Обява

Свий
Няма добавени обяви.

№ 9 - Парахода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: № 9 - Парахода

    Тази от Ловеч се продава от години. Един отрязан на пикап с много липси на безумна цена. Преди беше за 4к, сега явно защото е остарял са му вдигнали и цената, Има и едно много старо нещо в Исперих, само, че на обявата пише Разград за 4к, това ходих да го гледам преди няколко години. Единствето оригинално по него е някое стъкло. Кърпена е няколко пъти, мостовете са от нещо си, двигателя от Мерцедес, кутията от друго...Трагедия пълна.

    Да се оплача. Днес Еконт ми загубиха пратката с оригиналните термостат, гарнитури, един мигач и още някоя дреболия. Сега пак ще се чака. При мен постоянно се дънят. Иначе получих СМС да ида да си я взема, ама като отидох, плика отворен и вътре въздух. А до офиса и обратно са ми 50мин. Да полудееш....

    Днес поръчах оригинални гумички за педалите, жило за километража и семеринг за предния диф, че нещо сълзи. Купих и едни стопове които ще насядя временно, докато реша дали да поръчам отигинални. Цената им приближава тази на автомобила, защото се оказа че и основите са ми заминали и само със стъкла няма да стане. Стоповете от транзит не стават.

    Заварих и основата на седалката и остава само да я зашият и сглобят.
    Последно редактирано от Джамбазов; 17-01-12, 17:14.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #77
      От: № 9 - Парахода

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Да се оплача. Днес Еконт ми загубиха пратката с оригиналните термостат, гарнитури, един мигач и още някоя дреболия. Сега пак ще се чака. При мен постоянно се дънят. Иначе получих СМС да ида да си я взема, ама като отидох, плика отворен и вътре въздух. А до офиса и обратно са ми 50мин. Да полудееш....
      Има си комисия за защита на потребителите ! Мен така един колет по пощата незнайно къде отиде . Даже като отидох в пощата казаха , че не съм го и пращал ... Ама те и тези от Комисия за защита на потребителите не са китка за мирисане .. Нямах ток на вилата 4 дни и само ме лъжат от '' ЧЕЗ '' и като звъннах на Комисия за защита на потребителите някакъв тип започва да ми крещи защо му звъня .. Съжалявам , че се отклоних малко от темата , но това си е положението в нашата държавица .. А в твоя случай наистина може да полудееш !
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #78
        От: № 9 - Парахода

        Първоначално публикуван от TLC23 Преглед на мнение
        Има си комисия за защита на потребителите ! Мен така един колет по пощата незнайно къде отиде . Даже като отидох в пощата казаха , че не съм го и пращал ... Ама те и тези от Комисия за защита на потребителите не са китка за мирисане .. Нямах ток на вилата 4 дни и само ме лъжат от '' ЧЕЗ '' и като звъннах на Комисия за защита на потребителите някакъв тип започва да ми крещи защо му звъня .. Съжалявам , че се отклоних малко от темата , но това си е положението в нашата държавица .. А в твоя случай наистина може да полудееш !
        Не, това не е да полудееш. Да полудеш е да си поръчаш задната част на пикап за 2500лв и да ти го докарат размазан. Товарен с мотокара през калника и транспортиран в камиона как си знаят. За нищо не ставаше. Не носели отговорност, защото не бил опакован в дървена каса. Е тогава полудях, но според общите условия са си прави. Сега легена ми седи в двора и чака някой слънчев ден да го изчукам и направя на ремарке. Събрал съм му всичко, само шаси ми липсва. Но това е една друга много дълга тема, за която не искам да си спомням. Комисията за защита на потребителя върши работа само ако си частно лице и ако си прав. В смисъл ако нещото не е записано някъде с малки буквички. Знам защото съм се занимавал с тях от другата страна, в основната си част успяват със сплашване. Ако си познаваш обаче законите, всико ти е наред и си прав са безсилни. В случая Еконт не бяха коректни, но според общите им условия с които се съгласяваш като подписваш товарителницата са прави.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #79
          От: № 9 - Парахода

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          ..... Днес Еконт ми загубиха пратката с оригиналните термостат, гарнитури, един мигач и още някоя дреболия. Сега пак ще се чака. При мен постоянно се дънят. Иначе получих СМС да ида да си я взема, ама като отидох, плика отворен и вътре въздух. А до офиса и обратно са ми 50мин. Да полудееш......
          А в рамките на какво възлиза отговорността на Еконт ? Покриват ли поне декларираната сума на пратката ?
          Питам, защото рекламират някакви нови услуги за доставка от Англия, та да зная поне, как стоят реално нещата ?
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #80
            От: № 9 - Парахода

            Ако няма обявена стойност и застраховка са отговорни до 10 пъти стойноста на куриерската услуга. Пратката си я открих сам още на следващият ден. От централата ми се обадиха пет различни жени, но никой не отговори на двете ми електронни писма. Отделно телефона от който се обаждат не може да бъде набиран обратно. Куриера е бил опаковал пратката със предната пратка и я е получил друг човек който излезе съвестен и се обади на доставчика, че има и части които не са за него и доставчика му се обади. Та частите ми дойдоха,а от Еконт така и не разбраха. Не съм ходил повече до Еконт да се разправям, нямам нерви. Днес реших да отделя няколко часа да поработя по Парахода. Разглобяването на задните светлини показа че целите са за смяна. За съжаление засега не намирам комплект светлини оригинални на добра цена, не бих дал повече от 150лв за комплект оригинална светлина за брой. Следа да не излезе нещо някъде, но до тогава Парахода трябва да се движи някак си. Едноседмичното обикаляне по моргите не доведе до нищо, последва обикаляне по камионджииските и магазини за ремаркета. От там взех две светлини които се давали за ремаркета за лодки, предвид че били уж устойчиви на влага и агресивна среда.Верните приятели Макита и Метабо са на линия.
            Последва инсталиране на Тойотската инсталация с оригиналните букси. Всичко бе освен кербовано и запоено.

            Тези светлини обаче са знаително по малки от оригиналните. Взех такива за да не променям нищо по конструкцията с идеята като купя истинските светлини да си ги монтирам лесно. Поради това, че са по малки се налага изработване на кутия за светлините. За целта използвам подръчни материали, имам отпадъчна поцинкована ламарина огъната под прав ъгъл. Последва мерене, рязане и разкрояване.


            Малко по малко започна да се оформя. Мислих и да запоя и полирам спойката, но се отказах в последствие.


            Последва направата и на огледалното копие, след това подготовка и боядисване на основите.



            Докато чаках да изсъхне реших да си почина със смяната на подаръка от Явор Вромос, а именно виското. За да се монтира новото обаче трябва да се свали старото. Странното е, че всички шпилки се развиха с гайките и се наложи да се монтират наново, с осигурител за резби естествено.


            Имаше малка разлика във височината между двете, но иначе всичко друго е много точно.



            Новото виско бе монтирано и даже тръгна. Не остана време да монтирам термостата който е наличен вече, защото искам да направя и промивка на системата и нов антифриз. След виското монтирах и новите светлини. Не остана време и да ги уплътня, но и това ще стане, уплътнение вече имам. Ето и крайният резултат. За времено положение бива.


            Както казва един колега, "Рапорт даден".
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Джамбазов; 22-01-12, 15:28.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #81
              От: № 9 - Парахода

              Явно следиш темата ми Иначе сме доста еднакви като подход към японските бабички и аз временно сложих подобни светлини , а вече година си ги карам ,защото новите за 70-та са доста ниско качествени а и действаме по приоритети Рапорт приет и успех с Парахода !
              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

              Коментар


              • #82
                От: № 9 - Парахода

                Ами обичам оригиналното, но има случай когато не си струва. Специално за светлини комплекта от стъкло и основа е над триста лева за брой, от ментетата не ми се слага. Следя в Ибея, понякога излизат оригинални. Тези са по 16лв за брой и са от "скъпите". Цялата работа отиде около 40лв и 4 часа труд с виското и монтажа на седалката и почистване на другата кола. Забравих че си взех и седалката от тапицера със заварена механика, подменени дунапрени и скъсаните страници подменени с кожа. Станала е чудесна за следващите 22 години. Чакам жилото за километража и другите неща да дойдат.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #83
                  От: № 9 - Парахода

                  Тук колега си сложи тайвански стопове и след няколко разходки+автомивките после се напълниха с кал , да не говорим че са толкова зле отлети , че моите уважения ама далеч по добре стопове за каравана от 5-6 кинта единия , а и при мен си има оригиналните конзоли и дори не се наложи да изработвам детайли от ламарина . А по темата вече чакаме снимките на готовия салон с нетърпение
                  2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                  ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                  Коментар


                  • #84
                    От: № 9 - Парахода

                    Тук имаме много различен подход с тебе. Аз не поставям нищо на пода освен едни гумени стелки. Всичко друго е ламарина и така ще си остане. Ще пусна снимка на седалката иначе, на следващата сесия.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #85
                      От: № 9 - Парахода

                      Джамбазов, те временните решения обикновено стават постоянни. Пък и така светлините са по защитени от счупване. Много често дългата задница се удря в някой дърво, или клон и оригиналните стопове първи заминават.
                      Аз също си взех виско от Явор преди време и още си работи перфектно.
                      Също изхвърлих мокета, само че сега зимата държи по-студено (няма изолация), а лятно време малко ми пари на коляното от тунела на скоростите. Та тунела е добре да се облече с нещо.

                      Коментар


                      • #86
                        От: № 9 - Парахода

                        61цата я карах почти две години без мокет, наистина ефектите са като описаните от теб и повишен шум също. Сега се триумя, дали да разкарам въпросното нещо като сменяма термостата и съм източил целият антифриз. Няма да има по подходящ момент скоро.

                        http://www.offroad-bulgaria.com/atta...hmentid=405345
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #87
                          От: № 9 - Парахода

                          Митко за оригинални резервни части ти препоръчвам Марин от Варна. Аз от години работя с него когато искам оригинал от Япония...
                          Последно редактирано от Yaro; 23-01-12, 19:06. Причина: Преместена публикация в друга тема.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #88
                            От: № 9 - Парахода

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            61цата я карах почти две години без мокет, наистина ефектите са като описаните от теб и повишен шум също. Сега се триумя, дали да разкарам въпросното нещо като сменяма термостата и съм източил целият антифриз. Няма да има по подходящ момент скоро.

                            http://www.offroad-bulgaria.com/atta...hmentid=405345
                            Зависи за какво ще ползваш колата. Аз лично го ползвам. Зимно време, като возя хора отзад, си го пускат. Все пак 60-ката е голям хамбар.

                            Коментар


                            • #89
                              От: № 9 - Парахода

                              И аз май имам такава джаджа на 70-ката, но още не съм я пробвал

                              А ето и моя опит с десен стоп. Тя моята история е почти идентична-тук 70-ката е по-рядко срещана (нещо като 60-ката при вас )

                              1. И-бей от братята австралийци (тайвански и не ми харесаха)
                              2. Дилъра на Тойота спомена някаква цифра дето не се и опитах да запомня
                              3. Втора употреба от истинските

                              Спрях се на вариант 3

                              Ето и резултата (ще дам линкове, а модераторите да трият ако има нужда):

                              http://www.raddcruisers.ca/

                              Малко е по-скъпо при тия, но имат доста неща (взех си от тях късото жило в задните барабани за $20). От тях си стопа, защото ми се стори, че е в по-добро състояние

                              и-майла:
                              Attached are 2 photos of the lens and housing.

                              $85, plus $20 for shipping to Kelowna.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP7928.jpg
Прегледи:1
Размер:98.2 КБ
ID:5338697Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP7929.jpg
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5338694



                              Следващите разглабят Ленд Криузери внос от Япония, както и тукашни. Цените им са по-добри и имат репутацията на точни хора. За съжаление сайта им не работи, но по-телефона или имейл може да се свърже човек
                              http://www.gscruiserparts.com/G_S_Cruiser_Parts.html

                              Ето и и-мейла от тях:
                              See attached pic.
                              RH BJ70 Tail lamp assy. $50
                              HST $6
                              Postage to Kelowna is $12
                              Total $68

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0875.jpg
Прегледи:1
Размер:138.4 КБ
ID:5338695Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0876.jpg
Прегледи:1
Размер:162.6 КБ
ID:5338696



                              И последно-тази фирма е в Едмънтън. Имат добра репутация(качествени продукти) и леко по-високи цени. Оферират японски(но не оригиналният) стоп за 60-ка за $100. Имат 5% ДДС и остава шипинг.

                              http://store.4wheelauto.com/index.php?cat_id=3


                              За съжаление, пощенските разходи от тук до България са доста дебели. Дано инфото по-горе да ти помогне

                              Успех
                              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                              Lexus LS430

                              Коментар


                              • #90
                                От: № 9 - Парахода

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Митко за оригинални резервни части ти препоръчвам Марин от Варна. Аз от години работя с него когато искам оригинал от Япония...
                                Руси, добре дошъл!

                                Впечатленията за 80тката са преместени тук:
                                80-та серия на Ленд Крузър и нейните алтернативи...
                                Последно редактирано от Yaro; 24-01-12, 11:23.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X