Ще търся по-тънък накрайник и ще гресирам и него. Всичките си джипки гресирам на всеки 2000км или след всяка кална разходка, което се случи по рано. По видяното по време на гресирането съдя, че последното такова е било някъде около ноемврийският пленум.

                        Не ми харесаха много предните накладки и по нататък Niki-p ще осигури едни качествени накладки.

                        Мисля да минавам на 16ки и 35ци и затова гумите и джантите на Парахода (33/12.5/15) се продават. Като остане време ще ги снимам и ще пусна тема. Ако някой се интересува преди това - на лични.
                        Прикачени файлове
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • От: № 9 - Парахода

                          Аз също не мога да гресирам съответното каре на 73ката,когато е вдигната и мостовете и" висят,но като я пусна на земята, отвора става достатъчно голям,за да мине нормален накрайник на такаламит.
                          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                          Враца

                          Коментар


                          • От: № 9 - Парахода

                            Аз я гресирах на канал и колелата не бяха вдигнати и въпреки всичко не влезе. Със същият такаламит успешно гресирах 73ката. Днес направих и сравнението на действителната скорост и показанията на километража. Резултата е разлика от 2 км/ч при скорост с 80км/ч Сметките и избора на пиньона се оказаха успешни. Много съм доволен от резултата.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              Без снимки не се брои. Знам 6 в българия, дано твоята да е 7та. Колегата във форума е Patrol fen.
                              Прав си, но още не съм я прехвърлил, тази събота ще я взема че все няма време, сигурно е една от шестте , не е внос. Намерих го колегата, благодаря.

                              Ето снимки от обявата.
                              Последно редактирано от CarTest™; 19-04-12, 19:56.

                              Коментар


                              • От: № 9 - Парахода

                                Тази мисля, че я знам, преди години беше в Лозен, искаха и 6к, беше бензинова и много убита. Пиша ти тук отговора на личното, защото кутията ти е препълнена, а утре няма да съм на компа а информацията може да ти е важна. Акумулаторите са по 100 ампера Японски стандарт. Какъв беше плюса нямам спомен за съжаление, но има снимка в темата. Ако единия е читав, ще можеш да запалиш с още един твой. За да запали, задължително трябват два, стартера ти е на 24 В. Най-добре е да носиш два. Аз като вземах моята отидах с три акумулатора, но аз имам няколко коли и при мен акумулатори бол. Ако има нещо, звънкай на 0899 66 12 66

                                Успех!
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X